Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Napi 1500-2000 forintból hogy...

Napi 1500-2000 forintból hogy lehet megoldani a minimum háromszori étkezést?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldjátok meg? Meg lehet egyáltalán?

Jó lenne ha a gyerkőc minden nap enne gyümölcsöt és néha egy kis nasit is.


Egy korábbi kérdésnél olvastam egy hozzászólást, hogy kb 50 ezer forintból élnek, mármint ennyi marad kajára és az autó tankolására az egyéb fizetnivalók után.

Én egyszerűen nem tudok ennyi pénzből kijönni egy-egy vásárlásnál.

Nektek hogy megy?


2011. nov. 17. 13:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én írtam a reggeli kb. 400 ft. Ezt úgy értve, hogy persze egyszerre veszek 20-25 dkg sajtot, de azt 3 napig esszük, a 15 dkg felvágottat is kb 3 reggeli. De ebben a férjem nincs számolva. Ő körberöhög ha 20 dkg alatt veszek csak neki csak egy kajára.
2011. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

off: jaj, csajok nálunk is ez a számolósdi van :(

összeszorult a szívem, ahogy olvastam a válaszokat, hogy tényleg, mennyi múlik a kis dolgokon is.


naálunk is az vált be legjobban,hogy előre leírom a heti menüt és csak azt vesszük + 2 napra főzök.

2011. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ezentúl megpróbálok 1 hétre előre bevásárolni és naponta tényleg csak kenyeret veszek. Nekünk ebbe az összegbe bele kéne férnie a férjem kajájának is, általában itthonról visz szendvicset vagy amit épp főzök. Már azt sem tudom mekkora adaggal kéne főznöm, hogy négyünknek 2 napig elég legyen?!
2011. nov. 17. 14:43
 14/28 A kérdező kommentje:
Mondanátok esetleg olyan főtt kajákat, amik minél kevesebből kijönnek? Ha lehet legyen benne húsos étel is, mert ez a 3 hapsi csúnyán néz rám, ha 2 napig nem kapnak husit. :)
2011. nov. 17. 14:45
 15/28 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Én még pluszba sűrűn nézem a reklám újságokat (Tesco, Aldi, Lidl, Auchan, Spar...) és ha van valami nagyon olcsón akkor megveszem és megvan egy újabb kaja, de van, hogy 3 üzletben kapom meg olcsóbban, igaz így többet utazok (van, hogy 1 óra is), de olcsóbb, mintha leszaladnék a szomszéd közértbe (5 perc)!


Én szoktam venni 2 kg csirke farhátat (1kg= 199) ételízesítő és már lehet is sütni kenyérrel ketchuppal isteni. Ezt szárnnyal is megcsinálhatod (1kg=249).

Szintén farhátból csinálhatsz egy nagy fazék levest!


Pizza: olcsó és laktató (bármit rakhatsz rá)

Túró gombóc: túró 400, 3tojás 90, 2dl búzadara 50, pici só, olaj vagy zsír 30, zsemlemorzsa 50, tejföl 100, cukor 50=kb 770 Ft (édesség is, laktató is, sok is van belőle)

Rántott leves

2011. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Mi is kb ennyiből élünk havonta,van 3 gyerekünk 18,16 és 9 évesek.Én is írok listát mert könnyebb variálni az ételeket,pl ha egyik nap csirke comb van akkor másnap tuti csak tészta lesz.Én sok mindent megcsinálok itthon és nem veszem meg,pl.tészta helyett nokedli,levesekbe csipetke vagy reszelt tészta(vagy csak egy marék rizs)a nudlit gombócot is magam gyúrom.Én kb. ilyeneket szoktam főzni

tojásleves 8 tojásból 240ft

házi májgombóc leves leveskockából 150ft

paradicsom leves házi csipetkével 250ft

tárkonyos ragu leves 30dkg darált húsból,1 marék rizzsel 350ft

rizseshús fél kiló lapockából 600ft

palacsinta kb 25db fahéjas cukorral 250ft

sült krumpli sült virslivel 600ft

sült krumpli tükörtojással 400ft

pizza házi tésztából (150ft)+feltét amit itthon találok

alma leves 200ft

házi fasírt kb 20db 600ft

paprikás krumpli virslivel 500ft

paradicsomos húsgombóc kb16db 700ft

házi lángos 12 db 250ft

húsos káposzta fél kiló lapockából 700ft

borsó főzelék tükörtojással 500ft

brassói fél kiló lapockából 600ft

stiriai metélt 650ft

körömpöri 500ft

frankfurti leves 300ft

rántott párizsi borsó főzelék 500ft

rakott krumpli 700ft

gombapöri nokival 600ft

még nagyon sok van amit leírhatnák...

