Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire kevés a...

Disi kérdése:

Hogy lehet ennyire kevés a GYED? Tudom, hogy jól állapították meg az összegét, csak egyszerűen fel vagyok háborodva és muszáj kiírnom magamból.

Figyelt kérdés
A maximális GYED-re vagyok jogosult, csak egyszerűen felháborítónak tartom, hogy azok után amekkora összeget befizetett a munkáltatóm és amennyit levontak a fizetésemből annó járulék gyanánt van képük ennyit visszaadni. 22.000.-Ft-ot vonnak le adóra abból a pénzből amit ők folyósítanak. Tudom, hogy sokan ennél is kevesebb pénzből élnek, azt meg végképp elfogadhatatlannak tartom, hogy az aki minimálbérből él(degél) és gyereket vállal az szinte semmit sem kap. És még azt várják, hogy vállaljuk több gyereket?
2012. jan. 3. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez Magyarország...
2012. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És még mindig lehet rosszabb is...
2012. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezen én is túl vagyok. 13 évet dolgoztam egyhuzamban, amikor terhes lettem megszűnt a munkahelyem. Két gyereket akartam, jött a második is 2 év múlva és úhy alakult, hogy 2 hónap miatt nem lettem újra jogosult a gyedre, hanem gyesre.:( végigjártam többször a hivatalokat, de annyit kapok a 13 év munka után, mint az aki pl. munka múlt nélkült szült.
2012. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Én pénteken kapom meg az első gyedemet. Már előre félek, hogy milyen kevés lesz :( Bárcsak tgyást kapnék legalább 1 évig!
2012. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát igen a TGYÁS-om nekem is nagyon jó volt, és ezért is koppantam ekkorát. Meg a hülye netes kalkulátorok miatt, amik azt mutatják, hogy megkapsz 90e körül nettóban. És erre is számítottam, már ez is jóval kevesebb mint amennyi eddig volt. Erre alig kaptam 70e ft-ot. Anyukám 5 gyereket szült, tavaly töltötte a 60-at és nem tud elmenni nyugdíjba, mert nincs elég szolgálati ideje. Felnevelt ötünket, mindnyájan dolgozunk bejelentett munkahelyen, de ő csak a "társadalombiztosítás potyautasa"
2012. jan. 3. 13:04
 6/14 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezményt kérted?
2012. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért kapsz olyan keveset????


Nekem a bejelentettem 122 körül volt+ némi jutalom, és gyedet 86 körül kapok.

Bár én kértem adójóváírást, és adókedvezményt is!!

2012. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ht én már 2006-ban is, pedig akkor jóval kevesebb volt a minimálbér 90 körüli GYEDet kaptam, nem lehet ennyi a GYED maximuma.Mondjuk megszűnt az adójóváírás, de az 13 ezer volt havonta, . És magasabb volt az SZJA.

Szóval 70-nél többnek kell lennie.

2012. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
bruttó 138 után kapok 80.000 gyedet, adójóváírással (tudom ez már most nem lesz) és családi adókedvezmény nélkül. Nem azért ennyi mert törthónapra kapod?
2012. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az adójóváírást nem számolhatták, mert azt mondta az ügyintéző, hogy 22e ft-ot vontak adóra (109ex1.27 a szuperbruttó, annak a 16%-a ennyi, pedig azt kértem, úgyhogy ott úszik szerintem egy 10-es) a családi adókedvezmény apánál van). De a szuperbruttó is megszűnik és az adójóváírás is, tehát következő hónapban nagyjából ennyi lesz.
2012. jan. 3. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!