Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukáktól...

Több gyerekes anyukáktól kérdezem: Te mit csinálnál másképp ezzel a pár éves tapasztalattal a hátad mögött?

Figyelt kérdés
Én pl. sokkal jobban figyelnék az ösztöneimre, illetve a babám igényeire. Nem próbálnám meg annyira görcsösen irányítani a dolgokat, mint ahogy tettem. (pl. 3 óránként egyen, aludjon annyit, amennyi a nagykönyvben van írva, etc...)
2011. dec. 9. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez szerintem nagyon fontos, amit írsz. Rengetegen lihegik túl a csecsemőgondozást. Pld., ha látod, hogy szépen fejlődik, hízik rendesen és szopizik is sokat, akkor mi a bánatnak méricskélni előtte-utána? Füzetet vezetni és hasonlók. Felkölteni enni? Hát bízzunk már jobban meg a gyerekünkben! Ha éhes, ordítani fog teljes bizonyossággal. Hogy a szakkönyvek és szakemberek mit mondanak lehet irányadó, igen, de nem törvény. Én anyaként ismerem legjobban a gyermekem, hiszen minden rezdülésére odafigyelek. Az anyukák bízzanak meg sokkal jobban önmagukban és a picinyükben. ha kellően egymásra figyelnek, kizárt a tévedés.
2011. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
igen én is ezt mondanám, igaz én nem voltam annyira görcsös az elsőnél sem, de most a másodiknál már semennyire sem. Pl csak akkor rakom mérlegre, h a védőnőhöz megyünk hogy tudjak neki mit mondani, látom hogy eszik, nő, nem parázok.És a babám teljesen kiegyensúlyozott angyalka, 2 hónapos már 3 hetes kora óta végigalussza az éjszakát. Így sokkal jobban át tudom adni magam én is ennek a "babaszerelemnek" mint a nagynál. Amit másképp csinálok nála, nem erőltetem a cumi, eddig nem is kérte, és nem fogok neki teát sem adni,mert a nagynak sajnos rámentek a fogai.
2011. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi!

Azt nem tudom melyik vadbarom szórakozik a lepontozással, elég szánalmas...

én felpontoztam.

2011. dec. 10. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


3 gyermekem van,4 és 2 éves,valamint 12-én lesz 3 hós - lányok.

Semmit nem csinálnék másképp! - lehet nagyképűen hangzik (nem annak szántam!!),de tényleg így van!

Ez talán annak köszönhető,hogy én soha nem olvastam azt a bizonyos "nagy könyvet",így nem is tudtam,mit "kell",hogy "kell" és így csak az ösztöneimre hallgattam.

Az második gyermekünknél ezért nem aggódtam,amikor 7 hónapos koráig nem fordult semerre, (a nővérével ellentétbe,aki már 3,5 hónaposan legurult az ágyról) csak feküdt és vigyorgott :-) Aztán 7,5 hónaposan elkezdődött Nála a mozgás fejlődés.

A nevelés tekintetében a nagyobb testvérek lévén sok dolgot láttam,ami alapján a saját nevelési elveimet ki tudtam alakítani... ezt sem bántam meg,remélem nem is fogom később,kamasz korukban sem! :-)


Üdv:3gyermekes

2011. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én igényszerint etettem és altattam, én inkább a szoptatás terén lennék okosabb. Meg talán túl sokat lóg rajtam, a házimunkát nem igazán tudom mellette elvégezni. De 2 gyerek sem egyforma. Szóval hiába tervezzük mi el, külön személyiség minden baba.
2011. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!