Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érzitek néha hogy beleakarnak...

Érzitek néha hogy beleakarnak szolni a nevelösi technikàtokba?

Figyelt kérdés

én igen...

pl. ha a babàm sir,ugy néznek ràm,mintha rossz anya lennék,és probàlnak okoskodni,hogy a gyerek éhes,nem jol tartom...

Ha felöltztetem,aba is van hiba.

Vagy melegnek,vagy hidegnek tartjàk...


2009. máj. 15. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jaaaj,ne is törődj velük,mindenhol van egy két okoskodó jómadár... de ha sírna és a kezükben hagynád azt se tudnák,hogy hova fussanak. Bízz magadban!
2009. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat persze, hogy ereztem ilyet. Mindezt ugy, hogy mi kulfoldon elunk, jo messzire a csaladtol, elso baba, de szules utan sem kertunk otthonrol segitseget, mert mi akartuk megismerni a babankat es azt, hogy hogyan kell gondozni. Sikerult is, egy honapos volt a fiam, amikor zold utat kaptak a nagyik. Imadom anyukamat is, anyosomat is, de egy-ket nap alatt kikeszultek az idegeim az allando celzasoktol, mint peldaul: Nincs itt tul hideg? Nem kellene ra meg egy sapka? Szerintem azert csuklik, mert fazik. Jaj, csak nem hasfajos lesz es azert sir? Tobbet kellene bufiztetni. Nem lesz lapos a feje, ha ilyen sokat alszik a jobb oldalan?

Egy fel ora is keves lenne, hogy felsoroljam. Eleg hamar leallitottam oket es elmondtam, hogy koszonom szepen a megjegyzeseket, de az a helyzet, hogy az elmult honapot is tulelte makk egeszsegesen, akkor nem fazott, nem volt hasfajos, eleg volt neki ket bufi evesnel, stb, szoval bizzak csak ram es ertekelnem, hogy ha nem festenek a falra az ordogot azzal, hogy fel orankent elmondjak, hogy meg fog fazni, vagy beteg lesz. Kicsit alljanak hozza es hozzam pozitivabban: az anyja tudja, ha fazik, erzi, ha ehes, sejti, hogy volt-e mar bufi es biztos benne, hogy nem lesz beteg, mert miert lenne?

Nem indulatosan mondtam, inkabb hatarozottan, a vegen mosolyogva. Elsore levagtak, hogy mirol beszelek, azota sincs ezzel problema.

2009. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is külföldön élek,nekem a "baràtnök" ilyenek.

Kiborulok néha.

2009. máj. 15. 20:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőkkel me foglalkozz. A te gyereked, megmondhatod nekik, ne igy segitsenek :-D
2009. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kérdést kiemeltem,hàtha vannak akik megosztanàk a tapasztalatjaikat.

Nekem azota azzal jöttek hogy a gyerekemnek miért nem adok még enni(4 honapos)...

2009. júl. 16. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell foglalkozni a beszólósokkal.

Igen vannak emberek akik nem jó szemmel nézik, hogy leteszem a járókába a gyereket míg eszem, hogy 1 éves kora előtt nem adtam neki tejet, hogy amikor picike volt letettem a kiságyba és 1-2 percig sírnihagytam majd elaludt, hogy nem adok neki csokit meg sütit pedig 3 hete múlt 1 éves...

Ja vannak ilyenek. Sőt, mi az, hogy nem naponta mosom a baba haját. Kisfiú, tehát az a két szál haja ugyan már!!!

És hintőport is használok!!!! Mert ennyire maradi vagyok. Leragadtam az őskorba amikor az első fiam született. Ő 9 éves.


Ezekkel nem kell foglalkozni, akkor minden kismama belehülyülne. :):):)

2009. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
igen néha de nem törődöm vele
2009. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, anyósom mindenbe beleszól. A legjobban az tetszett, amikor 35 fokos melegben (!) be akarta takarni a lányomat (6 hetes), mert hogy szerinte fázik. Udvarias akartam lenni, ezért megköszöntem a tanácsát, de szóltam, hogy szerintem nem fázik, ezért nem fogom betakarni. Erre megsértődött és csak tovább fújta a magáét. A vitát végül azzal zártam le, hogy ha majd ő is betakarózik, akkor betakarom az izzadó gyereket is, addig viszont jó nekünk így is.

A másik probléma a csuklás. Szerinte citromlevet kellene neki adni, mert a sok csuklástól baja lesz. Szerintem viszont max 1 perc műlva abbahagyja és a lányomat úgy sem zavarja.


1 hétig is eltartana, ha mindent le akarnék írni. Néha legszivesebben a fejéhez vágnám, hogyha ilyen okos, akkor szüljön magának még egy gyereket!

2009. júl. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is, ha sírt a gyerek, rögtön biztos éhes. ettől másztam a falra, fél órája evett, de annyit, hogy tényleg sokat. és nagyszülők, jaj nem etetted meg eléggé, még éhes, nem adtál eleget enni?. basszus, mintha éheztetném. aztán pár perc múlva kijön a böfi vagy a puki és kisimult a gyerek. áááá agyrém.

nem érdemes foglalkozni vele, de akkor is kiborítja az embert.

2009. júl. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj,nemis kevesen,és nem is kevésszer....

Mindíg könnyebb okosnak lenni,ha más gyerekéről van szó.Én is szoktam okoskodni néha,bár visszafogom magam,mert én sem szeretem,a jóakarókat.

Ne hagyd magad elbizonytalanítani,nem beteg a kicsi,eszik,iszik,alszik,hízik rendesen,kiegyensúlyozott boldog baba,akkor mindent jól csinálsz.Csak ezt tartsd szem előtt.

2009. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!