Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok el fogják...

Mit gondoltok el fogják fogadni a gyed, gyes két évben történő maximálását?

Figyelt kérdés

Két hónapja volt 8 hetes terhesen vetélésem. Még 2 hónapot szerettünk volna várni, de lehet, hogy pont emiatt az 1-2 hónap miatt fog múlni, hogy nem jár majd csak 1 évig a gyed. A babámat úgy sem fogom bölcsibe adni és azért nem mindegy, hogy 50.000-rel kevesebbet fogok-e kapni.

Ti mit csináltok illetve csinálnátok hasonló helyzetben. Próbálkozzunk már most az újabb babával, de lehet hogy megint elveszítjük (ha egyáltalán össze jön elsőre), vagy várjunk még, de akkor lehet már késő lesz?


2009. máj. 13. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sajnos el fogják fogadni :-/

Sajnálom a vetélésedet!!! Be kellett fejezni művi úton, vagy kitisztultál teljesen??

Nekem 2 missed ab-om volt, mind kettő később, és ott 3 hónapot kellett várni. Viszont úgy tudom, ha nem kellett abortus, akkor lehet hamarabb próbálkozni. az első mensi után.

Sok sikert!!!

7 hetes km

2009. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is el fogják fogadni,ahogy most minden megszorítást.Ha minden rendben próbálkozzatok-bár ehhez a részéhez nem tudok hozzászólni-Én is akarok majd kistestvért és nekem se lenne mindegy hogy mennyit kapok.

6.5hónapos baba anyukája

2009. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos valószínű, hogy elfogadják.

Ha megnézzük az európai országokat, akkor sehol sem jár ennyi ideig ellátás, van, ahol csak a hat hét szülési szabadságra fizet az állam (ezért van annyi au-pair Nyugat-Európában)! Az már más kérdés, hogy ezekben az országokban jóval magasabbak a fizetések és a munkahelyek is máshogy állnak a kisgyermekes anyukákhoz...:(((

2009. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet h rosszul hallottam, de már elfogadták nem?
2009. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Tuti elfogadják, pedig nem hiszem el, hogy az a max 150-200 ezer gyed-en lévő anyuka viszi csődbe az országot... A nyugdíj sajnos más kérdés, mert van 2,5-3 millió nyugdíjasunk, az valóban komoly tétel lehet. Ettől függetlenül erről is megvan a véleményem, de mindegy... Visszatérve a GYED-re, a nyugat-európai országokban azokra a fizetésekre amiket mi átlagemberek keresünk, messze nincs akkora adókulcs, mint nálunk. Így csak jobban van lehetőség félretenni a szűkösebb évekre. Voltam Amerikában, ott az 1200 $-os, - amúgy éhbérnek számító - fizetésemre 20% alatt fizettem az adót. Itthon a bruttó bérem messze nem volt ennyi, mégis a TB-vel együtt 55%-ot vontak. És akkor még spóroljak, meg ne adósodjak el, de persze azért fogyasszak, lehetőleg dupla árú magyar termékeket, mert attól működik a gazdaság. Ááá, ez téboly, tök hülyének néznek minket!
2009. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvassátok csak el! Szerintem eddig mindenki félreértette őket, vagy ezt most módosították, hogy ha megvan a kellő biztosított idő a szülés előtt, akkor jár a két év gyed, illetve annyi jár a gyedből, amennyi munkaviszony volt az igénylése előtt, utána a második év végéig a gyes! Mi ezt többen is így értelmeztük! Remélem ez lesz a megoldás, még mindig jobb, mint az egy év gyed!


[link]

2009. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Lehet,hogy most sokan lepontoztok,de azért leírom,hogy én mit gondolok!Én is úgy értelmeztem ,hogy ha megvan a szülés előtt a 2 év munkaviszony akkor fog járni a 2 év gyed!De szerintem ez korrekt,hogy ha valakinek nem volt előtte munkaviszonya akkor ne kapjon juttatást!Illetve amennyi ideig dolgozott annyi ideig járjon a magasabb összegű gyed!Nekem 13 éve van munkaviszonyom,és van olyan kismama akinek alig 1 éve,és ugyanannyi pénzt kapunk mindketten!szerencsére maximum a gyedem,és nem is sajnálom azoktól akiknek 1 éves munkaviszony után is adják a maximumot,csak nem tartom igazságosnak!
2009. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linket, de látom ez már egy hónapos cikk. Akkor még valóban erről volt szó, aztán meggondolták magukat. Bár valóban jobb lenne, ha ezt fogadnák el. De valamit tuti változtatnak.

Én nagyon szerettem volna, ha gyerekek között kicsi a korkülömbség a saját példámból kiindulva. Most egy éves a pici és szeretnék tesót, de egyszerően nem merem bevállalni. Most max gyed és családival együtt annyit kapok, hogy épp elég a lakás törlesztőjére,ami 40 ezerrel több, mint egy évvel ezelőtt. A férjem épitőiparban dolgozik, még örülünk, hogy egyáltalán van munkája, de nagyon rezeg a léc. A következő gyereket meg nem az államnak akarom szülni, hanem megamnak, és nem adom egy évesen bölcsibe. Igy most úgy döntöttünk egyenlőre várunk egy kicsit, hátha a jövő év hoz számunkra kedvező vátozást.

2009. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A linket küldő vagyok...

Én pedig pont a cikk megjelenése előtt hallottam arról, hogy csak egy év lesz, és utána jött ez a cikk és már hallottam tévében is erről beszélni az egyik politikust. Szóval szerintem ez a frissebb és aktuálisabb verzió. Vagyis csak szeretném remélni. Egyébként én is ezt tartom igazságosabbnak, hogy ha megvan a kellő munkaviszony, akkor járjon az annak megfelelő hosszúságú gyed!

2009. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2009. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!