Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feltunt már ez a napjainkban...

Feltunt már ez a napjainkban sugallt szuperanyu dolog?

Figyelt kérdés

tudom, hogy anno, szuleink idejében nem volt így, de hát minden más volt. most a kismamák és az anyukák is mind sokkal tájékozottabbak, ezért tobbet tudnak magukrol, a testukrol, jobban is tudnak vigyázni ezáltal magukra vagy a babára. ez így szerintem rendben is van. de a médiábol, újságokbol, minenhonnan árad ez a szuperanyuság, a sok jó tanács (szoptatás, akár évekig is; csak az anya a legfonntosabb a gyereknek, egyuttalvás, hordozás, hozzátáplálás...), ami tényleg jó, de ennek hatására szerintem sokan átbillennek a másik oldalra, és a terhességet betegségnek érzik, lenézik azt, aki pl. nem szoptat, aki hagyja kicsit egyedul is a babáját és nem csak vele foglalkozik egész nap, aki kulon szobába teszi, aki nem szaladgál torlokendovel a homokozóba, szoval aki ellentétben van a "divattal".

kérdem ezt én, aki minden igyekezetem ellenére nem sokáig szoptattam, a fogzos idoszakban egyutt aludtam a babámmal és nem néztem 5 fajta hozzátáplálási táblázatot (csak 1-et, leggalább nem zavart ossze). és sok bántó kritikát kaptam pont ezek miatt.

Nem provokálni szeretnék, de más is észretette ezt a szuperanyu divatot? És hogy a mi anyukáinknak mindez idegen, a mostani anyukák meg sokan vakon kovetik és lenézik azt, aki nem?


2009. máj. 11. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
No én szuper anyu vagyok, persze csak a fiamnak. Nem féltem agyon, sokszor megszóltak már, hogy miért nincs rajta, még egy kabát, vastagabb sapi, stb. A játékait, a cumisüvegét sem sterilizálom hetente. Ha etetem, nem esek kétségbe, ha olyan lesz a ruhája, nem alszik velem egy ágyban, hagyom, hogy ellegyen néha magában. Még nem volt beteg, mégcsak szájpenésze sem volt, nem szoptatom két hónapos kora óta. Neki mégi én vagyok a legjobb anya, mert ha a mamáéknál van, és megyek érte, hangosan kacag, ha meglát, és jár mindene:) Tehát én szuperanyu vagyok, de a babáitoknak Ti is. Boldog babázást!
2009. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
Azért mert valaki tájékozódik és nem a 70-es években "trendi" táplálási,nevelési irányokat alkalmazza azaz a te szavaiddal "szuperanyuka" az nem tudom,hogy miért lenne probléma.Igen,régen akinek nagyon sok teje volt annak is kötelező volt 3 hónaposan leválasztani a babát,hát lehet,hogy szerinted rosszul gondolom,de akkor ebben inkább a mai trendet követem és az igény szerinti szoptatást választom.Homokot direkt nem etetek a babámmal és szeretem,óvom,féltem mindentől,mert ez egy anyai ösztönként működik nálam és babák esetében szerintem nem feltétlenül kell a tudatosságra törekedni.Minden babának a saját anyukája a legszuperebb és én inkább a te soraidban olvasok lenézést azok felé akik másképp gondolkodnak mint te.Ebben látom megerősítésre is találsz.
2009. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért lányok ez a szuperanyu dolog oltári üzlet. Egy sor vállalkozás él abból, hogy mi különböző gyereknevelési könyveket, tejserkentő bogyókat, sterilizálókat, tápszereket, készségfejlesztő játékokat, stb. vásárolunk. Azt lovagolják meg, hogy a lelkünk mélyén mindannyian szeretnénk nagyon jó anyukák lenni, és a médián keresztül elhitetik velünk, hogy ez csak akkor lehetséges, ha egy csomó mindent összevásárolunk. Szerintem innentől mindenkinek a józan esze és a pénztárcája dönti el, hogy mennyire trendi anyuka. Az meg szerintem női mivoltunkból fakad, hogy utána osztjuk egymást istenesen, csak mert más szemléletet vallunk. Szerintem ez a fő probléma, toleránsabbnak kellene lennünk. Ettől függetlenül a "trendin" és a "nem trendin" nevelt gyerekek éppúgy fel fognak nőni, tíz éves korukra vajmi kevés különbség lesz :)
2009. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Én erre a topicra várok már hónapok óta,külön köszönet,hogy megnyitottad,én ugyanis nem mertem mert még nincs sajátom:D

Igazat adok nektek mindenben,ti vagytok a legjobb anyák a világon,mert nem stresszeltek,hogy mi,hogy mi a tökéletes és mi nem:D Ti vagytok a Szuperanyukák nem azok akik ellenetek vannak:D

2009. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!

Elso babas kismama vagyok.

Napi szinten latogatom az oldalt,most mar nem csak a terhessegeset hanem mindent ami a babarol szol.

Es teljesen ketsegbe estem!

Olyan dolgokat irnak,irtak a "szuperanyuk" h egy ido utan ketsegbeestem h en milyen rossz anyuka leszek.Mert vannak dolgok amiket nem igy lattam az Anyukamtol(aki 5 gyereket megszult es felnevelt)vagy nem igy gondolok,vagy nem tehetem meg anyagilag.

Szoval egy idobe tiszta depi voltam ettol aztan a ferjem es az Anyukam megnyugtattak,ja meg a dokim h ez mar csak "divat" es uzlet.

Szoval ha nehanyan megtudnak h itt nalunk is kulfoldon alig van vizsgalat,1 uh.

Magyar o-n az orvosokat is a paciensek rontottak el,itt pl.senki nem fogad orvost es nem perkalnak neki.Es ha megprobalsz adni nem fogadjak el,mondvan:ok csak a munkajukat vegeztek.

Szoval en sem ertem ezt az egeszet,eppen ezert en csak az Anyukamra es az orvosomra hallgatok.

Udv:34 hetes kismama

2009. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

orulok, hogy ennyien írtatok! és hogy vagyunk páran, akik imádjuk a gyerekunket, a legjobbat akarjuk neki, de nem gorcsolunk.

9:58 -nak:senkit sem szerettem volna megbántani, a kérdést pont azért írtam, mert engem bántottak meg tobbszor. a "szuperanyut" arra értettem, aki túlzásba visz mindent és még le is nézi és kioktatja azt, aki nem úgy tesz, ahogy o (ezt tapasztaltam sajna az életben, de itt az oldalon is). tegyen mindenki, ahogy akar, csak ne bántsuk már egymást...úgy látom, másnak is vannak hasonlo tapasztalatai, szoval nem nagyítom fela problémát:)

2009. máj. 12. 22:15
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan puszi Nektek!!

Én sem vagyok a nagykönyv szerinti szuperanyu, hanem a lányom igényeit figyelembe véve cselekszem.

Kiegyensulyozott, nyugodt baba, és imádom!!!

Boldog babázást!

Nem nézek le senkit, és mindenki tegye azt gyermekével , amit jonak gondol!

2009. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!