Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakértők, ez tényleg így...

Szakértők, ez tényleg így van? 5 év babázás alatt összegyűlt 73 nap szabiból csak 13-at lehet pénzben megváltani?

Figyelt kérdés

Kicsit keveslem... Február 14-én jár le a 73 nap szabim.

A munkahelyemen átalakítások voltak és már kezdenem kéne, de nem engedhetik állítólag, mert csak 13 napot fizethetnének ki a törvény szerint.

Ez tényleg így van vagy csak hülyítenek?

Köszi!


2012. jan. 10. 07:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Már csak azt kéne tudni, hogy hány éves voltál 2007-ben (a többit ki tudom számolni :) és a gyerekek után járó pótnapokat apa v. te vetted igénybe.

Off: nekem is 2009. októberében született a csemetém :)

2012. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm még1x!

Amúgy az én kisebbik fiam 2009 nov-i, nagyobbik pedig tegnap volt 5 éves :)

2012. jan. 10. 14:10
 13/17 anonim ***** válasza:

Boldog szülinapot a kis ötévesnek!! :)


Ja hát azt meg nem írtam?? 28 éves vagyok most. Köszi előre is! Apa vette igénybe a pótnapokat.

2012. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-nak:

A gyerekek alatt gyűjtöttél: 75

Ebből a gyedek fél-fél éve alatt (ezt lehet pénzben megváltani): 10+10= 20 - mert szemtelenül fiatal vagy:)


Ha most bejelented, hogy mennél vissza, akkor legkorábban 60 nap múlva kezdheted a szabikat tölteni, azaz márc. közepe. És akkor még 2012-re van 18 napod.

2012. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

10-nek:

Igen, ha megszűnik a munkaviszony, akkor az egészet pénzben meg kell váltani.

Nem számoltam utána, de nagyjából stimmel.

A jövőbeni szabikkal nem érdemes még kalkulálni, mert pl. ha táppénzre mész, a táppénz idejére is jár szabi.

2012. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hálásan köszönöm!!!!! :)) ( a 13as voltam)
2012. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, mégegy off. Aki olyan jól tudta a dolgokat, attól kérdezném, hogy ha ikrek akkor mi van?

81-es születésű vagyok, 2008 novemberi a lányom, szabikat kivettem és tgyás-en voltam október valamitől, amitől lehetett, már pontosan nem tudom. 2010 aug 13-ig voltam gyeden vele, akkor születtek az ikerfiaim, onnan velük tgyás, most gyed. 3 éves korukig biztosan maradok itthon. Ha amint lejár, mennék vissza, mennyi szabit kapnék? Mennyit lehetnék itthon, és mennyit válthatnék ki pénzben? Köszönöm ha szánsz rám időt! :-)

2012. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!