Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kisfiam betölti a két...

Ha a kisfiam betölti a két évet, akkor kivehetem a szabikat, mert csak a gyes az kevés?

Figyelt kérdés
De nem mennék vissza dolgozni, mert a tesóval vagyok terhes. Aztán elmennék táppénzre, ha lejár a szabi.
2011. aug. 23. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanezt csináltam ill. csinálom most. A jövő héten jár le a szabim utána viszem a táppénzes papírt.
2011. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A munkahelyeden nem akadékoskodtak, hogy nem lehet kivenni?
2011. aug. 23. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy, pedig meg is mondtam, hogy utána elmegyek táppénzre mert megint babát várok. Nem akartam őket átverni, hogy csinálnak nekem helyet és nekem meg eszem ágában sincs visszamenni. Én egy nagy cégnél dolgozom, nem érdekli őket, hetente találkoznak ilyen esettel. Különben olyan nincs, hogy nem lehet kivenni a szabit. Mi az, hogy nem lehet kivenni?! Az neked jár vagy akkor is ki kell fizetni.
2011. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:
Szerintem így simán. Én is kivettem két év után a szabadságomat (igaz, én nem akartam visszamenni dolgozni, ezért felmondtam). Nekem akkor úgy mondták, hogy vagy visszamegyek szabi után dolgozni, vagy megszüntetjük a munkaviszonyt. De mivel te utána rögtön táppénzre mennél, az olyan, mintha dolgoznál ilyen szempontból, szóval nem fizetés nélküli szabin vagy (mint gyes alatt). Remélem nem mondtam hülyeséget, nekem akkor így magyarázták.
2011. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én pontosan így csinálom! már a táppénznél tartok. annyit tennék hozzá, hogy ebben az esetben, ha van nyugdíjas nagyszülő, kérhetitek a nevére a gyest. már a szabim első napjától kapjuk, a szülésig.
2011. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is mint az utolsó válaszoló, csak nekem már megszületett a babám. Ahogy a fiam betöltötte a 2 évet kiírtak szabira, majd táppénz szülésig. Közben nyögdíjas anyós nevére igényeltük a gyest, amit szintén szülésig kapott. Ráadásul Ő többet is kapott gyest, mint én kaptam volna.
2011. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!