Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyformán szereted a gyerekeid...

Egyformán szereted a gyerekeidet? És a férjed?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 10:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Na, ha az lenne a kérdés,hogy egyformán szeretem e a gyerekeimet és a férjemet,akkor azt mondanám,hogy nem egyformán, ugyan olyan nagyon :-)

Amíg 2 gyerkőc volt,addig az elején azt mondtam,hogy a nagyot azért szeretem aki (már nagy 2 éves volt),a kicsit pedig azért ami (még pici baba volt akkor).

Most,hogy 3-an vannak,azt mondom,hogy a nagyot azért szeretem,a középsőt ezért,a kicsit pedig emezért szeretem :-) De ugyan olyan nagyon szeretem mindet!!!! - bele értve a Páromat is,akit persze máshogy szeretek,de ugyan olyan nagyon!!! :-)

2011. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Most olvastam a válaszokat,és a Kommentet.. Nos,hogy egyformán szereti e,azt csak Ő tudja igazán! Amit én látok,hogy egyformán szereti,egyiket ezért,a másikat azért,a harmadikat megint másért.

Talán érdekel:

az elsőt a kezdetektől kezdve imádta,Ő volt a "kis Robika" - kiköpött apja a lány! A másodikat 13 hónaposan - az első lépések közben- imádta úgy,hogy ki is mutatta (előtte,mert fiúnak is várta (vártuk) és még rossz alvó is volt a csajszi,így nem igazán foglalkozott vele,most Ő a kedvenc,de a másik kettőt is ugyan úgy ölelgeti és puszilgatja:-) )

Most,itt a 3. lány, 2,5 hónapos,többször volt a kezében,mint a másik kettő fél éves korukig együtt véve, a kicsi nagyokat mosolyog amikor az apjuk beszélni kezd nagy ritkán hozzá,amitől az apuka persze elolvad...

2011. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, egyformán szeretem őket.

Most már a férjem is. De amíg a picike még igazán kisbaba volt (kb 8-9 hós koráig), addig a nagyot jobban szerette. Most, hogy kinyílt már a világ a pici számára is, a férjem is egyformán szereti a kettőt.

2011. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat! Azért tettem fel a kérdést, mert mostanában annyi ilyen kijelentést hallok, hogy nem lehet egyformán szeretni a gyerekeket. Ezt olyan nehéz elképzelnem, mert a bátyámat és engem tutira egyformán szerettek a szüleink (a nagyszüleink viszont nem, így ismerem a különbséget), és mi is a férjemmel egyformán szeretjük mindkét kicsit.

JÓ lenne megérteni, hogy aki nem egyformán szereti a gyerekeit (vagy a férje), az vajon miért nem. Minden negatívum nélkül, engem ez őszintén érdekel. Akinek van kedve, írhat még!

2011. nov. 30. 16:14
 15/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki azt írtam, hogy nem egyformán.

Borzasztóan vágytam kisbabára. Sikerült. MEgszületett. Mindent megtettem első gyermekesként, mégis visított egyfolytában, soha semmi sem volt neki jó. Nem tudtunk sehova menni, barátok elmaradoztak, segítség semmi-"mert ilyen gyereket még nem láttunk", nem segítünk".

Csalódott voltam és magamat hibáztattam, hogy hogy lehet, hogy mindent megpróbálok, mégsem érzem a fiam szeretetét. Jelenleg 3 éves és egyfolytában felesel, durva, orvosok szerint is hiperaktív tünetek vannak. Nagyon-nagyon nehéz vele.

Megszületett a kislányom, aki egy csuda jó természet, hangját nem hallani, eljátszik, nevet mindenen.

Szóval igen nehéz nem különbséget tenni.

Kisfiammal rengetegek foglalkozok, most is itthon van, oviba sem iratom, mert szeretném, ha velem lenne, szeretném, ha jobb lenne, szeretném elfogadni, hogy ilyen. Szeretem, de ha a kislányomra nézek, akkor elolvadok.

Szégyenlem magamat és mai napig próbálok a kisfiamnak a legjobb édesanyja lenni.

2011. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a saját lelkiismeretem miatt is követem el a mégnagyobb hibát, mert mindent, de mindent megveszek a kisfiamnak, erőnkön felül. Kétnaponta kap ajándékokat, rengeteg márkás ruhát.

Lehet, hogy nem is az a jó szó, hogy nem szeretem annyira, csak fáj, hogy annyira nehéz vele, minden igyekezetem ellenére. Magamra vagyok dühös. De mivel a kislányunk nagyon jó kislány, így nem feltétlen én rontottam el valamit. Nem tudom.....nehéz....

2011. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15 ös válaszoló, talán megengedi a kedves kérdező, hogy a te válaszodra reagáljak.

Mintha én írtam volna. Teljesen ugyanígy történt minden nálunk is. A nagyfiam borzasztó nehéz eset, semmi sem ment vele egyszerűen. Az első pár hónapban csak sírt és sírt, aztán volt pár hónap nyugi, majd kezdődött a dackorszak és vele a rémálom. Utáltam magam, mert nem szerettem az életet itthon a fiammal. Egyszerűen semmit nem tudtunk csinálni, mindenből csak a hiszti lett, minden helyzet megviselte, akár itthon, akár házon kívül. Ha vendégek jöttek, képes volt végíg ordítani, míg itt voltak. Ezek után gondolhatod, hogy hányan látogattak.

Magunkra maradtunk, egymást kínoztuk. Közben megszületett a testvére, aki kisangyal volt hozzá képest. Őt könnyebb szeretni. Ez sokszor nagyon bántott, mert én is úgy éreztem, hogy a nagyot nem szeretem annyira, mint őt. Most már tudom, hogy ez nem igaz. Nehezebb szeretni, de szeretem, ahogy csak egy gyereket szeretni lehet.

A lényeg, hogy azért változott a helyzet. Ahogy elmúlt 3 éves, könnyebb lett vele, kezelhetőbb. Most alig van már hiszti, viszont nagyon zárkózott, nehezen viseli az új helyzeteket és általában nehezen alkalmazkodik a környezetéhez. Befelé fordul és sokat szomorú. Ez sem sokkal jobb.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

2011. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó két válaszolót igazán sajnálom, nehéz helyzetek. :(

Valószínűleg a kistesók születése is nagyon megviselte a fiúcskákat.

Hiperaktivitással szakemberhez kéne fordulni, hogy megfelelő bánásmódot, nevelést kaphasson a kisfiad, bár ezt nyilván megtettétek már.

Ajándékok helyett meg próbáld másként kényeztetni, de nem akarok ismeretlenül okoskodni. Kitartást mindenkinek!

2011. dec. 1. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!