Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feltunt már ez a napjainkban...

Feltunt már ez a napjainkban sugallt szuperanyu dolog?

Figyelt kérdés

tudom, hogy anno, szuleink idejében nem volt így, de hát minden más volt. most a kismamák és az anyukák is mind sokkal tájékozottabbak, ezért tobbet tudnak magukrol, a testukrol, jobban is tudnak vigyázni ezáltal magukra vagy a babára. ez így szerintem rendben is van. de a médiábol, újságokbol, minenhonnan árad ez a szuperanyuság, a sok jó tanács (szoptatás, akár évekig is; csak az anya a legfonntosabb a gyereknek, egyuttalvás, hordozás, hozzátáplálás...), ami tényleg jó, de ennek hatására szerintem sokan átbillennek a másik oldalra, és a terhességet betegségnek érzik, lenézik azt, aki pl. nem szoptat, aki hagyja kicsit egyedul is a babáját és nem csak vele foglalkozik egész nap, aki kulon szobába teszi, aki nem szaladgál torlokendovel a homokozóba, szoval aki ellentétben van a "divattal".

kérdem ezt én, aki minden igyekezetem ellenére nem sokáig szoptattam, a fogzos idoszakban egyutt aludtam a babámmal és nem néztem 5 fajta hozzátáplálási táblázatot (csak 1-et, leggalább nem zavart ossze). és sok bántó kritikát kaptam pont ezek miatt.

Nem provokálni szeretnék, de más is észretette ezt a szuperanyu divatot? És hogy a mi anyukáinknak mindez idegen, a mostani anyukák meg sokan vakon kovetik és lenézik azt, aki nem?


2009. máj. 11. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
engem nyugodtan lenézhet bárki nem érdekel:-) nem vagy szuperanyu.
2009. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

NYugi, velem sem áll szóba senki a játszó téren, soha nem voltam egy anya típus azelőtt, sőt, mégis jó anya lettem!!! Szerintem az adott gyerekkel kapcsolatban egyetlen egy embernek lehet mindig, kizárólagosan igaza: az anyjának. Ha akarja, hát szoptassa 5 évig, ha akraja etesse 4 hósan csirkével, ha akarja aluddjon vele, vagy akár szoktassa külön szobában önálló alásra. Nem ezen van a hangsúly, mert a anyaság lényege nem ez. Nekem szuperanyuk azok, akikre a gyerek szerelmesen csillogó szemmel néz és annak semmi köze ahhoz, mikor kapott először csirkét!

Magasról sz++rtam már eddig is az "utca embere" véleményére és okoskodásaira, ha lenéznek, hát lenéznek, tehetnek egy marha nagy szívességet....

2009. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Hat igen...nekem is feltunt mar ez, bar inkabb csak ezen az oldalon. Dolgok, amikert le lettem pontozva, ki lettem oktatva:

- nem szoptattam. Babam nem akart szopizni, igy fejtem neki amig tudtam, aztan tapszeres lett.

- elegedett voltam az angol terhesgondozassal. Huuuu hat ezert mit kaptam!!! Itt ugyanis nem divat a havi ultrahang, nogyogyasz matatas szinten havonta stb, stb.

- nem vagyok a gyerekkel a nap 24 orajaban csak 20-ban. :)))

- nem kapdosom fel egy nyikkra, csak ha sir, mert sirni nem hagyom

- kaveztam terhessegem alatt (napi 1-2 tejeskave)

- nincs legzesfigyelo, ezert egyenesen gyerekgyilkosnak lettem titulalva

- nem alszom egyutt a gyerekkel, csak egy szobaban, ergo szivtelen vagyok

- nem kostoltattam az almat 2 hetig, harmadik nap mar teljes adagot kapott, ergo tonkreteszem az emesztorendszeret

es meg sorolhatnam naphosszig...nekem csak az a fontos, hogy van egy kiegyensulyozott, mosolygos babam. :)

