Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem le az általa...

Hogy beszéljem le az általa választott névről?

Figyelt kérdés

Az első fiúnknak én választottam a nevet. Igaz, több fiú név nem is tetszett igazán. Volt még egy fiú név talonban, ami mindkettőnknek tetszett, de pár hónappal később a fiúnk születése után, a párom testvére ugyan azt a nevet adta a fiának, ami nekünk volt a tartalék nevünk.


Mivel az első nevet én választottam, ezért a másodiknak neki van "joga", nevet választani. Viszont egy olyan nevet akar adni, ami nekem sok emléket ébreszt, mert egy régi "szerelmem" neve, és vele akartuk azt a nevet adni a születendő gyermekünknek, aki persze nem született meg, mert nem maradtunk együtt.


Tudom, gyerekes probléma, de ezt hogy mondjam meg a páromnak, hogy én nem akarom azt a nevet? Persze jobbat nem is tudok mondani.


2012. jan. 10. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Mond el neki az igazat, ha szeret biztos megérti!
2012. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem gyerekes probléma. Így, ahogy van, mondd el a párodnak, nyilván akkor ő is belátja, hogy nem olyan jó választás az a név. Aztán lehet ötletelni másikon.
2012. jan. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sem gyerekes, sőt, mi is is így gondolkodtunk párommal. Ha valamelyikünkben kellemetlen emléket idézett egy név, vagy egy régebbi párunk neve volt, szóba sem jöhetett.

Sógornőm a halott szerelmének a nevét adta a fiának. Nem is tudom, a férje ebbe hogy mehetett bele?!

Én elmondanám a párodnak, hogy miért nem szeretném ezt a nevet.

2012. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!