Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha kiakadok a gyereke...

Normális ha kiakadok a gyerekemen (2,5 éves) és azt mondom neki, hogy "anya nem szereti Bét"?

Figyelt kérdés
Persze, szívem minden szegletével rajongok a gyerekemért, de ami sok az sok(K)! Sose ül le velünk egyidőben enni, akkor eszik amikor ő gondolja, ha meg végre leül az asztalhoz, felborít mindent, ma reggel a kakaót és most ebédkor a teát borított fel, nem győzök állandóan feltakarítani. Szinte már hülyét csinál belőlem. Bé tudja nagyon jól hogy szeretem, de mikor ezt mondtam, tehetetlen düh volt bennem és mondtam anya nem szereti Bét. Erre ő keservesen sírni kezdett, és azt mondta anya szereti Bét és elkezdte simogatni kezem, kérte vegyem magamhoz, én meg nem engedtem. Állatira ki tud kergetni a világból...hiába néz rám ártatlan kis kék szemeivel, de akkor is!!! Úgy érzem béna vagyok a gyereknevelésben...
2011. nov. 27. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hűha, ezt azért ne. Ne mondj neki ilyet! Te vagy neki a minden, a világ.

Én is sokszor kiakadok, enyém is 2,5 éves, de max annyit mondok, hogy szomorú vagyok, morcos és dühös, többet nem. Nem szabad.

Ne rakd elé az innivalót, a tányért is rögzítsd, ha lehet, hogy ne boruljon ki, szedj magne b6-ot, hogy te se borulj ki. Ha lehetőséged van menj le futni, sétálni, szellőztess.

Kitartás!

2011. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

engem is eléggé ki szokott akasztani a 3 éves fiam, rossz az egészben, hogy 1 hónapja teljesen egyedül vagyok velük (12 hetes kistestvérével), mert a férjem külföldön van, és sajnos olyan dolgokon is kiakadok, amit eddig higgadtan eltudtunk rendezni.

én ilyet még nem mondtam, de már olyat, hogy most buta vagy, elég gyakran. sajnos...

meg is jegyezte, és motyogja magában, hogy vé most buta, bla bla bla...

úgy gondolom ezek nem olyan vészes dolgok, de csak így tudok rá hatni (csak a lelkére), hogy szót fogadjon.

de azért miután "összevesztünk" mindig megöleljük egymást, és biztosítjuk egymást a szeretetünkről, meg persze megígéri hogy nem csinál ilyet, és akkor anya sem mondja, hogy buta vé! :)

hát ez van, sok sikert, és türelmet!

2011. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
igen, sokszor kiboritanak minket.....de azt hogy "nem szeretlek" nem szabad mondani......ha csak egyszer fordult elo, valoszinu nem okozott problemat. mindenki hibazik neha..jaj en is..de a szeretetunkrol mindig 100 szazalekban biztosnak kell babunak lennie.
2011. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne mond neki soha hogy nem szereted ez úgysem igaz, max azt mond hogy nem szereted amit csinált!
2011. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Engem is sűrűn kiakaszt a gyerekem, és amikor üvöltök vele, akkor megkérdezi, hogy "anya szeretsz?". Én erre azt mondom, hogy a világon mindennél jobban szeretem, de piszkosul haragszom rá, mert ezt, vagy azt csinálta.

Soha nem mondtam, hogy nem szeretem, és mindig megerősítem, hogy bármit csinál, mindig szeretni fogom, de akkor sem tűröm el, ha olyat tesz, amit nem szabad. 3,5 éves most a lányom.

2011. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát az én gyerekem is égetnivalóan rossz, néha kaparni tudnám tőle a falat. De soha nem mondtam neki, hogy nem szeretem.


Én azt mondtam neki, hogy lám anyuka mindent megtesz érted, meg mennyire szeret téged, mégsem szereted anyukát, mert nem viselkedsz szépen, nem fogadsz szót és rosszalkodsz. Aztán mars a szobájába. Sír, hisztizik, majd elgondolkodik és egy idő után kijön bocsánatot kérni. Akkor megbeszéljük a dolgot, ölelés, puszi és minden rendben van.

2011. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az Én kölköm is iszonyú rossz tud lenni és ráadásul látszik rajta, hogy szívat.

Ilyenkor azt mondom, hogy szomorú vagy mérges vagyok Rá.

Tegnap pl. látta rajtam, hogy piszok mérges vagyok Rá és azt mondta hogy ,,ne haragudj"

Január végén tölti a hármat:)

Ha hallja tőletek, Ő is fogja mondani és érezni fogja, hogy milyen szituban van helye annak hogy mondja.

Nagyon okosak a gyerkők és sokszor érzik, mikor tesznek rossz fát a tűzre:)

2011. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!