Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megeszitek a gyermek ételmarad...

Megeszitek a gyermek ételmaradékát?

Figyelt kérdés
Mielőtt kukába dobjátok, kicsipegetitek a még ehető falatokat?
2011. okt. 22. 11:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Már nem, mert tudom, hogy a hízásom egyik oka volt.
2011. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
43%

Soha nem értettem ezt a felfogást, hogy megeszem, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy kárba vesszen, vagy hogy "kidobjuk" kutyának. (ha a kutyának adod, az miért kidobás? A kutya nálatok a szemetes szerepét tölti be?)

Magyarázzátok meg, attól több pénzetek lesz, ha valamit magatokba tömtök, amit nem is kívántok? Én csak annyit eszem, amennyi jól esik, nem fogok megenni valamit csak azért, hogy valakinek a gyomrába kerüljön. Ha mondjuk az utolsó falat már nem esik jól, akkor nem erőltetem magamba, kidobom, vagy ha olyan amit a kutya szívesen eszik (ugyanis nem adunk neki mindenféle szemetet) akkor ő kapja meg.

2011. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
51%

Most miért ne tarthatnám igénytelenségnek és visszatetsző, proli dolognak, ha valaki egy étteremben tologatja 2/3 húsát, cserébe két szem borsóért? Én meg ezt nem csinálnám soha. Jó, oké kommunizmusban szocializálódótt emberekbe kevés kultúra szorult. Persze ha olyan étterembe jársz, ahol karodnyi húst adnak, is sokat elárul. De remélem, nem kólát isztok.

Kinek ez, kinek az. Te elmondtad a véleményed, hogy nem csipegeted a maradékot, én miért nem mondhatom el, hogy én nem csereberélnék egy étteremben, hanem visszaküldeném a maradékot vagy becsomagoltatnám a kutyámnak? Persze, tudom, azért, mert az a te véleményed volt, ez meg az enyém.

Ja és megnyugtatlak, nem voltak szövegértelmezési gondjaim, pontosan így értettem, nem kellett volna még részletezni is.

2011. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem értettem ezt a felfogást, hogy megeszem, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy kárba vesszen, vagy hogy "kidobjuk" kutyának. (ha a kutyának adod, az miért kidobás? A kutya nálatok a szemetes szerepét tölti be?)

Magyarázzátok meg, attól több pénzetek lesz, ha valamit magatokba tömtök, amit nem is kívántok? Én csak annyit eszem, amennyi jól esik, nem fogok megenni valamit csak azért, hogy valakinek a gyomrába kerüljön. Ha mondjuk az utolsó falat már nem esik jól, akkor nem erőltetem magamba, kidobom, vagy ha olyan amit a kutya szívesen eszik (ugyanis nem adunk neki mindenféle szemetet) akkor ő kapja meg.


Utolsó!

1.) Nekünk pl. nincs kutyánk, így nem tudom neki adni, viszont a kukába nincs szívem kidobni a kaját.

2.) Ki írt itt olyat, hogy a maradék nem esik jól, és szenvedve eszi meg?

De pl. az utolsó falatot már én sem rakosgatom, hanem kidobom. De ha a gyerkőcömnek éppen olyan kedve van, hogy egyet beleharap a húsba, akkor nem fogok kidobni egy majd' egész hús darabot.

2011. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
49%

Ha azért eszed meg, mert éhes vagy, vagy jól esik, az oké, de hogy csak azért, hogy ne kelljen kidobni, az szerintem már hülyeség. Attól nem marad több pénzed, hogy megeszed a kaját, csak max feleslegesen hízol tőle.

Szerintem ez egy régről maradt beidegződés, hogy kaját nem dobunk ki, mert pl a háborúban lehet hogy szükség volt arra plusz kalóriára, mert az ember nem tudhatta, hogy mikor eszik legközelebb. De gondolom az ide írogatóknak azért ilyen jellegű gondjaik nincsenek.

2011. okt. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
32%
Ja és még valami. Ha étterembe megyünk a párommal, mi is megkostóljuk egymás kajáját, nem értem, hogy ezt miért tartjátok gusztustalannak, miközben az rendben van szerintetek, hogy a megcsócsált, összetúrt kajamaradékot megeszitek. Szerintem inkább ez utóbbi a gusztustalan.
2011. okt. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem érted?

Mert szerinted ez gusztustalan, szerintem meg az. Ennyi. Én azt nem csinálnám és elképzelhetetlen számomra, te meg ezt nem.

És akkor mi van? Attól, hogy én gusztustalannak tartom, még csinálhatjátok a férjeddel. Én is nyugodtan megeszem a gyerekem maradékát, a véleményed ellenére.

Nem hinném, hogy ennyire az interneten irogatók véleményes szerint kéne élned az életed. Mindenkinek úgysem tudsz megfelelni. Próbálj saját magadnak.

2011. okt. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
16%

62%-os:

Nem vitatkozom veled, nincs rendben a gondolkodasod, ez abbol is latszik, hogy egy ilyen oldalon sikerul 62%-ra levinni a velemenyed hasznossaganak aranyat.

Ne haragudj, de ebbol tisztan latszik, hogy igen sarkosan gondolkodol a legtobb dologban.

Nezz meg engem nyugodtan: tobb ev es 6000 valasz utan is 93%-os vagyok, amire most biztosan irod, hogy nem jelent semmit, de igen. Az itt adott szazalekok remekul tukrozik az azt az ertelmi szintet, amit a valo eletben is kepviselunk, kiveve, ha te itt, vagy ott megjatszod magad. De annak meg nem lenne ertelme, ugye?


Mellesleg halkan jegyzem meg, hogy ezzel a prolis dologgal az esetek donto tobbsegeben azok szoktak dobalozni, akik a legnagyobb proliknak szamitanak. Tapasztalat, ne vitatkozz, ez igy van.

Azt mar csak halkan jegyzem meg, hogy a fel vilagot beutaztuk, beutazzuk a mai napig es az altalam levazolt ettermi dolog nyugaton sem szamit kuriozumnak, sokan tesznek hasonloan.

Lehet, hogy annak, aki evente, ket evente egyszer jut el etterembe (szerintem te ilyen vagy, de ez nem baj) ez durvanak tunik, mert akkor megadod a modjat es ugy viselkedsz, mint aki majd osszek.kilja magat a szokatlan helyzettol. De en nem tulajdonitok ennek nagy jelentoseget, termeszetesen viselkedem, sot, beszelgetni, nevetni is merunk ott. Durva, ugye?

Ugy sem erted ezt meg, messze vagy te ettol, valahol elmaradt a szocializaciod. Ugy kb a durcas 4-5 eves korban.

2011. okt. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
94%

Általában nem. Egyrészt mert annyit szedek a tányéromra, amennyivel én jóllakom. Másrészt mert a gyerek úgy összetúrja a maradékát, hogy bármennyire is tudom, hogy az is ugyan az az étel, amit én ettem, akkor sem szívesen ennék belőle akkor már.

Másrészt van egy olyan hülye szokásom, hogy ha meghagy valamit, akkor azt őrizgetem még fél napig, hátha még megeszi, ami persze nem szokott megtörténni.

2011. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!