Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a jézuskát,...

Hogy oldjátok meg a jézuskát, akkor ha szeneste családi vacsira kell menni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy mikor jön ilyen esetben a jézuska?19 hónapos a lányom.MI anyósomék megyünk 16-17-óra felé vacsorára.Mivel azt szeretném hogy a mi karácsonyfánkat és ajándékainkat lássa először,nem tudom mikor jöjjön a jézuska?Először úgy terveztük hogy a déli alvás után ,de akkor alig marad idő játszani,élvezni neki,mert mennünk kell.Szerintetek ha 24.én reggelre jön,akkor az jó úgy?Vagy Ti hogy csináljátok?
2011. dec. 13. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
23.án díszítünk(apa dolgozik 24-én délelőtt),ha hazajön megyünk mamáék,így 25-én reggelre jön a jézuska
2011. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Barátnöméknél van nagy rokonjárás 24-én mert mindegyik nagyszülö követeli hogy menjenek, nekik évekóta bevált, hogy 14-én reggel jön a jézuska. èjszaka a barátnöm kiéli kreativitását a fa diszítésében így reggelre minden késsz van és délig van idejük élvezni a játékot.


25-e reggelt azért késönek tartanám, mert ugye közben az összes rokonnál megjön a jézuska és a tietek lesz az utolsó.


nálunk ez nem lesz gond, mert mi mindkét szülötöl messze lakunk és idén anyóséknál leszünk az egész ünnepek alatt, így mintha otthon lennénk.

2011. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem fura ha 24.én reggelre jön?Nálunk mindig este jött,de tavaly született a lányunk,azóta anyósom szeretné ha együtt lenne a család szenteste.ezzel nincs is problémám,szeretem őket.Csak hogy már nagyobb a kislány,annyira tud örülni mindennek,hogy szeretném ha az első élménye nekünk adasson meg.
2011. dec. 13. 14:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kislányom 21 hónapos. Már tavaly is 24.én reggel jött a Jézuska és idén is így lesz. Ugye a fát felállítani és feldísziteni időbe telik, és nem biztos hogy egy délutáni alvás elég rá ( ami nálunk egy-másfél óra szokott lenni), így mikor 23.én elalszik felállítjuk és feldíszitjük a fát. 24.én reggel nem húzzuk fel a redőnyöket mikor felébred, hanem felöltöztettem és kimegyünk a nappaliban, ahol már várja az ajándék és a fényekben öltözött fa. Így van egy szép, nyugodt délelőttünk együtt, délután pedig irány a Nagyi:)
2011. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

második vagyok,


nem gondoltál arra hogy anyósék jöjjenek hozzátok?

nekem már kicsit elegem van az évek során a sok utazásból, jön a kistesó, jövöre szeretném ha hozzánk jönnének, csak 500 km-t senki nem utazik pár napért, és mindkét nagyszülök aktívak, így dolgozniuk kell a két ünnep között.

2011. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ilyen esetben jó ötlet, hogy reggelre jöjjön meg a jézuska. Mi is a vacsorát anyuéknál töltjük, délutáni alvásból felkelve jön a jézuska. Igazából van ideje játszani, élvezni a játékokat, nem kell hozzá szerintem fél nap :) A lányom fél 3kor kel, és olyan 17 óra körül megyünk anyukámékhoz !
2011. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akár 23-án is jöhet, a lányod úgyse tudja, hogy hányadika van :)
2011. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is 24-én megyünk anyósékhoz, de már ebédre is. Ezért nálunk 23-án este jön meg a Jézuska. A gyerekek nem ragaszkodnak 24-éhez :)


2 és 4 éves gyerekek anyukája

2011. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig úgy volt gyerekkoromban is, hogy a fát együtt díszítettük a szüleimmel, (segítünk a Jézuskának, hogy neki legyen ideje az ajándékokkal eljutni mindenhova). Mi is ezt alkalmazzuk a kisfiammal. Nemrég töltötte a 3 évet. Már a tavaly nagy öröm volt számára és nagyon fontosnak érezte magát, hogy ő is segíteni tud Jézuskának. Ez 24-én délelőtt történik meg. Déli alvás alatt odapakoljuk az ajándékokat. Természetesen míg elalszik mi is lefekszünk apával, hogy ő azt lássa, hogy mindenki aludva várja. Kb. 15-15,30-kor ébred. Megnézzük az ajándékot, egy rövid ideig megtanulmányozzuk és kiválasztunk valami kisebb játékot, amit elviszünk a Nagyihoz is megmutatni. 17-kor indulhatunk a mamákhoz, ott is rövid az idő, úgyhogy majd a rokonlátogatás után, első napján, együtt játszunk, mindent hazahozunk a rokonoktól, egyben van minden ajándék és akkor nyugodtan elfoglalja az egész napot a közös játék, közös öröm.

Áldott ünnepet mindenkinek.

2011. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Igen végül is a gyereknek mindegy mikor jön a jézuska:-)))Az egyik válaszoló kérdezte,hogy miért nem hivjuk el anyósomékat mi?Ilyenkor ott van minden gyerek és unoka nála.Mi is elhivjuk külön a nagyszülőket,de majd 26.án.Boldog karácsonyt kivánok én is mindenkinek!
2011. dec. 13. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!