Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha kiakadok a gyereke...

Normális ha kiakadok a gyerekemen (2,5 éves) és azt mondom neki, hogy "anya nem szereti Bét"?

Figyelt kérdés
Persze, szívem minden szegletével rajongok a gyerekemért, de ami sok az sok(K)! Sose ül le velünk egyidőben enni, akkor eszik amikor ő gondolja, ha meg végre leül az asztalhoz, felborít mindent, ma reggel a kakaót és most ebédkor a teát borított fel, nem győzök állandóan feltakarítani. Szinte már hülyét csinál belőlem. Bé tudja nagyon jól hogy szeretem, de mikor ezt mondtam, tehetetlen düh volt bennem és mondtam anya nem szereti Bét. Erre ő keservesen sírni kezdett, és azt mondta anya szereti Bét és elkezdte simogatni kezem, kérte vegyem magamhoz, én meg nem engedtem. Állatira ki tud kergetni a világból...hiába néz rám ártatlan kis kék szemeivel, de akkor is!!! Úgy érzem béna vagyok a gyereknevelésben...
2011. nov. 27. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a leírtak alapján én is így érzem. Az normális, hogy kiakadsz a gyerekeden, ezzel vagyunk még így páran, de az egyáltalán nem normális, hogy azt mondod neki, hogy nem szereted. Ez nagy butaság a részedről, többet ne mondj ilyet a gyerekednek!
2011. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%
nevelés kérdése
2011. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon sok összetevős dolog!

Nekem pl.most úgy viselkedik a gyerkőm, hogy Én is nagyon ki tudok akadni!

Persze olyat szerintem se mondj hogy nem szereted, mert Ő nagyon jól tudja, hogy mindenben tőled függ!

2011. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondjál neki ilyet és ha bújni akar engedd. Ő még pici, tudom, hogy kiakadsz, de valami más módszerrel próbálkozz.
2011. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor a gyermekedet nem szereted, vagy azt nem szereted, amit csinál? Nagy különbség van. Nem veszítheti el a szeretetedet, mert éppen kiönti a kakaót. Nem rakhatod ki a szívedből és vissza. Tudom, hogy csak mondtad, de ő ezt nem tudja, mert amit anya mond, úgy van. Jobb, ha megbünteted és elmondod, hogy amit tett nem helyes és ezt te nem tűrheted. Amikor rosszalkodik, mondd el, hogy nem szereted amit tesz, hiszen te is ezt érzed. Ne mondd, hogy nem szereted. Mert egyrészt nem igaz, másrészt nem helyes. Meg lehet büntetni egy kétévest is. Ültesd a sarokba, mondd el neki, hogy miért kell ott maradnia két percre. Sírhat, toporzékolhat, nem baj. Eleinte ki is szaladgálhat, de ilyenkor pakold vissza. Az első pár alkalom hosszú lehet, de megéri. Fontos, hogy amikor visszahurcolod, már ne nézz rá, ne szólj hozzá. Aztán, ha összejött a két perc, menj oda, guggolj le szembe vele, mond el, hogy miért kapta a büntetést és mondjad, hogy kérjen bocsánatot. Hidd el, bocsánatot fog kérni. Utána öleld meg és bizony azt is mondhatod, hogy szereted. Aztán segítsen föltakarítani a kakaót, vagy üljetek vissza közösen enni az asztalhoz. Sokan lehurroghatnak, mert ez egy tv-s dadus módszere, de nekem a legkisebb fiamnál bejött. Szépen szót fogad és ha időnként be is próbálkozik (mert hát igazi gyerek a drága) én tudom, hogy mit tegyek.
2011. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg béna vagy, és ilyet sosem mondhatsz egy gyereknek, hogy nem szereted. Mondd azt, hogy mérges vagy rá. És ne ő irányítson, hanem te. Ha ebéd van, üljön le.
2011. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem ez kegyetlenség. Persze tudom h szereted, de ezt az ő kis lelkével nem lehet szerintem megtenni. te vagy neki a legfontosabb, legbiztosabb pont az életében.


