Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennétek nevelőszülők?

Lennétek nevelőszülők?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek akiket nem képesek nevelni a saját szüleik. Nem mondtak le róluk,ezért nem lehet örökbe adni őket.
2009. ápr. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lennék.
2009. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is lennék.
2009. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én nem, mert azt a gyereket egyszer valószínű, hogy vissza kell adni.Hogy tudnék visszaadni egy kisgyereket akit akár évekig nevelek? Áh nem..
2009. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért félnék a nevelőszülőségtől, mert ha nem fogadhatod örökbe, akkor bármikor elkerülhet tőled. És azt nem biztos, hogy kibírnám.

De az is igaz, ha a szülő nem látogatja, akkor nem is kell róla lemondani, örökbefogadható lesz egy idő után.

Voltam szakmai gyakorlaton a főiskolán lakásotthonban. meg gyermekek átmeneti otthonában. A szívem szakadt meg, komolyan...

2009. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Biztos nagyon nehéz az elválás, de annak a gyereknek az életét pozitív irányba tereltem, szeretetet kapott tőlem, amikor a leginkább szüksége volt rá, stb.

Ha az elejétől fogva tudom, hogy nem fogadhetom örökbe, akkor talán az elválás is könnyebb. És ez az elválás nem végleges. Ha a kapcsolatunk bensőséges volt, akkor az azután is megmarad, hogy tőlem elkerül.

2009. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan anyagi helyzetem lenne, akkor igen, mindenképp.
2009. ápr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is lennék!
2009. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
en is lennek,de azert nem könnyü,meg kell,hogy mondjam.nekem 2 nevelt hugom van,az egyik 4eves koräban került hozzänk (most 19),a mäsik 1,5eves koräban(most 13).apukäjuk nem tudjuk ki,anyukäjuk skizofren hajlektalan...nagyon kis cuki gyerekek voltak,meg a 13eves meg mindig az,viszont a nagyobbikkal eleg nehez...ugy vannak nälunk,mint az edestesoink,de a naggyal eleg nehez...läzadozo,hälätlan...de nälunk 1000szer jobb helyük van,mint az otthonokban...a kisebbik meg egy tünderke,nagyon szeretjük egymäst,es alig värja,hogy vegre nagyneni legyen! :) (33hetes vagyok).
2009. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az őszinte válaszokat.

Akiben mocorog a szándék, ne habozzon, mert lehet, hogy csak rá kell lépnie az útra... Érvek és ellenérvek vannak, de köztük ott van a döntés.

2009. ápr. 28. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az en szuleim is neveloszulok.Sajat 5 gyermekuk melle 4-et fogadtak intezetbol.En sajat gyermek vagyok a 2.szulott.

Szep dolog es ha e szukseg lenne ra en is fogadnek de ahogy az elottem iro is irta,nem konnyu dolog.

Az en 4 fogadott tesom kozul 3 rendesen el,tanul,egyikojuk most fog ferjhez menni de az egyikkel nagyon komoly problemak vannak amik szinte tonkreteszik a csalad eletet.

Az is igaz h egy cigany-gyerekrol van szo(nem vagyok fajgyulolo).

Szoval,jol meg kell gondolni de aki belevag az nagyon jo dolgot tesz.

Udv; egy 31 hetes kismama

2009. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!