Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyik néha-néha elviszik a...

A nagyik néha-néha elviszik a fiam,azzal a mondattal hogy én pihenjek,mert fordítsam magamra ezt az időt amíg a gyerek náluk van. Lelkiismeret fúrdalás e miatt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig eszembe jut,hogy nekem vele kéne lennem,lelkiismeret furdolásom van,hogy magára hagyom. Nektek nem szokott ilyen érzésetek lenni?
2009. ápr. 9. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt! Rohantam fodrászhoz, a párommal egy romantikus vacsorára, vagy csak kifeküdtem a teraszra és nem csináltam semmit. Másnap úgyis ment tovább a verkli. A gyereknek is jobb, ha az anyja kiegyensúlyozott és nem egy túlhajtott roncs.
2009. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs!Az első babát szinte nem adtam ki a kezemből sem,mióta megvan a tesó nagyon szívesen veszem ha lendületbe jönnek a nagyik!Bár én ilyenkor ablakot pucolok vagy nagytakarítok!Esetleg elintézek egy nagybevásárlást.Azért ha több óráról van szó akkor természetesen telefonálok egyet(legalább),hogy mizújs a csipet-csapattal!?Minden gondolatunk Körülöttük forog!Ez így jó,ne érezd magad rosszul emiatt!Fogadd el a segítséget,a nagyiknak is örömet okozol!!!
2009. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs ilyenem sose :) Úgy ki tudom élvezni ezt a pár órácskát, hogy csak na :) Vagy kihasználom arra, hogy rendesen ki tudjak takarítani, vagy csak szimplán heverészek, bedöglök a kádba, vagy barátnőimmel császkálok a városban, olyan jó néha nyugiban lenni.
2009. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szokott,mikor elviszi a fiamat jól kisírom magam,aztán élvezem h azt csinálok amit akarok,vagyis nem egészen,mert ilyenkor tudok nyugodtan takarítani stb..de magamra is szánok időt...élvezd ki a helyzetet.
2009. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abba próbálj meg belegondolni, te hányszor voltál kiskorodban a nagyszüleidnél, és milyen jó volt (legalábbis remélem, jó volt. Én nagyon szerettem ott lenni), és akkor máris elszáll a lelkiismeret furdalás! És inkább használd ki az időt!
2009. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De a nagyik jönnek amikor ők gondolják és viszik ha akarod ha nem? Vagy te szólsz nekik, vagy megbeszélitek hogy ekkor és ekkor jó lenne ha jönnének? Mert azért nem mindegy.

Én ha csak úgy maguktól jönnének biztos nem adnám oda. Hagy döntsem már el én hogy mikor kéne egy kis szabadidő erre vagy arra és akkor vihetik.

Persze ez nagyitól függ, hogy akaratos vagy sem, meg hogy milyen a kapcsolat stb.

Én mindenesetre nem tudtam a lányom másra bízni soha, egyedül az apukájára ha úgy alakult. Mármint se úgy nem tudtam hogy vállalták volna, de amúgy se hiszem hogy adtam volna. Persze mostmár két éves és járogat bölcsibe, na hát én az elején sírtam itthon, de mostmár jobb kicsit. Valahogy így már könnyebb rokonnál hagyni is, bár nem nagyon marad. Bár ha kisgyerek van akkor nincs gond. De a bölcsibe érdekes módon nem volt gond.

Én úgy gondolkodtam hogy két évig otthon vagyok az a dolgom, aztán majd ha mennem kell dolgozni úgy is rájuk leszek kényszerülve. Meg igazából úgy is most tudja majd elkezdeni érteni értékelni ezt a nagyi stb dolgokat. Járni amúgy jártunk hozzájuk, tehát a kapcsolat kialakult, csak épp ott nem hagytam. Lehet kicsit önző vagyok, voltam, de én nem tudtam megtenni, nem ment. De valószínű közrejátszhatott ebben az is hogy nekem nem volt anyukám, apukám, jobban mondva nem ő neveltek fel. Felém se néztek. És hiába egy anyát nem pótol senki és semmi szerintem, pláne amióta gyerekem van tudom ezt.

De a lényeg hogy mostmár könnyebb elengednem, bár néha még rámjön a szomorúság még a bölcsi miatt is, de aztán próbálom a pozitív oldalát nézni, hogy kell egy kicsit anya nélkül is lenni, így lesz majd talpraesett, így fogja majd megállni a helyét. Remélem így is lesz!!!

2009. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát volt már olyan hogy hirtelen a semmiről a konyha közepén álltak azzal a mondattal,hogy na pakoljak,mert viszik a gyereket,hogy én pihenjek,meg nyugiba legyek...

Hát de erre most mit mondjak? Tudom jó helyen van a nagyinál,de akkor is,jó lenne előre megbeszélni az ilyeneket. páromat kicsit sem érdekli. Csak én idegeskedek emiatt.

2009. ápr. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!