Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás. Hogy...

Karácsonyi ajándékozás. Hogy csináljam, hogy ne bántsam meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves és egy 3 éves fiam. A szüleim karácsonyra 5 éves kortól való legót vettek a nagyfiamnak. Hiába szeretnek legózni (már a kicsi is próbálgatja összerakni), de még túlkicsinek tartom a nagyot egy ilyen játékhoz. Egy szobában van a két gyerek, így a kicsit el sem tudom különíteni a nagy játékaitól. Ráadásulmég a nagyfiam is állandóan szájába veszi rágcsálja a játékokat. Így nem mernem egyedül hagyni egy ilyen legóval. Hogy mondjam ezt meg nekik? Tuti veszekedés lenne, és ezzel elrontanám a karácsonyt. Esetleg adnátok ötleteket, hogy mit mondjak majd, hogy ne legyen belőle sértődés?

vagy szerintetek hagyjam, hadd játszanak vele?


2011. dec. 12. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám oda... azért megfigyelhették volna, hogy hány éves kortól lehet adni egy játékot.

Őszintén megmondanám, h miért és indokolnám is, hogy ne kötözködésnek vegyék... Illemből nem kockáztatnám, hogy bármelyik gyerekem véletlen lenyelje. Szerintem meg kell értsék így a szülők is!

2011. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi van, ha akkor odaadod, mikor látják a szüleid, és ha elmentek, elteszed előlük?

A mi mamáink rendszeresen 3+-os játékot vesznek a 22 hónapos unokájuknak, főleg anyósom. Az én férjem nem szívbajos, le szokta szidni miatta, volt, hogy eltette a játékot, oda sem adta a gyereknek. Mostmár kezdi anyósom megtanulni, hogy olvassa el a címkét:)


Ha meg nem látják, mikor adod oda a gyerekeknek, akkor egyszerűen ne add oda, ha pedig kérdezik, hogy tetszik-e, mondd azt, hogy persze, de csak ritkán hagyod játszani vele, az általad említett okok miatt.

2011. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Messze lakunk egymástól, így 25-26-27-én náluk leszünk. Ott is van fa, ők adják oda az ajándékot. El sem tudnám dugni az ajándékot. Eddig mindig normális, nagyon szép ajándékokat vettek, ez most apukám új nagy ötlete volt. Mert állítólag egy nagyon jó markolós szett( kisfiam él-hal a markolókért, munkagépekért).
2011. dec. 12. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én is megmondanám, h nem jót vettek. Ha megsértődnek hát legyen. Inkább, minthogy megfulladjon valamelyik gyerek tőle! Nem kockáztatnám az életüket.

Elvenni később szerintem nem lehetne, mert egy 3éves már elég nagy ahhoz, h keresse h hova lett, és tuti el is mondaná a mamának, papának, h nincs meg.

De az talán jó ötlet lehet, h te kinézel egy új játékot olyan boltban ami náluk is van, és azt veteted meg velük helyette. A legót meg tegyék el 5éves koráig.

Pont az ilyen esetek elkerülése miatt szeretem ha én vehetem meg az ajándékát a fiamnak, aztán meg szétosztjuk, h ki melyiket szeretné majd adni. Most is így történt.

2011. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor adják az ajándékot nézd meg mit kezd vele a nagy, felügyelet alatt! Úgy, hogy a mama-papa is lássa. Ha túl pici, nehéz a gyereknek kb azonnal beteríti vele még a szomszédot is. És elmondhatod nekik, hogy na ezt egy időre elteszed neki.

Viszont ha mégse olyan vészes, hagyd játszani vele.

A kicsi meg megtanulja, hogy nem az övé.

Vagy felügyelet mellett játszanak vele.


Melyik játék az? linkelnél róla?

2011. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még most kéne szólni nekik, hátha meg van a blokk és ki lehet cserélni másikra. Vagy eltenni későbbre a játékot. Ne ott derüljön ki szüleid számára, hogy nem jó
2011. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miért 5 éves kortól ajánlott. Az apró darabok miatt, vagy mert már jobb kézügyességet igényel? Valószínűleg az utóbbi miatt, így én simán odaadnám a nagyobbnak. A kicsit meg a 3 éves kortól adható játékoktól is távol kell tartanod, az ő szempontjából mindegy.
2011. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

én azt tenném, h a 3 éves a nagypapával, rakja össze a gépet, aztán úgy tologathatja amikor a kicsi épp mást csinál, Aztán amikor hazautaztok, szépen eltenném, és néha, amikor nincsenek zavaró körülmények elővenném.

Az a baj ezzel a sima legoval, h aprók, figyelmet, türelmet, kézügyességet kíván, ezért egy 3 évest még nem köti le. A sok sikertelen próbálkozás, meg kudarcot szül, és elmegy a kedve tőle.

Az én fiam 4 éves, születésnapjára kapott egy nagy vödör legot, de neki se megy az egyedül építés. Mivel a lányom 18 hós, és rombol, elő se lehet bármikor venni. Mi azt szoktuk csinálni, h apa épít a gyerekszobában a fiammal, és mi csajok gyurmázunk (mert azt a lányom imád, a fiam meg utál)

2011. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!