Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszvesezs/vaterás anyukák!...

Teszvesezs/vaterás anyukák! Ilyen esetben vissza kérhetem a pénzt?

Figyelt kérdés
Az eladó elkért egy bizonyos összeget postára de a bélyegen láttam,hogy az 150 Ft-tal kevesebb,mint amit fizettem,ilyenkor írhatok neki,hogy nem ennyit fizettem???Nem sok pénz, de akkor is...
2011. szept. 2. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nálad van a boríték, mint bizonyíték és az átutalásról papír vagy a postai feladóvény is megvan. Ott látszódik a különbség, így visszakérheted a pénzt.
2011. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem csinálnék 150 Ft-ból nagy ügyet, nem ér annyit a hercehurca. De azért rákérdeznék. Én is jártam így sajnos, hogy megírtam mennyi lesz a pk., amit előzőleg megkérdeztem a postán, és kb.100 Ft-tal olcsóbban vitték el. Elnézést kértem a vevőtől, és megértette. Jó, nem 1 Ft-os dologról volt szó, de akkor is kellemetlen volt. Szóval nem biztos, hogy direkt csinálta.
2011. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is belefutottam már ilyenbe, mint a 2. válaszoló.

mivel ingyen utalok netbankon, én visszautaltam a különbözetet és elnézést kértem. nem én adtam fel, hanem anyósom, és mivel szétszakadt az eredeti boríték, amiben odaadtam neki, kért postakészet, belesuvasztotta, amiről én nem gondoltam, hogy belefér, és feladta olcsóbban.

kérdezz rá, így korrekt!

2011. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor adok el mindig visszautalom ha véletlen kevesebb lesz a feladása.

Nekem is jópárszor volt már hogy többet küldtem miközben kevesebbért jött el, a legtöbb eladó ezt egyszerüen benyeli és kész, amikor szóvá tettem akkor visszaírta hogy nem küldi el a különbözetet mert neki az pénzébe kerül és kész.

Szóval ne lepődj meg, ha ilyen választ kapsz...

2011. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem viszont olyan is volt, hogy kevesebbet számoltam és pont 100-200 ft-tal több lett a postaköltség, igazából eszembe se jutott 100 ft-ot még utaltatni magamnak.

ezt nem lehet kiszámolni pontosan, valószínüleg véletlen volt, de ha nagyon bánt a dolog írj neki.

2011. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csomagolási költséget számolt fel, olyan is van.

Én a múltkor rá mertem kérdezni a furcsa összegre, amit feltüntetett, eltért a postaitól. Na, hogy mit kaptam! Hogy mennyibe kerül a buborékos boríték!

Tudom, hogy nem olcsó, én is adok el cuccokat. DE én soha nem számolok fel csomagolási költséget, van aki igen.

Szerintem nem jogos a felháborodásod, sem a visszakérés (sokba kerülne utalni azt a kis összeget...) mert nem adták ingyen a borítékot, amibe tette. Ha annyit fizettél, amennyit ő kért, akkor nincs apelláta szerintem.

2011. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elháborodva, csak eddig nem történt ilyen, először leírta a helyes összeget a tesz-en, utána email-ben módosított. És az első volt jó(bélyeg szerint). Mindegy nem csinálok belőle problémát, csak kíváncsi voltam más is járt-e így...
2011. szept. 2. 17:44
 8/8 anonim ***** válasza:

En is ezt kerdeztem, olvasd el esetleg: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..


Az en megoldasom: mivel sokat adok el, igy kb kivulrol ismerem a postai dijszabast. En minden eladando ruhamat a termek feltoltese elott lemerem grammra, ha kozel van a kovetkezo sulyhatarhoz, akkor a kovetkezo suly postakoltseget adom meg pontosan. Csak azt, csomagolasi, egyeb koltseget nem, foleg, hogy a vateran elvileg nem is lehet, ott nem lehet elszamolni a vevo karara ezt, csak az en hasznomat csokkento tenyezokent. A vevonek csak a postadij mehet koltsegere. Megmondom oszinten, hogy en meg nem tevedtem. Kopp-kopp.


Szoval: vasarlas elott en megnezem, hogy mennyi postakoltseget irnak, ha olyan osszeg van ott, amilyen valojaban nincs is a dijszabasban, vagy groteszul magasnak tunik (peldaul egy kb 50 grammos bugyinak megadjak a 250 grammos level postakoltseget), akkor meg leutes elott irok az eladonak, ezt tisztazom, hogy pontosat irt-e, vagy csak tippelt, mert-e, nem tevedett?

Ha hirtelen utok le valamit es utana veszem eszre, akkor az elso jelentkezo levelemben megkerem, hogy irja meg a pontos postakoltseget, mert a korabban megadott gondolom csak tippelt, hiszen ilyen nem is letezik a 2011-es dijszabas szerint.

Nem tamadok, erdeklodok, finoman, de hatarozottan. Eddig ez ketszer fordult elo es vegul megadtak a tenyleges postakoltseget, ami 100-200 forinttal kevesebb lett.

2011. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!