Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsokat?! Kérlek!...

Adjatok tanácsokat?! Kérlek! (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg főállású anyuka vagyok, van egy 3,5 hónapos kisfiam.Szakmám nincs és arra gondoltam hogy az elo-val szeretnék szakmát tanulni.A szüleimnél lakunk egyenlőre párommal és a bébivel.Van valakinek tapasztalata ebben a témában?Ki hogyan oldotta meg olyan gyerek mellett aki napközben nem alszik órákhosszat?Szeretnék szakmát tanulni mire ovis lesz a fiam.Tgyás-t kapok még októberig aztán kapom a gyed-et.Van valami eljárás vagy hogy működik ez az egész!?Egyáltalán megéri az elo-nál szakmát tanulni?

Lenne máshol is államilag finanszírozott suli ahová járhatnék szakmát tanulni estire, de akkor a kicsire nincs úgy senki aki tudna rá vigyázni és plusz cumisüvegből nem hajlandó enni- anyatejes bébi.

Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!


2011. aug. 12. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De ha a szüleiddel laksz,nem számithatsz rájuk?

késöbb mikor eszik mást is,akkor könnyebb a suli sztem,könnyebben bizhatod másra is.

2011. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

bízhatom rájuk is amikor éppen nem dolgozik egyik sem.párom,anyukám,apukám dolgoznak.

anyukám szerint nem fogom bírni, mert ha nem fog aludni a kicsi akkor az fog kiidegelni, holott van úgy hogy max. 30 percet alszik..és nem akadok ki ezen.

2011. aug. 12. 08:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem alszik-nem csinálok semmit-nem akadok ki.

Nem alszik-tanulnék-kiakadok.

A kettő nem ugyan az...

Ne ELO-val akarj tanulni, hanem rendes tanfolyamra jelentkezz. Az ELo csak elmélet, gyakorlat és magyarázatok nélkül. Semmire se jó. Ráadásul a vizsgáért külön kell fizetned.

2011. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
majd ha 2 év után nem akadsz ki,az más...más ha mellette dolgozol/tanulsz,vagy csak simán gyerekezel
2011. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tanulni akarok vmit ami a hasznomra válik akár a későbbiekben.most kaptam hozzá kedvet,de még érdeklődöm hátha tud valaki tanácsot adni,tippeket hogyan tudnám ezt megvalósítani.
2011. aug. 12. 08:43
 6/11 A kérdező kommentje:
azért akarok minnél hamarabb valami szakmát hogyha nem is vennének fel itt magyarországon sehová, legalább kint tudjak valamit felmutatni ha kiköltöznénk a kis családommal.mindennap rendet rakok, mosok, a kicsivel foglalkozom, takarítok, kaját csinálok, de kell valami kis plusz amivel az agyam is megtornáztatom.2004-ben végeztem azóta dolgoztam folyamatosan.nincs annyi pénzem hogy egy összegben tudjak kifizetni egy tanfolyamra, jobbnak tűnik ha részletekben fizetem.legalábbis én igy gondolom! :(
2011. aug. 12. 08:51
 7/11 A kérdező kommentje:

2008-ban vettem egy kocsit, személyi kölcsönre svájci frankra :(

most azt törlesztem vissza a tgyás-ból és párom fizetéséből a kocsit fizetjük.szóval ezért is akarok részletekben fizetni egy tanfolyamra.

2011. aug. 12. 08:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Nekem 3 éves a fiam, a párom este 7-től hajnal 4ig van itthon, meg vasárnap. Szülei nincsenek, az enyémek még dolgoznak. A fiam fél éves volt, mikor elkezdtem egy emelt szintű okj-t, egy éves tanfolyam, 3 hetente szombaton volt gyakorlati oktatás, akkor is csak délután mentem be 1-2 órára. (fizetős volt, így nem érdekli őket, csak a vizsgáid és a házi dolgozatok meglegyenek). Elvégeztem, 5-ösre vizgáztam. Vizsga előtt napokig jártam olvasóterembe tanulni, akkor elég nagy volt már a manó apával is ellenni (vasárnaponként). Éjjel tanultam. Miután elvégeztem jött a következő, és a következő, idén kezdek egy 2 éves FSZ képzést egy egyetem kihelyezett szakán, most 4 hónapos a kisebbik fiam. Meg lehet csinálni, akaraterő kérdése. Én erre költöm a gyesemet is. Mire vége az itthonlevős időszaknak, 4 szakmám lesz tök különböző területeken, és több esélyem a munkaerőpiacon, mintha csak ültem volna a popómon 6 évig.
2011. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom az ismerőseim között, hogy aki igazán AKAR, az tanul, tud tanulni gyerek/ek mellett is.

Akár diplomát szerez 2 gyerek mellett segítség nélkül...

2011. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ava87 ***** válasza:

Az ilyen elo-s tanfolyamokat én sem javaslom, nem sokat érnek, maximum ha valami hobbit szeretnél. Inkább végezz el valami komolyabb tanfolyamot.

Esetleg a munkaügyi központban is érdeklődhetsz, hogy van-e valami lehetőség kismamáknak, néha szoktak ilyenek is lenni.

Ha külföldben gondolkodsz, akkor valami egészségügyi tanfolyam is jól jöhetne, biztos vannak ilyenek. Nem tudom, hogy ezek milyenek, de pl. itt is van részletfizetés: [link]

Nem tudom, hova akartok esetleg költözni, de a szociális gondozó és ápoló elég keresett sok országban. De vannak mások is, csak döntsd el mit szeretnél. Meg vedd figyelembe, hogy ott, ahol laksz, mi az, ami elérhető.

2011. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!