Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utasítottak már el állásinterj...

Utasítottak már el állásinterjún, csak mert kisgyereked van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Bizony rengetegszer. Van, mikor nyíltan, van, mikor burkoltan, van, mikor sokatmondó pillantással :"majd értesítjük". Pedig már a legtrógerebb munkákat is bevállalnám. Óriási a diszkrimináció.


Ha lehet, ne áruld el, hogy gyereked van - csak ha meredeken rákérdeznek.

2011. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ava87 ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos, amikor munkát kerestem, eleve el sem jutottam idáig, az önéletrajzba meg nem is írtam bele, hiszen minek? Pedig nem valami komoly munkakörökről volt szó, tapasztalatom is volt, meg minden, ami kell, de még csak interjúra sem hívtak be.
2011. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Azt mondták, hogy ők nem akarják, hogy egyfolytában táppénzen legyek a gyerekkel, mert hogy egy kisgyerek mindig beteg (?). Hát köszi...
2011. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem talált másfél éve munkát, ilyen jó képességekkel? Nem is kerestem mert van egy 1éves kisfiam..."

Azóta is hívnak, hogy nem kellek...

2011. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ava87 ***** válasza:

Lanfear, én a helyedben azt mondtam volna, hogy "nem kerestem, mert nem volt rá szükségem". Elég gáz a helyzet, de sajnos az embernek sokszor szó szerint le kell tagadnia, hogy gyereke van. Természetesen csak a nőknek, olyat még nem hallottam, hogy férfit azért ne vennének fel, mert gyereke van.

Ha meglesz végre a diplomám, és komolyan nekikezdek állást keresni, én tuti nem fogom megmondani, hogy gyerekem van, ha kell hazudok is, de engem ne ez alapján nézzenek már kevesebbnek. Igaz, addigra már nagyobb lesz a fiam. De akkor is... Mindenki tudja magáról, hogy meg tudja-e oldani a munkába járást, a munkáltatónak semmi köze hozzá, hogy ki hogy szervezi az életét. És tekintve, hogy az én gyerekem átlag 2-szer beteg egy évben, ebbe azért senki nem fog belerokkanni. Ha azt veszem, ideális esetben ez egy hiányzást jelent a munkahelyről, hiszen hol van az megírva, hogy csak én lehetek itthon, a férjem nem? Akkor meg inkább nem fogom rontani az esélyeimet azzal, hogy az orrukra kötöm, van-e gyerekem.

2011. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,rendszeresen.Én már másfél éve (több is)munkát keresek,de csak az elutasítás van.Ráadásul egyedül nevelem a kislányom,segítségem nincs.Hiába vennének fel akár eladónak ,nem tudom kire bízni ovi után,meg hétvégén.Nem tudom ,mi lesz így.Az mindig kiderül,hogy van gyerekem,de azt soha nem mondom,hogy egyedül vagyok vele,mégsem kellek sehova:(
2011. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!