Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi fizuval vállalnád/válla...

Mennyi fizuval vállalnád/vállaltad az első gyereked?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém nettó 150 volt, férjemé nettó 220.
2011. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 155 ezerrel jöttem el a 91 napos magzat utáni családi adókedvezménnyel együtt, férjem nettó 140. Szóval nettó kb. 295 volt. Viszont decemberben még csak nettó 105 ezer volt az enyém, a baba pont a béremelésbe jött, de mégis ő a fontosabb!

Hitelünk van sajnos bőven, kb. 120 ezer+rezsi, fogalmam sincs, mennyi lesz a tgyás, gyed, melyik időszakot veszik figyelembe. 260 fölött a CHF, fogalmam sincs, mi lesz velünk, megnyugtató csak a szülői támogatás... A babánk egy hónapon belül születik, éveket vártunk rá.

2011. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

280 körül van (családi adókedvezménnyel) a férjem nettója. És, hogy mi a munkája? A "villanyszerelők" csoportvezetője. Napi szinten 10 kV-os kábelek között nyúlkál, van, hogy 33 m magasban cserél izzót... A próbaidő alatt is már életbiztosítást kötött a munkáltató rá... Szóval nem veszélytelen.


Múltkor nem tudtam kifejteni, hogy a "mennyi pénzből jöttök ki" és társai kérdéseknél szerintem azt is kéne nézni, hogy ki mire költ, hiszen így teljes a kép. Mi szerencsére időben megszabadultunk a svájci frankos hitelünktől, a mai helyzetet nézem, kezünket összetehetjük, hogy nem buktunk rajta milliókat. Ezt sajnos nem mondhatja el mindenki, a szüleim 10 milliós hitele mára 17,5 milliót kóstál, 181 forinttal vették fel a hitelt, ma meg 250 forint környékén van...

Mi tavaly vettünk egy házat (szintén hitelből, de most már forint alapúból), minden pénzünket abba fektetjük, van még mit csinálni rajta bőven. Muszáj felújítani, korszerűsíteni, mert akkor meg rezsiben fizetjük ki a gatyánkat is.

Két hónapja váltott munkahelyet a férjem, egy éves keresgélés után, hiszen mindig is 3 gyereket szerettünk volna, de az anyagiakat is meg kellett teremteni. Még nem érezzük igazán, hogy sokkal könnyebb.

2011. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!