Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban túl léptem a határt?...

Valóban túl léptem a határt? Tényleg nem a korának képességének megfelelő amit engedek neki, csinálok vele, vagy belefutottam a jóakarókba? (11hónapos kislány)

Figyelt kérdés

Nagyon ügyesen eszik egyedül... Leesik, elkeni, de szépen kerül a szájába is.(jól is lakik)

Sem idegem sem időm nincs, hogy harcoljak a kicsivel, ha etetem akkor semmit nem eszik(itt ezt szó szerint értsétek, nem majszol hangyányit se, szó szerint nem tűri, hogy etessék), max cicizik, így viszont eszik, hogy ráhagyom(kézzel-kanálla/villával)

Amíg ő elpepecsel a kajával, addig a tesójának segítek enni(2,5éves), esetleg én is eszek.

Ma penne volt a vacsora, amit villával eszünk, a kicsi bébi villával evett, és jött a rokoni sikoly, hogy szegény gyerek megszúrja magát vele...

Tényleg ennyire ördögtől való a villával evés kisgyerekként. Nem hadonászik vele, nem a szemébe akarta dugdosni, szépen evett vele.

A mai másik sikolyom egy járókelőtől jött. A kislányt se kocsiba, és nagyon már a kendőbe se lehet betenni. Így szépen lassan(20perces utat 2,5óra alatt) lesétáltunk. Egy helyen hepehupás kavicsos-betonos az út. És én nem felvettem a gyereket, hanem szépen fogtam a kezét, lassan totyogva. "úr isten elesik az a gyerek, összetöri magát" csak pislogtam, hogy mi baja lesz a gyereknek.

Annyira úgy tudnak beszólni az emberek, mintha másik bolygóról jöttem volna. Eddig az volt a baj, mert kendőben volt a gyerek, most az, hogy már sétálunk. Hogy miért csak cicizik, de ha egyedül eszik szegény baba... A guttttta ütöget ilyenkor.

Tényleg le kell fogni és megtömni, a babakocsiba meg beszíjazni? Mert ez a normális!?


2011. dec. 20. 21:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is elég önálló meg makacs, nem feltétlenül ugyanezekben mint a te lányod. Ez van nem tudsz vele mit csinálni. Csak ugye ezt többen látják, így hirtelen mindenki "segíteni" akar.

A fiam egy hónapon keresztül minden éjszaka 1-3 között evett egy szelet lekváros kenyeret.

Aztán egy hónapig felválva hintázni és formabedobózni akart éjszaka. Na ha ezt látta volna valaki, hogy hagyom neki...

Nálunk is csatatér a konyha amióta elkezdtük a hozzátáplálást, mivel őt egyszerűen mindennél jobban érdekli az ételek halmazállapota.

Szóval ne foglalkozz másokkal, attól lesz egészséges a gyermeked, hogy veszed a fáradságot és próbálsz neki segíteni minél önállóbban könnyebben boldoguljon. Akinek meg ez nem tetszik... meg se halld.

2011. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!