Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » OTP egészségpénztári kártyára...

OTP egészségpénztári kártyára lehet pelenkát venni?

Figyelt kérdés
Bárhol tudok venni otp egészségpénztári kártyára pelenkát ha számlát kérek róla? Mindenféle babának való terméket visszatérítenek?
2009. máj. 8. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a szerződött patikákban. De ott mindenféle babaápolási terméket fizethetsz vele, pelustól a krémekig. A jobb patikákban nem is kell számla, csak egyszerűen lehúzzák a kártyát, mintha bankkártya lenne.
2009. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem egyértelmű a kérdés.

Ha kártyával szeretnél fizetni, akkor kevés a lehetőséged.

Ha az a lényeg, hogy visszatérítsék a számla alapján, akkor viszont bárhol vehetsz babaápolási terméket, ekkor kp-vel fizetsz.


Egy példa (MKB) elszámolható termékekre:


Csecsemő, baba részére

• Babaőr, babafigyelő

• Csecsemő hosszmérő

• Csecsemő mérleg, mérleghez csecsemőtálca

• Cumi játszó (latex, szilikon, fogszabályozós)

• Cumisüveg

• Cumi üvegre (latex, szilikon, fogszabályozós)

• Fültisztító pálcika

• Cumis gyógyszeradagoló

• Köldöktapasz

• Körtefecskendő

• Légzéskimaradás figyelő („bölcsőhalál jelző”)

• Orrjárattisztító (kézi, elemes, porszívóhoz)

• Pelenka, eldobható pelenka

• Rágóka (fognövekedést segítő eszköz)

• Terpeszbetétes nadrág

• Anyatejpótló speciális tápszer

• Speciális csecsemő teák

• Kozmetikai termékek (Sanosan termékek és egyéb speciálisan csecsemők ápolásához készült „baba” jelzővel ellátott: babakrém, babaolaj, babasampon, stb.)

Kismama részére

• Terhességi krém (szülés előtt és azt követően 6 hónapig)

• Mellbimbó védő, mellbimbó kiemelő

• Mellszívó (elektromos, kézi) és tartozékai

• Melltartó betét

• Tejgyűjtő tárolók

• Anyatejszaporító tea

2009. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
konkrétan az érdekelne, hogy pl. ha a DM-ben, vagy más szupemarketekben, drogériákban veszek pelenkát és a számlát kérek róla akkor az egészségbiztosítóm visszatéríti nekem?
2009. máj. 9. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Lenne egy ide kapcsolódó kérdésem.

Ez az egészségbiztosítási kártya mire jó? Illetve azt látom mire, csak hogy kell ilyet igényelni, fizetni kell rá havonta valamennyit aztán ami rajta van, alkalomadtán el lehet költeni meghatározott dolgokra?

Ezt munkahely fizet be rá, vagy nekem kell? Stb.

2009. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!