2011. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A már említett tojáskrémet csinálhatod úgy is, hogy margarinnal kevered ki, pici mustárral ízesíted és kihagyod a majonézt.

Ha olcsó a túró, akkor szoktam kőrözöttet csinálni v. túrógombócot.

Szoktam csinálni tejfölös krumplilevest, virslivel.

Vagy darált húsos tésztát. Elég hozzá fél kiló darálthusi, pörköltösen készítem el, beleteszek 1 nagy doboz tejfölt és makarónitésztát főzök hozzá. Nagyon kiadós, ezt mi akár 3 napig is tudjuk enni. A férjem imádja.

Vagy dúsíthatod a pörköltöt borsóval, kukoricával.

Ha olcsó a zöldbab, akkor szoktam rakott zöldbabot is készíteni, 1 zacsi rizs, fél kiló darálthusi, de lehet kevesebb is és kockázott virslivel, párizsival dúsítani, a tetejére egy kis főtt zöldbab, tejföl és mehet a sütőbe.

A máj sokszor nagyon olcsó, a resztelt máj nálunk nagyon bejön. Vagy készíthetsz házi májpástétomot is, rengeteg recept van a neten. Reggelire, vacsira remek. Vagy májas rizottó.

Ha le van árazva a faros csirkecomb a teszkóban, akkor abból szoktam többet venni, leszedem a farrészt, az mehet levesnek, a többi pedig sütni, pörkölnek, rántani nagyon jó. Ha veszek csirkemellet (nekem még csak 8 hós a fiam, ő még csak azt kap), akkor mindig csontosat veszek, olcsóbb, a csontot fagyasztom levesnek.

Ugyanígy csontosat veszek tarjából, karajból is, a csont mindig megy levesnek.

Nekem szerencsém van annyiból, hogy anyukám tojásválogatóban dolgozik, így onnan rengeteg tojást kapunk ingyen. Anyósomnak van konyhakertje, idén nyáron rengeteg zöldbabja termett, rengeteget be tudott fagyasztani. Jó volt a paprika, paradicsom termés is, így rengeteg lecsót tett el üvegbe. A szomszédjától tudott venni olcsón sárgabarackot, így sok a házi baracklekvárunk.

Apukám szokott december környékén disznót vágni, olyankor onnan is kerül hús, csont és zsírszalonna. Ez utóbbit kisütöm, a húsosabb tepertőt imádja a férjem, a többit pedig tepertőkrémnek vagy pogácsának megsütöm, elhasználom. Olyankor zsírban sütöm a husikat, a sült hús zsírját elteszem, a férjem nagy zsíros kenyér rajongó.

2011. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én a tésztát magam gyúrom itthon, a gombócokét is, nokedlit is. Sokkal olcsóbb így, mint ha megvenném, és kb. fél óra ráfordítást igényel. Előre is gyúrhatsz nagyobb adagot, sokáig eláll dobozban a száraztészta.:)
2011. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

# 16/18 Időpont ma 15:19-től kérném a következő recepteket:


alma leves, házi lángos


Ha elküldenéd nagyon megköszönném! :D

2011. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kajaötletek, de két kisgyerek mellett ha nincs segítség se tapasztalat kizárt pl tésztát gyúrni. Mi 2 szobás panelban lakunk tárolni se tudnám hol.

Nálunk pl 7 napból 6 húsos, a főzelék,tèszta nem túl népszerű.

Holnapi menünk: zölségleves májgaluskával, kb 300,-rakott csirke (kb fél kg csirkemellfilé 650,- 2db paradicsom,2 db paprika, 1 vöröshagyma kb 200 ft, fél kg krumpli 100, 2 dl tejföl 70) durván 1300 ft. Ez lesz az ebéd+ vacsi.

2011. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!