Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinál egy gasztroenteroló...

Mit csinál egy gasztroenterológus?

Figyelt kérdés
Fiam nem eszik rendesen.Széklete is van hogy 3-4 napig nincs,és utána is csak hashajtóval.Sok gyümölcsöt eszik.Kap joghurtot is.Inni is megiszik másfél litert legalább.Van,hogy azt a kevés ételt is kihányja.Ez megy hónapok óta.Rosszul is alszik.Nem tudom mi lehet a baja,régen nagyon jó étvágyú volt.
2011. szept. 7. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először csak megtapogatja meg véreredményt, ultrahangot kér. Ha úgy látja, akkor lehet, h meg is tükrözik v szondázzák. De azért a drasztikus vizsgálat előtt meg fogja fontolni, h kell-e olyan. Lehet, h csak allergiája van a gyereknek és először diétákat fog felírni.
2011. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem a gyerekkórházba csak annyit csináltak, hogy bele kellett fújnom egy ilyen kis zsákba. (Pár éve volt annyira nem emlékszem.) Így állapították meg, hogy van-e bennem az a bizonyos baktérium. De nem volt. Viszont ha lett volna akkor kellett volna tovább menni tükrözésre.
2011. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a szondázás fel sem merült. Már az első vizsgálatra székletmintát kellett vinni, hogy megnézzék az emésztettséget. Karcolós módszerrel vizsgálták az élelmiszer fehérje allergiát, aztán jöttek a tartósítószerek, de azokat csak felkenték a bőrre.

Nálatok valószínűleg más gond lesz, mert az allergiás gyerekre inkább a híg széklet a jellemző, de az alapvizsgálatok gondolom ugyanazok. Szerintem a tükrözés sem kizárt a hányás miatt, de az az utolsó lehetőség szokott lenni. Merre laktok, hová tartoztok?

2011. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pécsiek vagyunk.A gyerek klinikára próbálok időpontot kérni.Hányni szerencsére ritkán hány,havonta maximum 2-3 alkalom.A kakilás viszont rémálom.Az étvágytalanságra szedtünk vasat két hónapig,akkor jobb volt,de mióta abbahagytuk egyre rosszabbul kakil,pedig pont fordítva kellene lennie.Remélem nem lesz tükrözés,csak két éves.Anno a vérvételnél is jól megkínozták. :(
2011. szept. 7. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Pécsen ajánlom keresd fel Király Gábort és feleségét. Bár nem gyerekorvosok, de biztos tudnak segíteni. Medicinárium a magánrendelőjük (valamikor sok éve a Szalai Andárs Úton volt) __Nekem ők mentették meg az életem.

És ne hagyd ennyiben. Járj utána, míg meg nem találod a probléma okát. Ne adj neki hashajtót meg vasat, ez csak tüneti kezelés. Az okot keresd meg, hogy ne legyen nagyobb baj!!!

2011. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tükrözéstől ne félj, altatásban csinálják. Az én lányomat 21 hónaposan tükrözték Bp-en ( először:( ).

Ha jól tudom van egy jó gasztrós doki Pécsen, bár ő nem gyerekorvos, de anno nekünk is adott tanácsot: Dr. Czimmer József.

2011. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. szept. 9. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!