Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Napi 1500-2000 forintból hogy...

Napi 1500-2000 forintból hogy lehet megoldani a minimum háromszori étkezést?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldjátok meg? Meg lehet egyáltalán?

Jó lenne ha a gyerkőc minden nap enne gyümölcsöt és néha egy kis nasit is.


Egy korábbi kérdésnél olvastam egy hozzászólást, hogy kb 50 ezer forintból élnek, mármint ennyi marad kajára és az autó tankolására az egyéb fizetnivalók után.

Én egyszerűen nem tudok ennyi pénzből kijönni egy-egy vásárlásnál.

Nektek hogy megy?


2011. nov. 17. 13:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen 2 napra főzz!Mielőtt mész vásárolni, gondold át, hogy mit KELL megvenni és mi az ami még esetleg belefér. Számold ki kb, mennyire jön ki és csak annyit vigyél magaddal! Ha kártyás vagy akkor szigorúan NE NÉZELŐDJ, hisz akkor elcsábulsz!

Kenyeret is annyit vegyél amennyi elfogy, ha mégis több maradna akkor vacsira van bundi kenyér teával, reggelire pirítós, esetleg másnap fasírt!


Nekem általában így sikerül félre tennem télen nyaralásra, nyáron a fűtésre!

2011. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy összeírom egy hétre, hogy mit eszünk majd, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi.


Csak azt veszem meg, ami le van írva, így sokkal olcsóbban vásárolok.


Mindig 2 napra csinálom az ételt, ahogy az első is írta.


Gyümölcs, vagy gyümölcslé van minden nap, és veszek egy hétre egy csomag túró rudit is.


Mondjuk könnyelműsködni is szoktam, de így is max. 70-et költök egy hónapban, inkább kevesebbet.


Ha szigorúan ragaszkodnék a listámhoz, szerintem megoldanám 50-ből.

2011. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


mennyi marad a bevételetekből, ha kifizetitek az összes fizetni valókat? Hányan vagytok? Hátha így több ötletet tudunk adni! :D

2011. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

2 felnőtt, 1 és 3 éves gyerekek kb. 15000/hét a háztartásra (ebbe nincs benne a tápszer és a pelenka, tisztítószerek)

Ezt szeretném lefaragni heti 1000-2000 ft-tal.

Megtervezem a heti főzést, listával vásárolok. Kb. egy áltagos nap:

Reggeli: 5 zsemle, 10 dkg felvágott, sajt, zöldség = 400 ft

Tízórai: gyümölcs kb 100 ft

Ebéd: zöldségleves csirkefarháttal tésztával (ez két napra) kb 350 ft

rizseshús csirkemell filéből (kb 30 dkg) kb 500 ft

uzsonna: 2 db tejszelet 200 ft

vacsi: ami az ebédből maradt, illetve hideg kaja: kenyér, szalálmi... kb. 200 ft


Ez 1750 ft, de a leves lesz másnapra.

Vagy pl bableves két napra, másodiknak egyik nap krumplis tészta (kb 150 ft-ból) másnak túrógombóc (kb 400 ft)

Vacsira pl rántotta, bundáskenyér, melegszendvics a megmaradt felvágottakból, vagy pizza (sima olcsó pizzalapra) amit találsz otthon azt rá.

2011. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: férjem a reggeli,ebédjét a heti 15000 ft-on felül veszi, cigizik is, napi 1000 ft-ot költ el.
2011. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2 felnőtt, 2 gyerek (2 és 4 évesek)

A gyerekek is itthon vannak, tehát minden nap kell a főtt kaja is.

Oké, persze ha megvannak itthon az alapok, akkor 2000 forintból úgy-ahogy meg lehet oldani. De mi van ha egyszerre fogy el mondjuk az étolaj és a pirospaprika is? A kettő együtt majdnem egy ezres. :(

Sajnos már a tésztás kaják sem jönnek ki 200-300 forintból, mert csak a tészta kerül ennyibe. Egy krumplis tésztához kell hagyma, krumpli, pirospaprika, tészta, esetleg egy kis tejföl a tetejére. Szerintem még tejföl nélkül sem jön ki 150Ft-ból.

