Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet adtok/adtatok/ter...

Milyen nevet adtok/adtatok/terveztek a babatoknak? Milyen megfontolasbol?

Figyelt kérdés

mennyire fontos manapsag hogy milyen nevet adunk a gyermeknek, fontos e egyaltalan?

Azt latom, hogy egyre tobb a modern nev, es hihetetlen furcsa neveket adnak a szulok a gyermekeiknek.

Belegondoltak abba h a gyerek egesz eleten keresztul viseli majd a nevet?


2009. ápr. 17. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én Alexnek neveztem el a fiamat. Azért mert ez a név nem gyakori és jó kisgyereknek és felnőtként sem ciki. Nincs benne a 100 legdivatosabb névben. A Máté, Levente, Bendegúz, Botond, Marcell, Dominik nevek bár szépek, de nagyon sok kisgyereket így hívnak.
2009. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom Lilien Anna lesz.Nagyon tudoményo magyarázatom van ám!:D

Az L betővel kezdődő névhez rgaszkodtam h mert apukéja neve L-el kezdődik.Így elöszőr volt Laura de az senkinek nem tetszett aztán lett Lilien és ez nagyon nyerő.Az Anna meg onnan h anyum és én Marianna anyós meg Zsuusanna és így a végéeről marad az Anna így mindenkiből van egy kicsi.És ha nagy lesz és nem tetszik neki a Lili még mindig ott az Anna h használja.:)

Sztm ezek jól átgondolt szép nevek amiket nem ciki egész életében viselni.

2009. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Emese, ha egyszer lesz egy fiam, ő Attila lesz. Szép egyszerű magyar nevek, nekem ezek tetszenek.

A külföldi /hangzású/ nevek nekem nem jönnek be, de mindenkinek szíve joga, mit csinál :)

Régen mindenki az apa-anya után adta a gyerekének a nevet, nekem az se szimpatikus, pl Józsi meg a Kisjózsi.

2009. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiam Milán Szabolcs. Milán mert nem túl gyakori, de szerintem nagyon szép, Szabolcs meg az apja után. Ha kislányunk is lesz (remélem) Lili Mónika lesz.
2009. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk majd Balázsunk, vagyak Dóránk lesz! :) Egyszerű, szép neveket szeretnénk adni majd a babának, ami természetesen passzal a vezetéknévhez! Szerintünk mindegyik szép, s a környezetünk is azt mondta, hogy jól választottunk!

S Nálatok mi a helyzet ilyen téren, Kedves Kérdező? :)

2009. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Nem tudom mi az a vagyak :), s azt sem tudom mire gondoltam közben :P Bocsánat ... :)

Csak sima "vagy"-ként tessék olvasni! :):):)

2009. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve a két névnek, úgyis csak egyet fog használni, ezért eszembe sem jutott, hogy kettőt adjak. Sokáig az Ádám tetszett, de a párom megvétózta. A kisfiam Bendegúz. Régen el sem tudtam volna képzelni, de valahogy két éve nagyon megtetszett. A páromnak is tetszik. Nem gyakori név, de ősi, a Himnuszban is benne van, bár 10 emberből 9-nek a Bakterház jut eszébe, pedig azt nem is szeretem. :( Nem félek attól, hogy gúnyolni fogják, ha egy gyereket csúfolni akarnak, úgyis fogják, ha nem a neve miatt, akkor más miatt. Nekünk nagyon tetszik, a család is megszerette és a kisfiunk amilyen zsivány, nagyon illik hozzá ez a név, el sem tudnám képzelni, hogy másképp hívják! :) Bendikének, Bendi babának becézzük. Mindenképpen magyar névben gondolkodtunk volna, elvégre magyarok vagyunk és amúgy sem tetszenek a külföldi nevek igazán. Ha kislányunk lesz, ő Panna lesz, szerintem nagyon aranyos név.
2009. ápr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Halas koszonet a valaszokert.

A kedves valaszolonak uzenem, hogy mi meg csak tervezzuk a babat, es gondolkodunk a neven, de engem mindig is foglalkoztatott a kerdes, hogy milyen nevet adnak az emberek gyermekeiknek.

Nekem az edesanyam nagyon szep nevet adott amit imadok:Nora, egyszeru es mindehol megertik a vilagon.

Ibzen -Nora-ja ihlette az otletet.

ha kislanyom lesz akkor Eszter(a parom szeretne de nekem is nagyon tetszik)

ha fiunk lesz akkor a Bence, Daniel, Bruno, Artur es Kristof tetszik.En is csak egy nevet szeretnek.

2009. ápr. 17. 09:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen magyar nevet jó adni a gyereknek, és 1 db ot.

Mi Dorkának neveztük el a lányunkat.

(jelentése alapján esett erre a névre a választás, meg tetszik a hangzása is)

2009. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is még csak tervebe van a baba, de nevek azok már vannak, vagyis van ami közül lehet majd választani!

Lány: Lilien, Lien, Hanna, Hédi, Emília, Lilla (valamilyen L betűs az tuti, de az is lehet kettő nevecskét választunk mert a vezetéknév az két szótagú csak!)

Azért tettszenek még ezek a nevek mert a vezetéknév magánhangzói: kettő db e betű és szerintem igy jól passzolna, pl: Zente Lilien, Zente Emília Lilla, stb...

Ha fiúcska, akkor apa nevét kapja, aki Attila, neki van másik neve is, igy a picur csak egy nevet kapna! (hogy ne legyen dettó ugyan az) A párom nagyon szereti a nevét, és minden haverja, ismerőse becézi is, na meg persze a családtagok is: Ati, Ata, Atus stb...

2009. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!