Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól érzem hogy a nagymama...

Jól érzem hogy a nagymama elrontja a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Sajnos lassan 4hónapja hogy elhunyt a feleségem, a 6éves kisfiammal maradtam magamra. Munkám miatt kell a segitség,ezért valamelyik mama mindig itt van viszik hozzák a gyereket az oviba. anyósom ugyan rengeteget segit és tényleg örök hála érte,de elegem van hogy ha kell ha nem orvoshoz viszi a gyereket és gyógyszerekkel tömi, nem drasztikussan de szerintem eltúlozza. Nem szeretném megbátani, de le kellene állitanom hogy pl ne erőltesse a gyerekbe az orrsprayt meg a többi sza.t. Félek hogy nem is lesz normális immunrendszere a gyereknek ha mindig gyógyszerekkel van tömve.
2011. máj. 8. 06:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is részvétem... :(

Túl félti....szépen el kell(ene) mondani neki, hogy nem jó amit tesz.Persze, ha komoly a gond, baj betegség, akkor segítsen, de fölöslegesen nem kell bele gyógyszert tömni.Ha a doki úgy látja hogy indokolt, akkor úgyis ír gyógyszert.

Egyébként lehet a mamával "értelmesen"beszélni?

2011. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon félti:( beszélj vele, hogy ezt túlzásnak tartod! Közben mond el, mikyen hálás vagy neki, de ez a dolog nem tetszik! Ebböl ne engedj!
2011. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, nehéz helyzetben vagytok. :(

Sajnos a mama tényleg nem tesz jót, szegénynek most halt meg a lánya, és gondolom fél, hogy az unokáját is elveszíti. Beszélj vele szépen, finoman, türelemmel, hálával, hogy ezzel bármilyen jót is akar, épp rosszat tesz.

2011. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem.. :-((( Először is gondolom, azért hozza-viszi a gyereket az orvoshoz, stb., mert hogy gondolom, hogy a lányát elveszítette, nem akarja, hogy a gyerekkel is megtörténjen... :-(( Ezért kéne finoman megmondani neki, hogy ezzel esetleg csak ronthat a gyerek immunrendszerén, bár nem tudom, hogy ebben az esetben mennyire hallgatna rád.. megpróbálni meg lehet..
2011. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát a mama igen csak nehéz eset, önfejű és tudálékos. És én sem azt mondom hogy ha baj van ne vigye orvoshoz, de inkább azt vallom hogy amig lehet kerülje az ember, hisz én is felnőttem orrspray és egyéb szerek nélkül. Amit az ember kibir azt hordja ki lábon. De csak azért mert a gyerek esetle alszik napközben, vagy piszkálja a fülét nem gondolnám hogy azonnal az orvoshoz kellene fordulni. Különben ajánlom mindenkinek Lenkei Gábor könyvét, innen letőlthető: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 8. 10:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem nektek.

Azért jó ha tudod, hogy a gyerkek sokmindent kihordanak lábon, aminek utána komoly következményei lehetnek. A keresztlányomnak tüdőgyulladása volt, úgy hogy köhögésen kívül semmi tünete nem volt. Nagyon oda kell figyelni az egyéb jelekre is, nem elég ha arra várunk hogy szóljon a gyerek vagy nagyon rosszul legyen. Anyósod gondolom fél, hogy a gyereke után az unokáját is elveszíti, és érezni akarja hogy tesz ez ellen valamit. Örülj neki hogy ennyire odafigyel rá. Szerintem vegyetek közösen valami vitamint, és magyarázd el neki, hogy ezt szedi a gyerek megelőzésképpen, és mást nem adhat neki, csak ha veled is egyeztet. A gyereknek is mondd meg, hogy nem vehet be mást. Ennyi.

2011. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!