Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011 03. hóban szültem és...

2011 03. hóban szültem és maximális gyedet kapok. Meddig kellene kistesót szülnöm, hogy normális maradjon a tsgyásom és gyedem? Lejjebb.

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy meddig kell megszületnie a kistesónak, hogy a következő gyerek után járó tgyást és gyedet ne a minimálbér után kapjam?


Köszönöm a válaszokat


2011. nov. 29. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

mennyit kapsz pontosan. mennyi idős a gyerek.

3 éves koráig meg kell születnie mindenképpen hogy ugyanazt kapd

2011. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a Gyed igénylésekor a megelőző naptári évben több időt legyél GYED-en, vagy Táppénzen, mint Gyesen. És akkor ugyanazt a gyedet fogod kapni mint most. Tehát, ha a GYED igénylésedet még 2012 dec 31-ig beadod akkor fogják az idei évet alapul venni, és ebben az évben ugye javarészt gyedet kaptál tehát ugyanazt fogod továbbra is. Az ellátás alapja a szerződés szerinti béred lesz. DE! Ha 2013-ra nyúlik a gyed igénylésed akkor a 2012-es évet veszik alapul és akkor ugye már javarészt gyesen leszel tehát már újraszámolják, és kevesebbet fogsz kapni.
2011. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ott van, hogy mikor szültem, tehát abból lehet látni, mennyi idős a gyerek :)

maximálisat gyedet kapok és én valahol azt hallottam, hogy nem biztos, hogy az a jó, ha gyes alatt szülök, szóval ezért kérdeztem

:)

2011. nov. 29. 15:18
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves második, ne haragudj, nem láttam, hogy válaszoltál.

Segítenél, nagyjából értettem, de mégsem.

Gyeden vagyok a gyerek két éves koráig. Ami ugye 2013 március.

Ha a gyerek 2013-ban születik, mondjuk nyáron, akkor mi után kapom a tgysárt és gyed-t?

2011. nov. 29. 16:17
 5/14 A kérdező kommentje:
vagyis a gyed igénylésénél a második gyermek gyed igénylését érted? Második gyermeknél nincs tgyás? Úgy tudom, ugyanakkora, mint a gyed (összegben)
2011. nov. 29. 16:18
 6/14 A kérdező kommentje:
ebben az évben tgyást kaptam 168 napig és utána a maximális gyedet.
2011. nov. 29. 16:19
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Második vagyok. Ne haragudj rosszul számoltam. Úgy olvastam 2010-ben szültél. Tehát akkor amit az előbb leírtam ahhoz adjál hozzá egy évet. Vagyis: Ha 2013-ban igényeled a Gyedet akkor a 2012-es év lesz az alapja amikor ugye egész évben Gyeden voltál még, tehát a z összege ugyanaz lesz mint most. De először akkor is THGY-t fogsz kapni és csak akkor tudod a Gyedet igényelni ha az már lejárt. Tehát a lényeg hogy a GYEd igénylése még 2013-ban lenyen.
2011. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tudom kicsit bonyolult. :-)

De a lényeg hogy ha 2013 nyarán szülsz, akkor THGYt kapsz 168 napig és ha ez letelt akkor kell a gyedet igénnyelni. És ha ez még belesik 2013-ba akkor ugyanazt a gyedet fogod kapni mint most.Tehát legkésőbb 2013 dec 31 előtt kb 170 nappal kéne szülnöd. Remélem azért érthető. :-)

2011. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy így van ahogy írtad? Szerintem ha 2013.03-ig kap gyedet és már terhes, akkor a szülésig elmehet táppénzre és indulhat elölről a tgyás és gyed, ugyanannyi összeggel, csak a tgyás már maximalizálva lesz. Attól függ hogy mit csinál 2013.03 után szülésig, ha dolgozik 180 napot az lesz az alapja, ha terhességi táppénzre megy akkor az előző ellátás, ha gyesre megy na akkor jár rosszabbul. Ha 2014-ben igényli a gyedet akkor is a maxot kapja mivel előző évben márciusig gyeden volt, utána meg ha terhes akkor táppénzen végig, így az egyik ellátás nem lehet a másik alapja ezért az utolsó szerződés szerinti bére lesz az alap. Szerintem ez valahogy így van, de konkrétumok nélkül nehéz ezt kitalálni.
2011. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem 2014.04. hóig "ráér" megszületni.


Az a lényeg, hogy az igénylést megelőző évben mit kap a kérdező.


A mostani ellátások így alakulnak:

2011.03.X (a könnyű számolás érdekében legyen 1.) +168 nap tgyás

2011.08.16 - 2013.03.01: gyed

2013.03.01 -től 2014. 03.01-ig gyes lenne.

Viszont ha ez idő alatt, de legkésőbb 2013.08.28-án elmegy táppénzre (terhesség miatt), akkor hiába a 2013-as évet nézik a gyednél, mivel ott "csak" 180 nap gyes van, a többség gyed és táppénz, így nem a gyes utáni minimálbért veszik alapul, hanem a gyed és a táppénz után életbe lép az előny-szabály, ami kimondja, hogy ha azért nincs az igénylést megelőző évben 180 bérezett nap, mert táppénzt/tgyást/gyedet kaptál, akkor a korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja. Jelen példánál a táppénz alapja, ami a 2012-es év után számolnak, amikor te gyedet kaptál, vagyis a mostani gyed alapod után fogod kapni.


A tgyást viszont így is úgy is a minimálbér kétszerese után fogod kapni, mert ha nem mész vissza az igénylést megelőzően 180 bérezett napra, akkor ez a maximum.

2011. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!