Ebbe egyszerűen már bele őrülök, egy kiló kenyér 250-300Ft, a fiaim megisznak napi 1.5-2 liter tejet, az is kb 300-400Ft. Tehát marad a 2000-ből durván 1300Ft főzni és szalámira.

2011. nov. 17. 14:30
 7/28 A kérdező kommentje:

Na a sajt, az meg valami horror! :)

Én kisegereket nevelek, jobban szeretik a sajtot, mint a csokit.

De valaki írta hogy a reggelit: zsemle, szalámi, zöldség és sajt együtt 400Ft. Hogyan??? Én ha egy ici-pici darab sajtot veszek a is kb 300Ft.

2011. nov. 17. 14:33
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

En ezeket szoktam csinalni amibol olcson ki lehet jonni. Egy egeszs grillcsirket megsutok, megesszuk a mellehusat, cumbokat es a szarnyat a maradek husit meg leszedegetem es csinalok belolle 2 napra valo rizottot. Igy 1 csikebol megvan oldva 3 napi ebed. Marhahuslevesbol meg a zoldsegeket felvagom aprora (repa, feherrepa es keves zeller ehez jon 2 fott krumpli 2 fott tojas es fagyasztott borso) az egeszt osszekverem majonezzel es kesz 3 napra a sali reggelire vagy vacsorara egy kis kenyer meg felvagott melle vagy akkar anelkul. A marhahuslevesbol a hust ledarallom, osszekeverem 2 ledaralt hagymaval, pici ledaralt kenyerrel (ez cslas, hogy tobb legyen :) ) es 1 paradicsom konzervel es csinalok belolle husos pitet 3 napra + a leves levet megesszuk 2 napig. Szinten olcso es 3 napig jo a rakottkrumpli pici kolbasszal vagy sonkaval/virslivel. Rantott zoldsegek mint pl. tok, karfiol. Fozelekek melle egeszbe sutott fasirozott. Mi egy fel kilohusibol csinaljuk a fasirozottat es siman eleg 2 napig delben fozelek melle es utolso estere is marad belolle 3-4 szelet ami megszunk szendvicsnek.

Reggelire szinten kiados es tobb napra eleg a majonezes karfiol, majonezes tok, olcso szardinia konzervbol kikevert nagy tal halpastetom, olcso tonhalkonzerv majonezzel felapritott paprikaval es reszelt sajtal osszekeverve (nyami), fott tojas lereszelve es majonezzel kikeverve kenyerre kenve. Ezek olcsok es jo sok lesz belollok mi 2-3 napig essszuk 3 tagu csalad vagyunk. Persze neha eszunk felvagottat, virslit, ranottat...

2011. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, a tejet én kihagytam, pedig napi 1 liter simán elfogy. Csak azt mi kartonra vesszük ezért elfelejtettem.

Hát igen, ha a férjem költekezéseit is beleszámolom az ugye kb 25000/hó, háztartás 60000/hó, pelenka, tisztítószerek kb. 12000, tápszer, gyógyszerek kb 5000. Ez akkor 100-102 ezer. Ezzel vagyok én is meglőve, szerintem ez baromi sok. És ehhez még 75000 a mindenféle rezsi és mobil és net számlák, plusz a tankolás mivel férjem 50 km-re jár dolgozni amibe heti 6000 hozzájárulása van, szóval kb. 30000/hó.

2011. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az ötleteket.

Majonézes megoldások sajnos nálunk nem jönnek be, mert a pici fiamnak olyan hasgörcsei vannak tőle, hogy egész éjjel nem alszunk. A halat meg sajnos ki nem állhatjuk. :( Nem mondanám magunkat finnyásnak, de azért vannak olyan dolgok (hal és belsőségek), amit lenyomni se tudnának a torkomon.

2011. nov. 17. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!