Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos, ha a...

Szerintetek igazságos, ha a nagymama az unokázásból csak a jót kéri?

Figyelt kérdés

Soha egy percet nem segített még, másfél év alatt háromszor lett volna fontos, hogy elkísérjen valahova, és vigyázzon a kicsire, míg én vizsgálaton vagyok (megjegyzem a másik unokájával), de valami kifogást mindig talált, pedig jó előre szóltam neki.

Nyilván nem neki szültem gyereket, de normális, hogy ő csak puszilgatós, gügyögős részét kéri az unokából?


2011. okt. 28. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Ez szerintem függ a nagymamától, milyen idős, mennyire fitt, ezek szerint nem az első, és egyetlen unoka...

Én anyósom mondjuk kifejezetten reménykedett, hogyha sír, meg tudja majd vigasztalni (jó, nem ezt várta persze, de ő tényleg minden pillanatot imád vele lenni). De ő elég fiatalos, sportos, és első unoka, úgyhogy odáig van. Ráadásul ritkán látja.

2011. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

51 éves, fitt, makk egészséges, nem dolgozik, kb 15 perc busszal hozzánk az út.

Első unoka, azóta párom bátyjának is született egy fia, de velük nincs jóba, így hozzájuk alapból nem megy.

Eddig mi is csak akkor találkoztunk anyósommal, ha kimentünk hozzá, de most megfogadtam, hogy addig nem megyünk, míg ő nem jön. Ennek 3 hete, és semmi! Ennyire nem kíváncsi az unokájára?

2011. okt. 28. 11:14
 3/7 ava87 ***** válasza:

Valamennyire igen, de valamennyire nem.

Én is úgy gondolom, hogy a nagymamának az unokájával már ne a kellemetlen feladatok jussanak, azokból bőven kivette a részét a saját gyerekeivel. Ne a nagymamának kelljen az unokát mondjuk foghúzásra vinni, szurit beadatni, meg egyéb "kínzásoknak" kitenni, hanem neki már tényleg az olyan dolgok jussanak, amikben ő is, és a gyerek is jól érzi magát.

Viszont itt nyilván nem erről van szó, ezzel neked segítene, amit viszont az ember jobb esetben a saját gyerekéért szerintem megtesz, ha ideje engedi. Mondjuk inkább úgy oldanám meg, hogy a picit viszem a nagyihoz, és addig én elmegyek elintézni a dolgom, mert egy kisgyerekkel egy orvosi váróban valóban nem sok dolgot lehet csinálni.

2011. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint mindig itt is van arany középút. Van olyan mama aki szívesen segít és van aki csak a jót kéri. Nálunk a mama a másik véglet, állandóan az unokákkal van. Néha már sajnálom, mert a sógornőm mindig oda adja a gyerekeit, ha azok betegek, így szept. óta folyamatosan van valaki nála.
2011. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nálatok, vagy nála is vigyázhatna a kicsire, míg te a naggyal dokihoz mégy. Erre nem mondhatja, hogy nem jó. Hiszen szeretgetheti, akár ki sem kell mozdulnia ezért. Nálunk a nagyszülők rögtön ugranának, ha gond van, ha nincs.
2011. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te viszed a párod bátyjának a gyerekét orvoshoz? Lehet, hogy azért nem akar a nagymama a tiédre vigyázni, mert a másik kisgyereket el tudta volna vinni az anyukája (írtad, hogy velük nincs jóban).
2011. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem azzal a másik unokájával, hanem amelyikkel várandós vagyok:)

Az eddigiekre válaszolva: nem tudom otthagyni nála, mert soha nem vigyázott még rá, nem is ajánlotta fel, és ha kértem, akkor sem segített. Szóval most, mikor nagyon kellett volna, hogy valaki vigyázzon a fiamra, amíg elmegyek vizsgálatra, gondoltam egyszerűbb, ha ő jön be hozzánk, legalább akkor a gyerkőc a saját környezetében van.

2011. okt. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!