Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítene az Angliában...

Valaki segítene az Angliában való babavállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kint élek Angliában a párommal, nem dolgozom, vagyis bejelentett munkahelyem nincs, és nem is volt ebben az országban, aupairként dolgoztam itt. Most kiderült, hogy babánk lesz, és nem tudom mi a teendő. Így jogosult vagyok orvosi ellátásra? Páromnak van bejelentett munkahelye, de ő sem itteni állampolgár. Ha van otthon fizetve TB-m itt is ellátnak vagy fizetnem kell? Ittenről és otthonról milyen juttatásokra vagyok jogosult?A baba milyen állampolgár lesz? Aki esetleg járt így mint én vagy tud ezekről bővebben írni nekem, nagyon megköszönném:)
2011. szept. 24. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A baba magyar állampolgár lesz.
2011. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elég rövid válasz, de köszi:)
2011. szept. 24. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha Angliában születik,akkor kettős állampolgár lesz.

Magyarországon sokkal jobb a terhesellátás, s a szülés is, Angliában nagyon kevés vizsgálat van, s az orvost is csak a végén látod, addig bába foglalkozik veled.

Ha nincs kinti biztosításod, fizetned kell ott.

Menj fel az iwiwre, van ott egy oldal, bristoli magyarok, ott néz gyerekes anyukákat,biztosan segítenek neked.

Ráadásul az a kevéske pénz,ami ott jár, az is csak fél évig.

Itthon sem jobb a helyzet, mert ha a szülést megelőző két évben nem tudsz igazolni min . 365nap munkaviszonyt,akkor

csak gyest kapsz,ami 22 ezer forint körül van.

Ha van vmi konkrét kérdésed írj, s gratulálok a babához!!!

2011. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

csak magyar allampolgar lesz :)


nem vagyok otthon ebben a temaban annyira, mert nalam masok voltak a korulenyek.

nekem volt bejelentett munkahelyem mar 7 honja, de maikor megtudtam, hogy babat varok megszunt a munkaviszonyom es uj munkahelyre mentem, igy a munkahelytol nem kaptam "gyest" csak az allamtol.

Igaz, hogy itt a "gyes" nem jar tul sokaig, de mas egyeb juttatasok sokkal nagyobb osszeguak mint az otthoni ellatas.En itt szultem es semmi penzert nem mennek haza a kovetkezo gyereknel sem.Igaz, hogy itt kevesebb a vizsgalat, de ha valami baj van 100szor jobban figyelnek rad mint otthon es nem csak akkor ha mindenki zsebet tele tomod....

a babahoz eleinte 4 utanna 2 amjd hetente mesz.O ver vizelet vizsgalatot csinal, megmeri a vernyomasod, szivhangotfigyel es mindent megkerdezhetsz tole.Nekem minden alkalommal volt vervetelem is, mert nagyon alacsony volt a vasam.

A varosodban levi jobcenter plusban vagy a councilnal segiteni fognak, hogy mi jar mit lehet igenyelni stb.

Ha van a kozeledben CAB akkor akar oda is kerhetnel idopontot es ok mindent elinteznek ( a vedonodtol kerj errol informaciot)

Ha tudom segitek meg szivesen, de azert nem vagyok otthon ebben a temaban annyira, mert nekem is CAB intezett mindent.

Vigyazz magatokra :)

2011. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Bocsi, a többire nem tudom a választ.:)

Brit állampolgár csak akkor lesz, ha legalább valamelyik szülője brit állampolgár. Ha mindketten magyarok vagytok, akkor ababa is magyar állampolgár lesz.

GP-hez nem szoktál járni? Amikor én au pair voltam, akkor a család által biztosítva voltam. Ha van GP-d, akkor menj el hozzá és kérdezz rá, hogy kapsz-e ingyenes ellátást.

Boldog babavárást!

Ja, és a terhesgondozástól én is féltem, ma már tudom, hogy hülyeség volt. Amikor gondom volt, akkor mindig figyeltek rám (oké, órákat kellett várnom a kórházban, de legalább kivizsgáltak). Mondjuk még szülés előtt vagyok, de attól egyáltalán nem félek.


37h km

2011. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sajna a gp nem fogja tudni megmondani, hogy mire vagy jogosult :( de a gp-hez menni kell,hogy tudja ertesiteni a mf-ot, hogy kismama lettel.
2011. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.A job centerbe megtudjak mondani mire vagy jogosult.NI szamod van egyaltalan?En 3eves munkaviszony utan szultem igy gyest kaptam.Elvileg ha van bejelentett lakcimed es NI-od akkor el kellene latniuk.Most nezem van magyar TB -dakkor mivel unios orszag igy surgossegi ellatasra jogosult vagy.Miert nem szulsz otthon?Hetfon menj be a legkozelebbi job Centerbe.

A baba magyar lesz amennyiben nem tudjatok bizonyitani(Home office) hogy 5eve ott eltek.

2011. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az apuka ghanai, én magyar, ő 6 éve itt él és dolgozik, én mint aupair ugye bejelentve nem voltam, NI-m nincs, igazából nem is tudom hogy az micsoda:) egyedül az otthoni TBm meg unios TBm van fizetve otthon. Azért nem szülök otthon,mert ugye a 36. hét után már nem lehet repülni, ergo akkor haza kéne mennem utána meg a baba 2-3 hónapos koráig megint nem lehet repülni, ugyhogy túl hosszú idő lenne otthon a párom nélkül, nehezen bírnám, és szeretném hogy végig mellettem legyen.Jobcenter? endben, mindenféleképpen bemegyek, köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 25. 23:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Húha, nagy fába vágtad a fejszéd. (mondom ezt egy afrikai férjjel). Első voltam ismét.
2011. szept. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!