Nekem is van egy 2,5 éves fiam és plusz egy 1 éves is. az evéssel próbáld azt csinálni, h csak akkor kap enni ha ti is esztek. tehát ne akkor egyen amikor ő kéri. van reggeli, tízórai, stb. ha nem akar reggel enni, akkor legközelebb a tízórai és így tovább. koplalni úgysem fog, ha más nem, akkor délre biztos megéhezik. vagy ha direkt kiönti a kakaót, akkor nincs másik (persze ha véletlen, akkor adhatsz neki). nálam még akkor szoktak rosszalkodni, ha nem kötöm le őket eléggé. ha aktívan játszok velük, nincs semmi gond.

Ja és még ami nálunk van, ha vmit megígérek, azt betartom. Pl: ha még egyszer rugdosod a labdát a szobában, elveszem. és ha belerúg, tényleg elveszem. sokan csak ígérgetik és ezért tudja a gyerek, h oh, anya csak ígérget, azt csinálok amit akarok.

Nincs vmi más program amivel "fenyegetheted", h pl ha rossz vagy akkor nem megyünk ki játszani, vagy vmi hasonló?

Nem lehet h idegileg kicsit le vagy fáradva és azért borulsz ki hamar? esetleg meg lehetne kérni egy nagymamát, nagynénit, h vigyázzon a gyerkőcre te pedig elmennél sétálni, kondizni, barátnőzni. egyébként nálam is el szokott szakadni a cérna, ne aggódj, ezzel nem vagy egyedül. Az anyuka is több mint 2 év otthonlét után, persze h néha belefárad.

ÉS NEM VAGY BÉNA A GYEREKNEVELÉSBEN! ezt véletlenül se gondold.

Kitartás!

2011. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem se mondd neki, mert ezzel azt közvetíted felé, hogy őt magát nem tudod elfogadni, holott a VISELKEDÉSÉT nem tudod elfogadni.


A kiakadás részt nagyon is megértem, de még olvasni is szívbemarkoló volt, mennyire elkeseredett a kisgyereked és mennyire szerette volna biztosítani magát arról, hogy minden rendben és szereted őt.


A szeretet-megvonást soha ne használd fegyelmezési eszközként, az egész önbecsülése, önelfogadása, én-képe fejlődését negatívan befolyásolhatod vele. Persze nem egy-két alkalom után jön ez elő, de ha lehet, máskor vezesd le máshogy a dühöd, frusztrációd.


Rengeteg más nevelési módszerről olvashatsz az oldalon is, biztos találsz köztük olyat, amivel azonosulni tudsz és beválik.

(Képzeld el, mit éreznél, ha a férjed apró vitáknál azt vágná a fejedhez, hogy nem szeret, mikor te csak pl. elfelejtetted kivasalni reggelre az ingét. Felnőttként is nehezen értenéd meg a viselkedését, nem?)

2011. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...tudom nem jó amit tettem. Ilyet többet nem mondok. Azt hiszem kimerültem mind fizikailag, mind szellemileg, nagyon nehéz az önfegyelem kisgyerekkel szemben. Rossz az idő, ki se tudunk menni, olyan szinten hideg van, be vagyunk zárkózva, de semmi kapacitásom sincs arra, hogy valamit játsszak a gyerekemmel. Ma nem megy.
2011. nov. 27. 14:29
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem vagy béna, ezt mind azok a szülők mondják, akiknek nyugodtabb vérmérsékletű gyerekük van, és azt hiszik magukról, hogy ők milyen jól nevelik a gyereküket, mert szófogadó, jól alvó, evő gyerekük van.

Az én fiam is kikerget a világból, csapdos, ordít, hisztizik rombol és a földhöz veri magát, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Sógornőm meg húzogatja a száját, hogy milyen szülő vagyok, mert az ő gyereke ott marad, ahova teszik, és két etetés között észre sem veszik, hogy van.

Persze nem szabad azt mondani neki, hogy nem szereted, hisz ez az egyetlen biztos dolog az életében, hogy anya szereti. Azt hisszük ő akar lenni a főnök, pedig dehogy akar szegénykém csak a határait próbálgatja. Légy türelmes, ne végy tudomást róla, ha rosszat csinál, hisz pont azt akarja, hogy akár így, akár úgy, de vele foglalkozz. Ha kiabálsz vele, vagy elfenekeled, akkor is elérte a célját, inkább tégy úgy, mintha nem zavarna a dolog, akkor feladja, csak kitartás, és sok-sok türelem!!

2011. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!