2009. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
látom, ugyanarra gondolunk:) ezek a dolgok valoszínuleg csak nekunk tunnek fel, akiket valamiért piszkálnak ( amiért nem vesszuk beturol-beture a táblázatokat stb). én azt hiszem, kozépút párti vagyok, vagyis teszem, amit a helyzet megkíván (pl. egyuttalvás átmenetileg) de nem vagyok fanatikus egyik irányba sem.
2009. máj. 11. 22:50
 5/17 Nikcsi ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, az egyuttalvast ugy ertettem hogy allandoan, termeszetesen, ha beteg, nyugosebb akkor o is rajtam alszik. :)
2009. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
22:42-es VÉÉÉÉGRE egy ember aki ilyeneket ír. Oly elegem van már a sok ostobavirágból....
2009. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Örülök neki, hogy nem csak én vagyok "felelőtlen" anya, amiért nem aggódom magam betegre, amiért néha magamra is szakítok időt, amiért megtanítom a fiamat alkalmazkodni, amiért rá mertem bízni a fiamat a nagymamijára már nem egyszer. Jó, hogy nem csak én nem vagyok szuperanyu :)
2009. máj. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Én is örülök a kérdésednek, és egyetértek az előttem szólókkal. De csinálja mindenki úgy, ahogyan tudja vagy akarja, végül is a szuperanyukák maguknak nevelnek 24 órában magukon csüngő gyerekeket, akik igény szerint lógnak a cicin egész álló nap, amit persze ők mosolyogva konstatálnak, minden nyikhajra ugranak, ezért gondolom a babájuk nem sír, hiszen nincsen rá lehetősége. Nem játszik önállóan, mert mindig szórakoztatva van. Az élet nem erről szól.

Mindezektől független élek halok a kicsi lányomért, de okosan próbálom nevelni, rendszert víve az életébe, próbálom őt a családba szoktatni, és nem fordítva. Imádatos, tündér, mosolygós, kiegyensúlyozott a 3 hónapos a porontyom.

2009. máj. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Igen és erre a média, meg az a sok "okos" könyv és magazin is rátesz egy lapáttal. Én arra jöttem rá és tudom ajánlani leendő anyukáknak, hogy attól a tanácsadótól aki csak az ő tanácsát tartja egyedül üdvözítőnek, kizárólag jónak attól meneküljön! Ezer jó lehetőség van mindenre, de ez az adott anyától és a gyerektől függ.
2009. máj. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látom azért vagyunk itt páran kivételek.

Én az egyik rokonommal kerültem mindig összetűzésbe. Ő "szuperanyu". 4 éves a kisfia, még mindig nem alszik el egyedül, csak a szülői ágyban, úgyhogy valamelyik szülő mostmár ki kényszerül a nappaliba. Letörölgetett minden játékot ezerszer egy nap, ettől függetlenül (vagy ezért??) szegény gyerek 3 hetente beteg. Lenézett, hogy én 2 évesen már tejbedarát adtam és nem sinlacot. (lányom soha nem is látott sinlacot). Ha elesett a gyerek, azonnal felvette. Most a legkisebb ütődés is éktelen ordítás.

Biztos nem csinálok én sem mindent jól. Ez egyértelmű, hiszen tökéletes anya nincs. CSak nálam bevált minden ami ennek az ellenkezője.

Amióta külön szobában alszik, nyugodtan alszik. Ha mégis felébred sírva, vagy beteg természetesen jöhet közénk azonnal. A játékait havi egyszer mostam át, hagy nyaljon egy kis koszt. Homokos kezébe adtam már kiflit, jó ízűen megette (egyébként ez volt a kismamában is, orvos javasolta immunrendszer erősítésre) na hála az égnek félévente beteg csak a drágám.

Ha elesett, mondtam neki, hogy álljon fel, katonadolog. Dádázzuk meg a csúnya asztalt, adok egy gyógypuszit és semmi gond. Azóta is csak jön, hogy bibis lett, puszit kér, ragtapaszt azt jól van.

Természetesen az én gyerekem sem szupergyerek, hiszen olyan sincs, de a kérdésre válaszolva: igen, feltűnt és eléggé idegesít. Azért, mert 1 évig szopizott a gyerekem és fél éves kora után már a gyerekorvos is veregette a vállam, hogy végre egy anyuka aki szoptat, ez még nem szuperanyaság. Nem görcsöltem, csak szoptatni akartam. ha nem lett volna, hát nem esem kétségbe.

2009. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!