Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire kevés a...

Disi kérdése:

Hogy lehet ennyire kevés a GYED? Tudom, hogy jól állapították meg az összegét, csak egyszerűen fel vagyok háborodva és muszáj kiírnom magamból.

Figyelt kérdés
A maximális GYED-re vagyok jogosult, csak egyszerűen felháborítónak tartom, hogy azok után amekkora összeget befizetett a munkáltatóm és amennyit levontak a fizetésemből annó járulék gyanánt van képük ennyit visszaadni. 22.000.-Ft-ot vonnak le adóra abból a pénzből amit ők folyósítanak. Tudom, hogy sokan ennél is kevesebb pénzből élnek, azt meg végképp elfogadhatatlannak tartom, hogy az aki minimálbérből él(degél) és gyereket vállal az szinte semmit sem kap. És még azt várják, hogy vállaljuk több gyereket?
2012. jan. 3. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Brutto 109 az nem a max gyed alap. Az a minimálber kétszeresétől nagyobb bérnél van.
2012. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy vonnak még egy pár dolgot, azért nem egyezik az összeg a ti pénzetekkel: önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárba kapok cafeteriát, de amellé nekem is raknom kell valamennyit, így az is pár ezer ft és van még szakszervezeti tagdíj is. Az adójóváírásra holnap még rákérdezek, mert azt szerintem nem számolták. Mondjuk kíváncsi leszek a következő havira, felhívtam egy könyvelő ismerősömet, aki kiszámolta, hogy mivel most emelték a minimálbért, kb 130e ft-ra nő a GYED maximuma is, hogy abból mennyit kapunk kézhez most hogy nincs szuperbruttó és adójóváírás sem.
2012. jan. 3. 22:18
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló, ez szööörnyűűű. Szegény. És a legrosszabb, hogy állsz tehetetlenül ahogy elküldenek, hogy bocs ez van. Azért gratula a két babóhoz, én is szeretnék még egyet, de muszáj lesz visszamenni kicsit dolgozni a kettő között. Ahogy nézegettem a hozzászólásokat (mindenkinek köszönöm) nagyjából jó az összeg, csak az adójóváírás bibis (az nem tudom mennyi 12-13e ft?) a családi adókedvezményt a férjemnek kértük.

Ja és kedves utolsó: bőven a minimálbér kétszerese felett kerestem (mondjuk szét is hajtottam magam érte, jó most ez a kis pihi, nem tudom gyerek mellett hogy bírom majd)

2012. jan. 3. 22:27
 14/14 A kérdező kommentje:
Most megnéztem: az eddigi 78e ft-ról 93e ft-ra nő a minimálbér. Ezek szerint 93.000x2x0.7= 130.200 lesz a gyed maximuma. Ebből gondolom vonják a 10% nyugdíjjárulékot és a 16% SZJA-t. Szerény számításaim szerint 96e ft körül kéne kapjuk, ugye jól gondolom?
2012. jan. 3. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!