Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan májkrém, amiben...

Létezik olyan májkrém, amiben nincs szója? (Fehérje vagy liszt)

Figyelt kérdés

Én eddig nem találtam...

Nagy segítség lenne!


2011. szept. 6. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A boltban nincs.


de !


fokhagymát vöröshagymát dinsztelj meg dobd rá a csirkemájat bors so és puhára párold aztán egy tűzálló tálat bélelj ki baconnal és a puhára tört májat - villával v. mixerrel- kanalazd bele és süsd meg fél órán át.

hütőben hütsd ki és ha sokáig el akarod tartani hideg baromfi zsírt önts a tetejére az lezárja és nem hagyja kiszáradni.


ebben tudod mi van...

2011. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Lidlben kapható Dulano márkájúban nincs. Legalábbis bőrke meg ilyenek nincsenek benne, és nem rémlik, hogy szóját tartalmazna. Szerintem nézd meg.


Egyébként házilag így készíthetsz májkrémet: olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, turmixolod és kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti.

2011. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első v.

a zöldfüszert kihagytam .


:D

2011. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Univerben van majorannás májkrém, szójamentes és finom. Dobozosban könnyebben találsz, van pl. a Coop libamájas ínyenc pástétom, kicsi sonka alakú dobozban.
2011. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha létezik, itt biztos megtalálod:


[link]

2011. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10:32 vagyok. Az az oldal tényleg szuper jó, mi is sokat használjuk. De sajnos nincs benne minden szójamentes termék. Én úgy szoktam csinálni, hogy az ő listájukhoz írom hozzá a saját felfedezéseimet. Ha a termék összetételének leírása nem egyértelmű, fel szoktam hívni a gyártót, vagy a forgalmazót, szívesen adnak felvilágosítást.
2011. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A házi májasnak nem biztos hogy nekifutok, mert egyszer már próbáltam, de kuka lett a vége...

Nagy lányom (aki nem allergiás) a csirkemájat pl. nem eszi meg, viszont a bolti májkrémért oda van. Szerintem is teljesen más az íze... (Igaz, az egyik sertés :o)


A Dulanot és az Univert biztos megnézem (bár Univert nem tudom hol kéne néznem, mert nálunk a SPARban szerintem nincs ilyen.


A belinkelt oldallal meg sajna nem sokat tudok kezdeni, mert tejfehérje allergiánk is van, a szójamentes termékek meg mind tejtermékek... De azért köszi!

2011. szept. 6. 13:12
 8/8 A kérdező kommentje:

A Dulano nagyon bejött! És a kiszerelés is szuper, mert kapható belőle "mini", ami 5 kis különálló hurka. Így egy kb. megfelel egy konzervmájasnak, ma májgombóclevest tudtam belőle csinálni és irtó finom lett. (Meg kell mondjam, nekem is jobban ízlik, mint a szójás régi konzerv, pedig mi még azon nőttünk fel...)

És a Baroniban sincs szója, úgyhogy legközelebb azt is kipróbálom.


Köszönöm még1x!

:o)

2011. szept. 17. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!