Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyed, gyes változással...

A gyed, gyes változással kapcsolatos mai cikket ti hogyan értelmezitek?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy akinek van 3-4 vagy több éves munkaviszonya, biztosítása, arra igazából sok változás nem fog vonatkozni, hiszen most is a gyermek 2 éves koráig fog járni a gyed és ha megvan az ennek megfelelő ledolgozott munkaviszony, akkor a gyedet a mama két évig fogja kapni. Utána pedig egy év gyesre mehet. Ha esetleg van köztetek szakember, nagyon megköszönném, ha tudna segíteni az értelmezésben.

[link] Php? Apps=cikk&cikk=273881&p=1


2009. máj. 21. 16:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, sajnos nem jól ment át a link, a keresőbe azt kell beírni, hogy "A gyedhez és a gyeshez is hozzányúlnak" ez a cikk címe.
2009. máj. 21. 16:38
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól értelmezed! :)


A változás annyi, hogy akinek nincs meg a szükséges munkaviszony, csak időarányosan mehet majd gyedre, nem 2 éves korig!

2009. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2009. máj. 21. 16:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Na végre, most sikerült!
2009. máj. 21. 16:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Hu, köszi, megkönnyebbültem! Már azt hittem, hiába van több mint 20 éves munkaviszonyom (nagyon korán el kellett mennem dolgozni), nem tudok a kicsivel 2 éves koráig maradni. 2 év után amúgy is vissza akartam volna menni dolgozni. Egyelőre még csak terv a baba, remélem, hamarosan valóság lesz!:-)
2009. máj. 21. 16:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor neked járni fog a max gyed! :)


Sok sikert a babaprojekthez!

2009. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem felesleges az ilyen cikkekre bármit is adni, úgyis az lesz a tuti, amit megszavaz a parlament. Addig meg még kijöhet 25 féle verzió...
2009. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lányok! HA ezt elfogadják, akkor ugye ez azt jelenti, hogy én is otthon maradhatok majd a csöppséggel 2+1 évet!

2006. augusztusa óta van folyamatos munkaviszonyom! Én olyan-de-olyan boldog lennék, HA ezt így fogadnák el!

2009. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Meg van mégegy kérdésem ... ezt csak nem értem!

Miért írtad, hogy a max gyedet fogja kapni? Ez nemcsak a fizetés után van számolva, hanem a biztosításban töltött évek száma is befojásolja?

Köszönöm!

2009. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen megfogod kapni te is, meg van a szükséges munkaviszonyod!

A lényeg az, hogy azoknak akiknek nincs meg a kellő biztosítási jogviszonya, azok nem vehetik igénybe az egészet, hanem csak időarányosan!

2009. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!