Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban túl léptem a határt?...

Valóban túl léptem a határt? Tényleg nem a korának képességének megfelelő amit engedek neki, csinálok vele, vagy belefutottam a jóakarókba? (11hónapos kislány)

Figyelt kérdés

Nagyon ügyesen eszik egyedül... Leesik, elkeni, de szépen kerül a szájába is.(jól is lakik)

Sem idegem sem időm nincs, hogy harcoljak a kicsivel, ha etetem akkor semmit nem eszik(itt ezt szó szerint értsétek, nem majszol hangyányit se, szó szerint nem tűri, hogy etessék), max cicizik, így viszont eszik, hogy ráhagyom(kézzel-kanálla/villával)

Amíg ő elpepecsel a kajával, addig a tesójának segítek enni(2,5éves), esetleg én is eszek.

Ma penne volt a vacsora, amit villával eszünk, a kicsi bébi villával evett, és jött a rokoni sikoly, hogy szegény gyerek megszúrja magát vele...

Tényleg ennyire ördögtől való a villával evés kisgyerekként. Nem hadonászik vele, nem a szemébe akarta dugdosni, szépen evett vele.

A mai másik sikolyom egy járókelőtől jött. A kislányt se kocsiba, és nagyon már a kendőbe se lehet betenni. Így szépen lassan(20perces utat 2,5óra alatt) lesétáltunk. Egy helyen hepehupás kavicsos-betonos az út. És én nem felvettem a gyereket, hanem szépen fogtam a kezét, lassan totyogva. "úr isten elesik az a gyerek, összetöri magát" csak pislogtam, hogy mi baja lesz a gyereknek.

Annyira úgy tudnak beszólni az emberek, mintha másik bolygóról jöttem volna. Eddig az volt a baj, mert kendőben volt a gyerek, most az, hogy már sétálunk. Hogy miért csak cicizik, de ha egyedül eszik szegény baba... A guttttta ütöget ilyenkor.

Tényleg le kell fogni és megtömni, a babakocsiba meg beszíjazni? Mert ez a normális!?


2011. dec. 20. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most igazán nem értem mi a gond? Úgy eteted,és úgy sétáltatod a lányodat ahogy neked,és neki jó!!! Hogy mások mit mondanak?...teszek rá!!!
2011. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, rokonja válogatja. :o)

Merthogy nálunk a bébi-villa nem jött be. Kipróbáltam, és sajna én sem tudtam vele igazán felszúrni semmit (vagy csak sokkal nehezebben), mert semmi hegye. Jól néz ki, és ennyi. (Az lehet, hogy nem a megfelelő márkájú volt nekünk, de egyet kaptunk, és az volt) Szóval én 4 ágú tortavillát adtam úgy 10-11 hónaposan a kezébe. 9,5 hónaposan nem engedte, hogy etessük. Úgyhogy a pépes kaja ki is maradt pár hónapig, mert 13 hónaposan már pépeset is tudott kanalazni (pl. kukoricakása, nagy kedvenc volt!), 14 hónaposan meg már a leves levével is egész jól boldogult.


Nálunk inkább ámult-bámult a vendégsereg, hogy "milyen ügyes", holott szerintem "csak" egy élénk második. :o)

2011. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De az utcán előtted toporzékolóval mit csinálsz? Aki tényleg odaáll eléd, hogy vegye fel?


Vagy az etetést "majd én megmutatom" módon félbeszakítóval mit kezdesz?


Elrontottam? Lazán kezelem?

2011. dec. 20. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem se világos mi a gond. Nem károsítod, nem veszélyezteted a gyereked, innentől kezdve úgy neveled ahogy neked tetszik. Ha takarítasz utána napi 5x, akkor miért ne ehetne egyedül? Ha meg le tudja sétálni a távot, akkor miért ne sétálhatna? Mások véleménye nem huszadlagos?
2011. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, amit a gyerekeiddel "csinálsz". Tök jó, hogy már ilyen ügyesen eszik egyedül, és hogy nem őrjöng séta közben, hogy vedd fel, hanem sétál. A sok marhával meg ne foglalkozz!
2011. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"De az utcán előtted toporzékolóval mit csinálsz? Aki tényleg odaáll eléd, hogy vegye fel?


Vagy az etetést "majd én megmutatom" módon félbeszakítóval mit kezdesz?


Elrontottam? Lazán kezelem?"


1.Megmondom neki hogy semmi köze hozzá,ha kötözködik,nem állok jót magamért! A gyerek szépen tud járni,én meg fogom a kezét hogy el ne essen! Ha meg elesik...hát istenem katona dolog!


2.Az okostojásokat elküldöm a francba,vagy megkérem hogy másnak "mutogasson"!


3,Nem rontottad el!!! A gyerek dönti el úgy is hogy mit enged,te hiába akarsz bármit!

2011. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha tud enni és egyedül menni akkor ne foglalkozz senkivel.

Nálunk a nagy 1 évesen kezdett önállóan enni(és nem hagyta hogy segítsek) a kicsi 14 hónapos még etetni kell.

2011. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jajjjj, de átérzem a helyzetet!!!

Nekem is egy 11 hónapos kislányom van.

A babakocsit ő is utálja, így sokszor úgy haladunk, hogy egyik kezével a kocsi oldalát fogja, a másikat én fogom és együütt toljuk a kocsit. Már párszor gondolkoztam rajta, hogy felesleges elvinni a kocsit, de néha azért bele lehet tenni és akkor elalszik.

Enni viszont nem akar egyedül még, illetve csak a darabos dolgokat kezdte a napokban.

Engem anyósom tud kiborítani, amikor átjön és egy pillanatra nem engedné el a gyereket, hogy tudjon játszani, mert "féltem, nehogy elessen".... grrrrrrrrrr

Én rászóltam, hogy hagyja már játszani. :-P

2011. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ehhez annyit fűznék hogy valamelyik nap mikor reggel nagyon hideg volt kimentema a gyerekkel a piacra.A fiam bőgött mert szomjas volt.De az üvegét otthon hagytuk.Egy mamika oda kiabál nekem messziről hogy fázik a gyerek, ő tudja mert neki van 4 gyereke.......balablabla...Hú de felhúzott.Nem tudtam szó nélkül hagyni.
2011. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam cumis. Mindig erre szólnak be. De nem nekem mondják hanem a gyereknek. Pl.: anyád rászoktatott a cumira??? vagy : Fujj köpd ki nem kell az neked. Nyilván nekem szól, mert a pici fiam nem feltétlen érti ezt meg, de én nem veszem fel. Egyik fülemen be másikon ki. Pofátlan banda, semmi közük hozzá. De nem állok le vitázni. Az meg, hogy ki hány gyereket nevelt fel az nem jelent semmit. Anyósom mindig mondja, hogy ő már csak tudja, mert 3 gyereket nevelt fel. Igen ám, de a háromból csak a férjem beszél vele, akit egyébként 7 éves koráig csak 3szor ütött el autó. Szóval...
2011. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!