Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliaban hogy keressek...

V.Piros kérdése:

Angliaban hogy keressek bolcsodet?

Figyelt kérdés

Hogy induljak el,es milyen tamogatasokat kaphatok ha a baba erkezesetol kezdve kapjuk a Child Tax Credit-et es a Working Tax Credit-et is? Nekem nincs munkahelyem.Fel kellett mondanom,mert nem tudtam volna beadni 9 honaposan bolcsibe most 13 honapos a fiunk.

Csak 4-6 oraban dolgoztam.

Eddig akar hol voltam,varolista van es iszonyu arak! Egy honap 800-1000 font lenne! Egyaltalan milyen munkat fogok talani,ha 12 eves koraig hozni-vinni kell a gyerkocot?

(Twickenham-ben alkunk,orulnek ha lenne valaszado a kozelbol is:) )


2011. okt. 18. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

En meg ugyan csak elotte vagyok, de a baratnom ugy keresett nursery-t, hogy felhivta az onkormanyzatot es kert egy listat. Igaz, ez Londonban van, de eleg hosszu listat kapott es szabad ferohelyek sorrendjeben volt elvileg osszerakva. Telefonalgatott, ahol volt hely, oda elment korulnezni es igy valasztott egyet.

3 eves kortol egyebkent heti 15 ora ingyen van, azalatt ilyen lehetoseg nincs. DE!

Irtad, hogy kaptok tax creditet. Az allam a nursery koltsegekbol sokat visszaterit, ha te is talalsz munkat. Szoval kezdj el keresni munkat is bolcsivel egyszerre, mindegy, hogy milyet, de valamilyen bejelentett munkat vallalj el, mire a gyereknek lesz helye, utana max valtasz. Ahogy elkezdodott a bolcsi, akkor hivhatod is fel a tax crediteseket bejelenteni, hogy mekkora koltsegetek van es at fogjak kalkulalni a kapott tax creditet, tenyleg eleg sokat visszakaptok a nursery arabol, ha nem kerestek kiugroan jol.

A masik baratnom azt a megoldast valasztotta, hogy mivel volt egy szabad szobajuk, igy hirdetest adott fel es egy frissen kikoltozo magyar lanyt valasztott ki bebiszitternek. Kiadta neki a szobat es heti 60-70 fontot adott emelle fizeteskeppen. Alberlot ok nem vettek volna be, ezert osszessegeben havi szinten ez nem volt durva kiadas.

Azert lett csak ennyi a lany fizetese, mert ok nem tartottak a munkajara egesz nap igenyt, a baratnom eleve 10-re jart dolgozni, tehat kb 9 utan kezdodott a lany muszakja a gyerekkel, a ferj viszont mar delutan 2kor vegzett, fel haromra otthon volt.

Nem vartak el a csajtol, hogy takaritson, fozzon, csak sajat maga utan es heti kb 25-30 ora munkaert egy kb 70 fontos szobat es kb 70 font kp-t kapott, ez azert nem volt olyan rossz, mellette meg vallalt esti 6 oras munkat is.

Szoval mindenki jol jar igy is.

2011. okt. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Koszonom szepen a segitseget!

Igy mar konnyebb.Mindenkepp megyek dolgozni.Ugy tervezem,hogy ket evesen adnam be,remelem talalok neki addig helyet. (mi is London, csak kulvaros)

Minden jot kivanok!

2011. okt. 19. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.Eloszor is mi az hogy fel kellett mondanod?En sem mentem vissza dolgozni 9 honap utan, sot azt mondtak maradhatok "gyesen" amig akarok.Persze reszmunkaidoben (szombat,heti 8 ora) visszamentem mert nem volt mas valasztasunk.

Segit az allam a childcare cost-tal de ugye ahoz neked eloszor bolcsit kell talalni es kifizetni ok majd csak azutan segitenek hogy a gyerek tenylegesen bolcsibe jar. 700-1000 fontig terjedo osszeg,attol fugg mennyi idos a gyerek es meddig hagyod ott.

En nem tervezem 12 eves koraig vinni-hozni sok mas kisgyerek is jar egyedul busszal,vagy van az iskolanak sajat busza.

Esetleg hetvegere nem tudsz melot keresni?Vagy takaritas?Az csak nem egesz napos melo.

2011. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Koszonom a valaszt:)

Hat ez nem az a munkahely volt,ahol el lehetne ilyet intezni.Orulok,hogy felvettek terhesen.De ez egy masik tortenet..

Az o.k. hogy egy vagy ket havi bolcsit ki fizetek.( nem hiszem,hogy lenne mas valasztasom)Ha ugyes leszek 4 honap alatt osszehozok egy havi bolcsibert:)

Szerinted ugy is segitenek Child Care Cost-ban,ha csak 16 orat dolgoznek? ( suli es gyakorlat miatt nem menne tobb) a gyerek pedig full time-ban menne bolcsibe?

2011. okt. 19. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt azt irja 16 ora vagy tobb kell.Nezd vegig.

2011. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2011. okt. 21. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!