Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpol második gyermekre?...

Szocpol második gyermekre? Félidős terhesen?

Figyelt kérdés
Mit tudtok erről? Elsőre igényeltünk, megkaptuk. Most mielőtt befagyasztják a szocpolt, meg lehet-e igényelni a másodikra így, hogy még nem született meg?
2009. máj. 11. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ha minden jól megy (mert itt napról napra változnak a dolgok, semmit se vehetünk készpénznek, totál ki vagyok borulva ezen..nagyon "jót" tesz terhesen)..

most igényeltük meg a fiamra a szocpolt és a pocilakóra a megelőlgezőt. Amíg meg nem született, addig szocpolt nem lehet rá felvenni, szóval nekem azt mondták hogy most olyan mintha ő meg se lenne, tehát az mindegy hogy már most jön a második, vagy a megszabott 4 éven belül.( a megelőlegezőnél így van).

Tehát e logika alapján sztem ( ha már laktok valahol és abból akarnátok levonatni még a második gyermek szocpolját) akkor az nem fog menni így hogy még nem született meg, de ha ti is építkezéshez vagy vásárláshoz vennétek fel, akkor megelőlegezőként igen.

2009. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, utánakérdeztem az előbb a banknál is. Így, hogy még nem született meg, nem vehetem igénybe...

De ha megszületett, vigyem ugyanúgy az anyakönyvi kivonatot, stb, és akkor igényelhetem. Mit???????? Ez nem néz híradót???

2009. máj. 11. 12:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. Én 20 hetes terhes vagyok, múlthéten jártuk végig ezeket a lehetőségeket, mert házat akarunk/tunk venni. A megelőlegező szocpolt csak építkezésre, vagy újonnan épült házra lehet igénybe venni. Mi hiába néztünk olyan házat, amit most fejeztek be és még senki sem lakott benne, de már ki van rá adva a használatbavételi engedély, így nem számít újépítésünek. Úgyhogy ez a lehetőség kizárva, csak már meglévő gyerekre lehet igénybevenni ház felújítására, vagy bővítésére.

Legalábbis nekünk ezt mondták...

2009. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok...hát nem tudom, azzal hitegetnek néhányan hogy csak átmenetileg törlik el..aha hiszem ha látom...

nekünk ez az egyetlen lehetőségünk,(így szülői vagy bármilyen segítség nélkül) ha nem akarunk egész életünkben albérletről albérletre költözni.

De gondolom h ezzel sokan vagyunk így..

bocs az off-ért...

2009. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második. Hát, amiben lakunk, az újonnan épült, sőt még most is épül, már 3. éve. Itt laktunk már benne akkor is, amikor igénybe vettük a hitelt. Szóval ezért is nem értem, hogy ha semmi nem változott, most mi ez a megkülönböztetés?
2009. máj. 11. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A "fejesek" kitalálták ezt úgy, hogy nekik jó legyen. Én csak azt tudom mondani, amit nekünk mondtak. Tehát ha még nem született meg a baba, akkor a megelőlegezett szocpolt nem lehet rá igénybe venni, csak építkezésre, vagy teljesen új házra. Mivel már benne laktok, ezért az semmiképp sem számít új háznak, csak új építésűnek, hiába még folyik az építkezés.

De egy próbát megér, menj be az illetékes jegyzőhöz és kérdezd meg, ő biztos meg tudja neked mondani.

2009. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani, mint a második. Ha már megvan a lakhatási, márpedig gondolom megvan, akkor megelőlegező hitelet nem kaptok ezt akkor kellett volna kérni, mikor a hitelt kértétek. Szocpol pedig csak a már megszületett babákra lehet igénybe venni.
2009. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!