Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ragasztottad a gyereked...

Ragasztottad a gyereked fülét, hogy ne álljon el? Eredményes?

Figyelt kérdés

Mivel,naponta mennyi ideig,a baba milyen idős korá-tól,-ig,és lett eredménye??

Az én kicsim 1 éves,és bizony kicsit eláll a füle.Egyszer kb fél éve,leragasztottam leukoplaszttal,hát nem az igazi,alig tudtam leszedni..De mivel azt mondják,elég sokáig változik a fül formája,így arra gondoltam,hátha még nem késő kicsit korrigálni.


2011. aug. 31. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hiába ragasztanád le,nem lesz eredménye.A fül porcos,rugalmas,nem fog úgy maradni.Azt éred el a leukoplaszttal,hogy kivörösödik,kisebesedik a bőr alatta.(manapság már az egészségügyben sem nagyon használjuk ezt az anyagot,hanem a bőrbarát Mefix-et)
2011. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem fogadod el olyannak, amilyen! Senki sem tökéletes...szeresd így, h ne érezze kevesebbnek magát mint amennyi valójában!
2011. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem genetikailag el áll a fülem.Most már annyira nem látszik, de mikor gyerek voltam azért elég gáz volt. :/ Én lányomnak nem ragasztom le, de figyelek, ha mondjuk sapka van rá adva, akkor nem hagyom, hogy vissza hajoljon a füle.Neki még nem áll el, de nem akarom most ezért leragasztani, mert nekem ilyen.Egyébként is csak személyiség erősítő hatása volt nálam ennek, mert megtanultam kezelni az emberek rosszindulatúságát, és megtanultam elfogadni magamat olyannak amilyen vagyok!!!
2011. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Az első gyermekünknek tökéletes kis fülecskéi vannak. A másodikat viszont az apuka néha Dumbózta- még most 2 éves,nem fogott fel belőle akkor semmit,manapság meg már egyáltalán nem szólítja így!!

A haja elég kicsike a leányzónak, így nem tudjuk eltakarni,de nem is akarom! Egyszerűen csak oda figyelek arra,hogy az előnytelen dolgokat elkerüljük- pl pici köves fülbevalója van. Egyszerűen imádom a kis "Dumbónkat" Olyan okos,és szép lányka!!! Tisztára mint a nővére!!! :-D Ő így TÖKÉLETES!!! Nem is én lennék az anyja,ha nem ezt gondolnám-érezném!!!


Egyébként senki sem a fülét nézi a gyereknek,hanem hogy milyen szép a mosolya,milyen formás kis csaj,milyen ügyesen megy az utcán,milyen jól viselkedik...stb! Nekem fontos,hogy el tudják fogadni magukat a gyerekek,és ha el tudják fogadni magukat,akkor később amikor suliba kerülnek-ahol bizony néha kegyetlenek tudnak lenni a gyerekek- sem fogják "kicikizni".



Fogadd el Te is,ne akard megváltoztatni!! Ne éreztesd vele,hogy nem tökéletes-nincs is olyan ember!- Egyszerűen SZERESD!!! Így nem alakul ki benne torz önkép ha nagyobb lesz!



Üdv:2gyerkőcös,38hkm.

2011. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ava87 ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, nagyon kicsi korban ez még hatásos lehet, de nagyobb gyereknél már nem érdemes.

Persze oké, az ember fogadja el a gyerekét úgy, ahogy van, ezzel semmi baj nincs, de sok embert ismerek, akit gyerekkorában csúfoltak az elálló fülek miatt. Egy apró műtéttel meg lehet oldani, ez rutinbeavatkozás, és sok gyereknek megcsináltatják, hogy később ne legyen belőle gondjuk. Nem ajánlgatok műtétet, de ez kb. annyi, mint amikor a gyerekeknek bemetszik a nyelvféket, ha le van nőve.

2011. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Kicsi korban sem hatásos, barátnőmé le volt ragasztva, de nincs látszatja :-D
2011. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomé is eláll. Sosem jutott eszünkbe ragasztani. Hosszú a haja, senki nem veszi észre, amúgy meg ő így önmaga. Nem mondom, hogy nem jut eszembe, hogy csúfolják-e majd, de tudod csúfolni mindenkit lehet. az egyiket mert fogszabályzója van, a másikat mert rövid a karja, hülye a neve, a gyerekek mindenkire ki találnak vmit.
2011. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Uristen! Ennyire hasonlit a szomszedra vagy mi? -_-'

Te normalis vagy?

2011. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A húgom 1975-ben született szörnyen elálló füllel. Anyu az első pillanattól leragasztotta neki, mert akkoriban ezt mondta a védőnő. Az eredmény annyi lett, hogy kisebesedett a bőre, de a füle állása nem változott.

A történet további része viszont tanulságos lehet. Kiskorában mindig olyan frizurája volt, ami takarta a fülét. Persze azért ki-kivillant, csúfolták is miatta eleget. Általánosban alig várta, hogy megálljon a növésben és végre műteni lehessen. Aztán középsuliba került, és gondolt egy nagyot. Torzsára nyíratta a haját, kiállt az új osztálytársak elé, hogy tessék, nekem ilyen a fülem, lehet nevetni. Senki sem nevetett, inkább olyan megjegyzéseket kapott, hogy milyen aranyos ezzel a füllel. Most 36 éves, és azóta sem került szóba a műtét lehetősége. Megtanulta elfogadni magát, és talán a pozitív hozzáállás miatt, de sosem volt gondja ebből a "szépséghibából".

2011. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
"Az igazi emberek nem tökéletesek, mert a tökéletes emberek nem igaziak." Szerintem nagyon aranyos is tud lenni, és különben is amit a sors elvesz azt vissza is adja. Esetünkben mindegy milyen a füle ha okos, kedves, segítőkész vagy épp tehetséges valamiben. Különben meg csak a kis önbizalmú, vagy beképzeld idióták néznek egy olyan apróságot mint a fül. :)
2011. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!