Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Evés közben hány "hákliját"...

Evés közben hány "hákliját" különleges kiborító kérését teljesíted 2 évesednek?

Figyelt kérdés

23 hónapos akaratbajnok lányom van. Az evés hetek óta egy rémálom. Nem tudom eldönteni HOL is a határ amikor már ne engedjek neki.Leülünk ebédelni (mindig ugyanakkor és tízórait már ki is hagytam hogy biztosan éhes legyen).Magamnak is teszek mert ő egyedül eszik. Koszolva még, de egyedül.Leülünk, akkor ő neki nem jó a szék amiben ül, jó akkor átül a bátyjáéra (ő nincs itthon, mert ovis).Aztán elé teszem az ételét saját tányérjában,erre ő az enyémet kéri.Ha az enyémben teszem oda akkor ordít hogy a micimackós tányért kéreeeem. Ha villa van akkor neki egyből kanál kell, ha kanál akkor villa. Aztán elkezd enni, akkor ha olyan az étel hogy nem boldogul vele akkor csapkod, ellöki a tányért, erre mondom neki hogy nem játszunk az étellel, ha nem kéri akkor elteszem és mehetünk kezet mosni.

Ekkor egy újabb hisztiroham (hiszen éhes).Na akkor a kezét megfogva segítek neki feltenni a villára mondjuk az ételt, de közben visít hogy NE NYÚÚLJ A TÁNYÉROMHOZ! Majd ismét tányért akar velem cserélni, szól hogy én ne egyek hanem őt nézzem.

A férjem szerint hagyom hogy hülyét csináljon belőlem. Én meg nem tudom eldönteni hol az a pont ami még jogos kérés (pl. hogy nem boldogul a kanállal és inkább villával enne) és melyik az ami már csak hiszti.

Próbáltam hogy két ilyen dolgot teljesítettem aztán a harmadiknál mondtam,hogy jó akkor befejeztük az evést. Persze akkor is ordított hogy éhes vagyok...


2011. nov. 15. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy szívat meg hülyét csinál belőled.

Egyszer olvastam, hogy mennyire frusztráló dolog 2 évesnek lenni. Nézz körül az otthontokban mi az ami az ő méretére van és nem gyerekholmi, nem tud kinézni az ablakon, nem ér fel semmit, még a vécére sem tud úgy leülni, hogy ne esne bele. Plusz mellé az ügyetlenség. Hát csoda, hogy visít meg hisztizik?

Hiszen eleve tele van frusztrációval a felnőtt világban és maga sem tudja hogy lenne jó,hogyan lehetne másra nem szoruló felnőtt. A micimackós tányér vagy felnőtt tányér, tök mindegy egyikből sem tudja úgy kienni az ételt mint egy felnőtt, kanál vagy villa-egyikkel sem túl ügyes?


Én bevonnám a munkálatokba. Nem készíteném oda neki a tányért, evőeszközt, ételt. Vegye el magának, válasszon és sokat dícsérném, biztatnám,ne adja fel és próbákozzon.

Illetve még az jutott eszembe, ha ennyire hisztis, háklis, nem fáradt már nagyon? Mert az én fiammal akkor nem lehet bírni, ilyenkor vagy lefekszik aludni,vagy próbálom,hogy megnyugodjon és aztán eszik.

2011. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Pont ma gondoltam erre is, na de korábban csecsemőként nem volt fáradt 12-re most meg igen? Pont 12 kor etetem.

8 hónapos korától kezdve 7kor kel reggel és 12.30kor teszem le aludni. Eddig bírta, nem volt ilyen nyűgös, hisztis.

Most meg hamarabb tegyem le aludni? Ez kicsit olyan visszafelé haladás nem?

2011. nov. 15. 15:14
 13/15 anonim ***** válasza:

nálunk mindig szituációfüggő, mit teljesítek és mit nem.

sokszor csinálom, hogy miután eldöntöttük rámutatással (kétéves fiú egy kukkot nem beszél, találd ki, mit szeretne...), hogy mit akar enni, kiválasztotta az evőeszközt és hogy hová ül, kapott vizet és szalvétát, ő nekiáll enni, én pedig mosogatok.

ott vagyok vele, de nem mellette, így nem foglalkozik velem, hanem eszik. ha mellé ülök én is enni, akkor nálunk is ez megy: az enyémből akar enni, én egyem az övét, mégse egyem meg az övét, inkább ő etet engem, aztán dob ezt-azt a földre a kutyának, kizavarom a kutyát, akkor azért visít... a legjobb, amikor átöntené a kaját egyik tányérból a másikba, akkor is, ha az leves, és nem tudja összeszedni az asztalról, ami mellé megy... na nálam ilyenkor szakad a cérna!

inkább megelőzöm a bajt, mosogatok, ő meg eszik egyedül, egy hang nélkül, mégha maszatol is, de ügyesen.

ha az egész család eszik, tehát vagyunk 4-5-en az asztal körül, akkor sincs vele semmi baj. de kettesben...

2011. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na igen...ez is gyakorta előfordul. Csak akkor meg olyan hülyén érzem magam ha közben mosogatok ő meg egyedül eszik...

Mindig mindenhol azt olvasni hogy úgy előzhetők meg az asztal körüli problémák,hogy együtt eszik a család és együtt eszünk a gyerekkel, ne egyedül kelljen.

De nálunk is így van hogy ha valóban éhes és én mást csinálok akkor megeszi.Ahogy észreveszi hogy akár csak ránézek már kezdi a nyafogást.

2011. nov. 16. 13:58
 15/15 anonim ***** válasza:
akkor ne halld meg a nyafogást. Elkezdi hogy pl nem jó a tányér, kér másikat, mintha meg se hallanád. esetleg kérdezz tőle valamit, pl vacsi után olvassak vagy kirakózzunk? vagy nézd, ott repült egy varjú (és mutass ki az ablakon). Nem láttad, na sebaj, ha megetted az ebédet majd kinézünk együtt. Vagy mondd neki, hogy mindjárt jövök, rendet rakok a szobában, addig egyél nyugodtan.
2011. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!