Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 hónapja volt abortuszom....

7 hónapja volt abortuszom. Egyfolytába azt érzem, hogy rugdos a baba. A szexuális életem csöd. Egyszerûen nem megy azóta. Azt mondták menyek pszichològushoz. Tényleg ekkora a gond?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Igen, nagy a gond! A szexuális életed soha többé nem lesz a régi, ezt jobb ha elfogadod! De menj el pszichológushoz, ő majd segít a gondodon!
2011. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem volt más választásom. Az "apuka" lelépett. Én meg ott álltam a 9 hónapos fiammal meg a picivel a pociba. Egyedül a világba. Elhiheted, hogy nem jó kedvembe csináltam.
2011. nov. 21. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Gabika77!

Ne adja az ég, hogy olyat kelljen tenned, amiért később "bűnhődnöd" kell!

Kérdező, ne törődj az ilyenekkel, tudod, rosszmájú okoskodók mindig lesznek!

Menj el pszichológushoz! Azért érzel ilyeneket, mert tudod, milyen anyának lenni és bánt, hogy ezt kellett tenned és nem tudod túl tenni magad rajta. Pláne, hogy a párod lelépett!

A szexuális életed meg majd helyre jön, ha lelkileg rendben leszel.

Nekem volt abortuszom 19 éves koromban, és semmi baj nem volt utána a szexel. Mióta megszültem, azóta totál inaktív vagyok. Na erre írjanak okosságot a hozzáértők!

Fel a fejjel, ha gondolod, írj privit, ha csak dumálnál anonim.

2011. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy abortuszom év elején. Én is sokszor úgy éreztem utána mintha valami mocorogna a hasamban, meg is fordult a fejemben hogy mi van ha nem sikerült megszakítani a terhességet... (Persze tudom hogy ez butaság, de folyton ilyesmi járt a fejemben.) A szexuális életem nekem is szörnyű volt utána, sőt minden szörnyű volt, olyan rosszul még sosem éreztem magam.

Én a műtét előtt rengeteget vitáztam magammal, hogy mi tévő legyek, de mivel akkoriban nagyon sok és erős gyógyszert szedtem, mert nagyon beteg voltam, nem mertem megtartani a picit. Nem ez volt a fő ok, amiért így döntöttem, az ennél sokkal bonyolultabb és nehezebb dolog volt.

Úgy sikerült túltennem magam rajta (elfelejteni sosem fogom), hogy elköltöztünk több száz kilométerre a régi otthonunktól és ismét babát vállaltunk. Így is nap mint nap eszembe jut, hogy már mekkora lenne, vajon kisfiú vagy kislány lett volna...

Ha ezeket nem tettem volna meg, egész biztos vagyok benne, hogy csak egy pszichológus tudott volna segíteni. Én már készültem elmenni egyhez, de most jobban érzem magam, mikor az ember babát vár mindent pozitívabban lát.

Szerintem keress fel egy szakembert vagy ha van őszinte barátnőd, akiben maximálisan megbízol, akkor próbálj vele beszélni róla. Ja és ami még szintén segített: engedd el a pici életet, búcsúzz el tőle, mondd el neki miért tetted és mit érzel. Gyújts egy gyertyát vagy tedd azt amit a legjobbnak látsz, a lényeg hogy búcsúzz el tőle!

2011. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

15:01-es vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy nekem is van már nagyobb gyermekem, így én is tudtam mit veszítek.

Ha szeretnél beszélgetni róla, írj nyugodtan!

2011. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést és a válaszokat. A privált beszélgetést lehet, hogy még kihasználom.
2011. nov. 21. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz! Csak ő segíthet! Ne szégyelj segítséget kérni! Sokan vannak Veled! Szoritunk!
2011. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


www.valsagterhesseg.org

Itt tudsz anonim módon telefonon (70/225-25-25)(ha kell visszahívással), vagy akár személyesen is beszélni olyanokkal, akiknek volt abortuszuk, de meggyógyultak belőle.

A te tüneteid a post abortív szindróma tüneteinek egyik enyhébb fajtáját mutatják így látatlanban.

Keresd meg őket, tudnak segíteni!

2011. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!