Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kor felett nem...

Hány éves kor felett nem ajánlatos babát vállalni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát azt nem tudom, de mostanság sokan 40 év felett várjk az elsőt lsd. Szulák Andrea. Sok vizsgálat van amit ilyenkor már ajánlanak, és abból kiedrül, hogy rendben van-e minden. Az én ismerősöm azt hiszem 43 volt, mikor megszületett a 2. kisfia. Makk egészséges, és ráadásul 2 éves korági szopizott, és nagyon erős gyerek lett belőle. Ma már ötödik osztályos.
2008. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Köszi a választ, bár elsősorban az érdekelne, hogy a generációs különbség mikor okoz már nagyobb gondot. Hogy mennyire fogja egy 50 év feletti anyuka megérteni a tini gyerekét. Vagy ez nem gond? Meg hogy mennyi enrgiája van egy középkorú házaspárnak egy izgő-mozgó kisgyerekre?
2008. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én úgy gondolom,hogy azt a gyereket fel is kell nevelnie a szülőnek.Felelőtlenségnek tartom,ha nagymama korú nő akar anyuka lenni.Szerintem,aki gyereket szeretne,az előbb gondolkozzon ezen.A legfontosabbtól fossza meg idő előtt a gyerekét,az anyjától.Nem mindegy,hogy 10-20 évvel több,vagy kevesebb időt tölthetünk az anyukánkkal.

Akinek csak játéknak,vagy divatból kell gyerek az nagyon egoista.

2008. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyre nehezebb,mert egyre türelmetlenebbek vagyunk.Egty is,erősöm 40 évesen szült,az apuka 50,és hát ráadásul senkire nem számíthatnak.Nagyon nehéz nekik,nincs se türelem, se tapasztalat.Viszont egy csodálatos dolog,és ha van rá lehetőséged,és szeretnétek, szerintem hajrá.

De az valóban igaz,nehezebb,meg később is talán nehezebb ahogy serdül a gyerek, de viszont annyiban jobb,hogy lehet jobb nevelési elveket tudsz alkalmazni.Sok sikert a döntéshez!

23 hetes kismama

2008. ápr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ami azt illeti, a mi családunkban 30 év a korkülönbség, és rendesen kijövünk egymással, én 26 voltam amkor a kisfiam született.

De volt barátnőm akinek a szülei jócskán 50 fölött voltak, amikor ő 12-14.

Hát volt kis lázadás valahol abban a korban.... 12-13 éves koráig (bátyus kb 15ig) anyuci apuci kedvencei voltak. és aztán egycsapásra minden megváltozott! Volt lázadás, pink haj, tüsi haj, az addig konszolidált külső kissé megváltozott, de mostanra (15 év eltelt azóta) azt hiszem mind a ketten szépen felcseperedtek....

A kamasz kort túl lehet élni, de gondold el mire unokák jönnek, ott mennyi lesz a korkülönbség?! Nagymami már javában dédi korban lehet mire megszöletik az első unoka!!! főleg, ha nem lánygyerek születik, hanem fiú!


Én azon a véleményen vagyok, hogy gyerek minnél hamarabb diploma után :D

2008. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Azért az is beletartozik, hogy ha esetleg vki későn talál párt magának, akivel bevállalják a babát. Azért nem kell lemondani az anyaság öröméről, és megfosztani egy embert az élet lehetőségéről (vagyis a gyermeküket).
2008. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék a legutolsó hozzászólóhoz. Olyan könnyű nagy okosságokkal dobálózni, hogy korkülönbség, egoizmus...Nekem 2 bnőm is van, akik évek óta szeretnének babát és nem jön össze é shát immár 30 fölé kerültek...Szval...Óvatosan a kritikával.
2008. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért azt se felejtsük el, hogy manapság nem ritka 30 fölött, akár 35 fölött szülni első babát.

iskola, diploma, karier, család gyerek...

7- 24év 28... ..... 30+ stb...

mindenki ossza be magának. de már nem abbban a korban élünk, hogy - suli - házasság - gyerek - és maradok otthon HTB-nek.

Mert lássuk be: 1 fizetés nem tart el két embert sem, nemhogy 3-at, 4-et

és ha előbb szülök, akkor hova megyek vissza dolgozni miután a gyerekek sulban vannak már?? vagy akkor megyek én is egyetemre/továbbtanulni???

Modern nő kariert épít pár keres, és csak miután meg van a biztos háttér vállal gyereket. Nem elitélendő.

De az biztos, hogy a biológiával játszunk mindannyian akik várunk és várunk a megfelelő pillanarta.

2008. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!