Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor fogunk egyezségre...

Mikor fogunk egyezségre jutni? Nektek mikor sikerült?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk eldönteni mi legyen a kislányunk neve. Nekem a Zselyke, apjának a Borka tetszik jobban. Egy keresztneve lesz csak.
2011. aug. 22. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem sikerült. Így az első gyerekünk nevét az apja választotta, a másodikét én fogom. Ha akartok még gyereket ez is egy kompromisszum.
2011. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha a gyerek érdekét nézzük, akkor inkább az apa választás jó, a tied egyenesen borzalmas - ne akar ennyire kitolni a saját gyerekeddel!!!!!!!!!!
2011. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:) nem rossz ötlet, nagy családot tervezünk, reményeim szerint 5gyereket nevelünk fel
2011. aug. 22. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy ahogy az első írta -de benne van a veszély, hogy nem lesz több lányotok (ezért az elsőét Te válaszd), vagy pedig válasszatok egy harmadik nevet :))))


Én megpuhítottam a férjemet anno... ;-)

2011. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi amikor még nem tudtuk a baba nemét, akkor meg egyeztünk, hogy ha lány lesz én adom, ha fiú akkor apa.Onnantól már csak szorítanom kellett, hogy csajszi legyen!!! :)

És 7 hónapja sikerült megszülnöm Lucát!!! :D

De tökmindegy mi van...a következő névadás apáé!! ;)

2011. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök szép név a Zselyke. Nekem az egyik ügyfelem volt Zselyke, egy nagyon szimpatikus, ápolt, csinos nő, és amikor diktálta a nevét, teljesen el voltam ájulva, milyen szép neve van.

(Nekem speciel a Borka az, ami nem tetszik, de ez csak az én magánügyem, soha se mondanék olyat neked, hogy "kiszúrsz" a gyerekeddel, ha a Borka nevet adod neki. Ez hülyeség! Minden nevet meg lehet szokni, és nincs olyan név, amit mindenki szeretne vagy utálna. Amúgy meg úgyis a gyereked fog arculatot adni a saját nevének.)


De válaszolva a konkrét kérdésre: na, én mit szóljak, nekem már a 10 éves fiam is beleszólt a kistesó névválasztásába, szóval mi már hárman voltunk...


Ami apának és nekem tetszett, azt határozottan, ellentmondást nem tűrően lefújta a fiunk.

Ami a két férfinak tetszett, azt áthúztam én.

Ami a fiúnknak és nekem tetszett, arról apa hallani sem akart.


Ja, és az egyetlen névre meg, ami mindhármónknak nagyon tetszett - fintorgott a környezet.

Ez bizony így volt, ahogy mondom.


Úgy vonultam be a szülőszobára, hogy még nem volt meg a neve a babánknak.

Végül vajúdás közben apa tett pontot az ügy végére. Megtárgyalta a szülésznővel a dolgot, döntöttek :-). Ő, és a szülésznő. Halál komoly.


Nekem 6 óra vajúdás után már oly mindegy volt...


EGÉSZSÉGES LEGYEN, ÉS GYÖNYÖRŰ! A neve akármi is lesz, pár hét alatt olyan természetessé válik, mint a levegő.

2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk a kisfiunk nevével. A vége az lett, hogy mind a ketten engedtünk és választottunk egy 3. nevet, ami tetszett mind a kettőnknek.

A kislányunknál ez sem vezetett eredményre, mert nem találtunk olyan nevet ami mindegyikünknek tetszik. Egyszer mondtam neki, ha úgy megyek a szülőszobára hogy nincs megegyezés, akkor azt a nevet diktálom be ami nekem tetszik. Úgy mentem a szülőszobára. :)

2011. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi nagyon hamar eldöntöttük. Neki sem éppen hétköznapi a neve de szerintem nagyon szép hangzású, egy virágnévhez hasonlít. Először mindenki furcsának találta de mára már teljesen megszokták és megszerették. Mi párommal pedig imádjuk a nevét (is).

Szerencsére eléggé hasonló ízlésünk van és azért több lehetőség is volt. Nálatok hogyhogy csak 1-1 név merül fel?

2011. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem nagy szerencsém volt. Első körben elfogadta az általam választott lánynevet. Viszont amíg nem tudtuk a baba nemét bajban voltunk, mert fiú névben egyáltalán nem tudtunk megegyezni.
2011. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!