Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes heti pl.2 napra magán...

Érdemes heti pl.2 napra magán bölcsibe íratnom a kisfaimat, fél évre?

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogy van akinek így jár a babája és olyan sok mindent megtanult már. Kicsit féltem az állami bölcsitől. Most 1,5 éves, 2 évesen menne bölcsibe. Talán a magánban figyelmesebbek vele, megszokná, megtaluná és az államiban könnyebb volna neki és főleg nekem, hogy úgymond biztonsában tudom, hogy máramennyire önálló már.

Tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?


2011. aug. 4. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

:-)

Nekem így jár a kislányom már 19 hónapos kora óta.

Bocsi,hoyg megkérdezem,miért csak fél évre?


Nos, én azért így csinálom,mert nem akartam és nem is kellett visszemennem dolgozni, de észrevettem rajta,hogy néha kevés vagyok neki én, mint társaság és a dolgok amiket játszunk. Egyszerűen érzetem és láttam rajta hoyg közösség kellene neki.

Nem is akartam és nem is lett volna értelme beadni államiba,hisz nem dolgozok (nem is lett volna hely szerintem), és ide a magánba sem azért nem jár egész hetet, mert ne tudnánk megfizetni.

Én azt hiszem ebben a korban a legjobb,ha az alap dologkat tőlem látja, ha főképp én nevelem,de a szocializáció is fontos.

Téynleg sok mindent tanult ott, sok más játékot játszanak mint itt, néptánc óra van heti 1x, tanul együtt játszani másokkal, sok új éneket mondókát tanul, másképpen és más dolgokat eszik, stb...megtanulja hogyan kell osztozkodni, hoyg nem midig ő játszhat a polcon lévő játékkal.

És még sorolhatnám.

Sajnos, rossz dolgokat is eltanul,de ezért örülök pl hoyg nem jár egész héten,mert ezeket többynire az itthoni odafiyelő neveléssel tudom korrigálni.


(Legutóbb ilyen volt pl a köpködés. Igaz, "csak" a földre köpdösött, mert jót toccsan t anyála, de mondta is hoyg ezt ott tanulta a fiúktól. Nos megbeszéltük,hoyg ez csúnya dolog, és hoyg ott lehet hoyg csinálják a fiúk,de az is csúnya dolog stb..és ne lássam meg még egyszer mert hogy néz ez ki - így nem is csinálja - lehet hoyg ha egy egész hetet járna, akkor egy hétvége alatt nehezebben értetném meg vele,hoyg ez nem oké dolog, hisz heti 5 napot meg ezt látná)


Na, szóval én jónak tartom, azóta is örülök,hoyg meghoztam ezt a döntést. Arról nem is beszélve,hoyg abban a két napban csodák tudnak itthon történni a háztartást illetően :D hirtelen lefogy a vasalandó kupacom, stb... és van időm arra is hoyg mondjuk eljussak fodrászhoz ha éppen kell (mert eddig csak akkor tudtam menni ha apa hazajött, és délutánra meg nem lehet hozzá időpontot szerezni csak hónapokra előre.

Még mielőtt valaki majd nekem esik nem azért ment bölcsibe a lányom hogy én fodrászhoz mehessek! :-)


És végül: bár valószínűleg ha lesz hely és felveszik állami óvodába fog járni a lányom, más helyre és lehetséges hoyg ezáltal más társasággal is, de remélem könnyebben fog menni a beilleszkedés, mert csak az új társakat kell majd megszokni, de ezt az elszakadást és máshol alvást már ismerni fogja.

2011. aug. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy kérdezek, de érdekelne, hogy a kedves válaszolónál hogy oldották meg a gyed-et? Már ha jár. Én ezért nem merem vinni magánbölcsibe a kislányomat, mert úgy tudom akkor ugrik a gyed! Vagy nem így van?
2011. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 évesen már menne síma bölcsibe, addig gondoltam volna csak, hogy heti pár napra mehetne magánba. Ennyit talán anyagilag is megengedhetnénk, de hogy csak magánba járjon, nem igazán. Amelyik közel van hozzánk, azt megnéztem, 45.000,-/hó. Hát elég sok volna. A gyes nagyon kevés lenne, muszáj lenne visszamennem majd dolgozni, ha betölti a 2. évét.
2011. aug. 5. 23:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a gyednek semmi köze hozzá, bár nekem meg sem fordult a fejemben, de ez olyan, mintha bébiszittert fogadnál. Ahhoz se lenne semmi köze, senkinek.
2011. aug. 5. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!