Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján számolnák a gyedem?

Mi alapján számolnák a gyedem?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult leszek, de remélem valaki tud segíteni. Szóval a problémám az lenne, hogy 2009. február 2-án mntem vissza dolgozni, előtte a ké kislányommal gyeden, gyesen stb. voltam 5 évig. Nyáron szeretnénk öszehozni a 3. babát, ha kb. 2010 áprilisában születne, akor jogosult vagyok a gyedre, ugye? És mi alapján számolják? A 2009-es fizum alapján? Ha 83000 a bruttóm, akkor annak a 70%-a? Bocsi, sok a kérdés, de nem nagyon értem ezt! Köszi, ha valaki tud segíteni! És még egy kérdés, ha valaki elmegy terheség alatt táppénzre, mert van rá esélyem, mivel volt vetélésem már, akkor az után számolják a gyedet?
2009. máj. 23. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
2010 ben induló tgyás és gyed alapja a 2009-es átlagjövedelem lesz, ha már 2009ben elmész táppénzre, akkor a béred+betegszabadság lesz az alap mivel nálad ez nem több mint a min.bér kétszerese, és a mérték 70%
2009. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
első vagyok, azt elfelejtettem hogy a táppénznél csak az első 15 nap számít bele vagyis a betegszabi, a táppénz nem alapja egyik ellátásnak sem
2009. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!