Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van egészségpénztári...

Anyukák! Van egészségpénztári kártyátok? Arra veszitek a pelust, krémet, meg egyebeket?

Figyelt kérdés

Nem kutakodni akarok a költségvetésetekben, de egy másik témakörben olvastam olyat, hogy "A másik, hogy kb. miden értelmes embernek van egészségpénztára..."


Én e szerint nem tartozom az értelmes emberek körébe, mert nekünk nincs ilyen kártyánk...


Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire elterjedt ez a dolog!


Ja és ha valakinek van kedve és ideje, leírhatná röviden, mi is a lényege, és hogyan működik ez a dolog, hátha mégis szeretnék az értelmes emberek közé tartozni!


2011. febr. 25. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van 2 is. Egy a páromnak egy nekem. Az enyémet mostanában akarom visszamondani, de még van rajt pénz, azt elköltöm előbb. Mindkettőnknek a cég fizetett rá Cafeteriát, csak ezért van.

Pelust, popsitörlőt, .. ilyesmiket nem szoktam rajta venni. mi gyógyszerekre, vitaminokra, és az én kontaktlencsémre használjuk.

Szerintem ha a cég nem fizet rá, hanem zsebből Te fedeznéd a befizetéseket, már nem nagyon éri meg. Én azt hallottam, hogy idéntől már csak 20%-ot lehet vissza igényelni a befizetésekből, és mivel van fenntartási költsége is, így nem az igazi. Valami még így is marad pluszban, de én zsebből biztos nem fizetnék.

2011. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már a lányom születése előtt is arra vettünk meg mindent, ami kellett(terhesvitamin, orrszívó, mellszívó, melltartóbetét, pelus, fürdető, babakrém...).

az a lényeg, hogy a számlán(vagy a termék megnevezésben) szerepeljen hogy baba. Illetve, hogy megfelelő legyen a vtsz(nekünk azt nézik). De ez egészségpénztáranként változhat(nekünk khm van, és pelust, tápszert, fürdetőt, sampont, olajat, krémet, fogkefét, fogkrémet és gyógyszereket is vettünk rá. Plusz fedezi az dokit, ha magánon kérek számlát). Érdemes érdeklődni, hogy az adott egészségpénztár konkrétan mit támogat. (nekünk küldtek egy levelet, és ott szépen fel volt sorolva minden.

2011. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rossz gombra nyomtam, és elküldte. :(

Szal még mindig a második vagyok. Valójában a cég fizet rá minden hónapban egy bizonyos összeget(cafeteria), ez százalékban van megadva, keresetfüggő(nálunk a férjemnek van).

Magánember is csinálhat(egészségpénztári szerződést kell kötni), adójóváírás jár utána, évi 100eze forintig(de az összeg nem 100%). Egyéni befizetés kb.30%-át írják jóvá.

2011. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is cafeteriát kapok rá. A gyógyszereken, pelenkán kívül cumisüveget, textilpelenkát, de még a bébiételmelegítőt is erre vettük, nem beszélve a mellszívóról, szoptatós melltartókról, sőt vannak olyan boltok, ahol babaruhát is tudunk vele vásárolni, "kettős könyveléssel" (mást írnak a számlára...). A cég, ahol dolgozom, a gyed alatt is utalja nekem a cafeteriát, így egész jól kijövünk minden hónapban csak ezzel a babának (anyatejes). Szerinte önállóan nyitni nem érdemes, de ha babát tervez az ember, akkor jó előre ezt kérni a cafeteriára és gyűjtögetni a pénzt, én ezt tettem...
2011. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, van. Igen, arra veszem a pelust, popsitörlőt, gyógyszereket, vitaminokat. De még lehet venni pl. gyógymatracot, biciklit, stb. Sporttagsági, konditerem, stb. mehet rá szintén.

A cég fizet rá, de mi magunk is, mivel az általad befizetett összeg 30%-át az állam visszaadja az adóbevalláskor, azaz tulajdonképpen mindezeket 30%-kal olcsóbban veszed meg. Év végén sokszor 2-3-400.000 Ft-ot fizetünk be, amennyi számlánk felgyűlik, ezt a pénzt a számlák leadása utáni fizetéssel vissza is kapjuk (nálunk a cégen keresztül fizeti ki a pénztár) és az adóbevalláskor meg a 30%-ot átutalja az egészségpénztári számlára az APEH.

Szóval kb. 2 hétre megelőlegezem a pénzt és gyűjtöm a számlákat, cserébe visszakapok pl. 100.000 Ft-ot.

2011. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: hogyan működik ez a befizetés? Csak a számlát kell beadni, amit vásároltál vagy a pénzt kell a kártyára befizetni?
2011. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te be tudsz fizetni a pénztárba, mint egy folyószámlára. Abban a bankban, ami az egészségpénztárhoz trtozik. Vagy átutalással neten keresztül. Szóval bárhogy...

Aztán ezt az egészségpénztári "folyószámládon" lévő pénzt úgy kapod meg te kézbe, hogy elköltöd a fentebb felsorolt dolgokra, azaz fizethetsz a kártyájukkal a patikákban a gyógyszerekért. Ahol nem tudsz az ő kártyájukkal fizetni, ott fizetsz pl. készpénzzel és kérsz számlát a megvett cuccról. Ezt a számlát leadod az egészségpénztárnál és visszakapod a vásárlás értékét.

Tehát mi mindenről kérünk számlát, ami itt elszámolható, ezeket összegyűjtjük, év végén összeszámoljuk, mekkora értékben gyűlt össze és annyi pénzt befizetünk, átutalunk a pénztárba. Amint odaért az utalás, rögtön le lehet adni a számlákat, és a szumma összegüket visszaadják neked. Tehát kb. 2 hétig voltál a pénz nélkül, viszont az egészségpénztári számládra befizetett, átutalt összeg 30%-át az APEH neked átutalja a számládra, tehát még egyszer elköltheted.

2011. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm. De az APEH mindenképpen visszautal 30 százalékot? Adóbevalláskor? ezt a részét ne értem, ugyanis nekem nem egészen egy éve van kártyám...
2011. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyéni befizetések után 30%-ot visszaigényelhetsz. De csak az egyéni befizetéseid után, és a feltétele, hogy legyen hozzá adóalapod. Ezt nem kp-ben kapod meg, hanem jóváírják az egészségpénztári számládon.

Idéntől, ahogy már írtam is, nem 30, hanem csak 20% lesz a visszaigényelhető összeg.

2011. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, már meg is irták (meg én is), ait te befizetsz a számládra, annak a 30%-át visszautalja az APEH a számládra.

Az idei évi változtatásról még nem tudok.

2011. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!