Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon honnan ered a gyerekutálat?

Vajon honnan ered a gyerekutálat?

Figyelt kérdés

Sokszor teszem fel magamnak a kérdést felnőttként (28/L), hogy miért vannak olyan emberek, akik nem szeretik a gyerekeket. Pedig nekik is gondolniuk kell arra, hogy ők is gyerekek voltak, nem?


Ti mit gondoltok erről?


2011. szept. 3. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
nem értik hogy mért olyan az a gyerek. Hogy mért sír, mért ordít és mért hangos. Nem tudják ezek a felnöttek hogy a kicsi ember még egyáltalán nem tudja hogy hogy kell viselkedni a világban és hogy nem is ért sok mindent..
2011. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

talán primitívnek gondolják azt a színvonalat amit a gyerek mellett hozni kell el kell viselni, anya csináljuk ezt menjünk arra, nem akarom, azt akarom, meg amikor hisztizik nyilvánosan ha nem kap meg valamit a boltban.

persze minden gyerek jó amíg szórakoztat a hülyeségeivel és hagy este tíz után hemperegni anyuval

2011. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Onnan, hogy nincs nekik. Vagy rosszul bántak velük gyerekkorukban, és olyanért nekik büntetés járt, amit normális szülő elnéz a gyerekének.
2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy a családomban levő kicsiket, kistesóimat imádom nagyon. Még van így 1-2 ismerős gyerek, pl. a szomszéd babát is meg tudnám zabálni. De az idegen gyerekek egyszerűen idegesítenek, nem szeretem őket, főleg amikor látom hogy viselkednek, és a szüleik mindent rájuk hagynak. Nem tehetek róla és nem tudom miért van ez, pont anyukámnak mondtam egyik nap, hogy én sem értem miért van. De mint mondtam a rokonaimat imádom, csak az idegeneket nem bírom. De őket meg nagyon nem.
2011. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

negyedik válaszadónak: "az idegen gyerekek egyszerűen idegesítenek, nem szeretem őket, főleg amikor látom hogy viselkednek, és a szüleik mindent rájuk hagynak"


Talán ez a magyarázat erre! Lehetséges, hogy a gyerekutálat onnan ered, hogyha egy gyerek nincs megnevelve, más ember ezt látja és úgy érzi, hogy rengeteg a probléma a vele (tehát ez mély nyomot hagyhat bennük), pedig a szülő tehet erről, ha nem foglalkozik vele eleget.

2011. szept. 3. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Igen igazad lehet, valójában nem is a gyerekkel van bajom, hanem a szülővel. De azzal nagyon. Én sokat voltam a kistesóimmal együtt de mindig szóltam nekik, hogy ha valami olyat csináltak ami mást zavart, vagy szimplán szemtelenek voltak, vagy rosszul viselkedtek. Meg alapból úgy voltak nevelve. Unokatesóm is rá tud szólni a gyerekeire. De a halálom, amikor az anya semmiért nem szól csak néz a gyerekére mint egy szentre, pedig a kedves gyereke esetleg már túl megy a határon. Én ha rosszat csináltam rám szóltak és nem lettem sérült lelkileg. Pont ma beszélgettük barátaimmal, hogy igazából ezzel a mai nagy liberális neveléssel van a baj. Nekem ez a véleményem erről.
2011. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, viszont könnyű azzal dobálózni, hogy a gyerek nincs megnevelve. Nem tagadom, vannak rossz szülők, akik tojnak rá, hogy mit csinál a gyerek. Viszont nem tudom, ki hogy van vele, én a sajátomnál tapasztalom, hogy mindig új kihívás elé állít. Ha valami rossz szokásáról leszoktatom, addigra már ki is talál valami újat. És időbe telik, mire arról is leszoktatom.
2011. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!