Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korig ajánlott a...

Mennyi idős korig ajánlott a kicsiknek a bokát jól fogó lábbelit hordani?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 16:09
 1/6 Kobuta válasza:
100%

Szia! Szívesen megosztom veled a tapasztalataimat a 4 gyerek után. Mindig azt javasolták nekünk az orvosok, hogy addig, amíg stabilan nem jár, fut, közlekedik. Nálunk mindenkinek más volt ez az idő, de mi 4-5 éves korukig elég szigorúan vettük ezt. Nagyon divatosak, jó minőségűek voltak fiúknak, lányoknak egyaránt. Volt egy doktor bácsink, aki azt mondta, ha jó a cipó alátámasztása (talpnál), akkor egy jó minőségű "edzőcipő" is helyettesítheti.

Már nagyok a gyerekeink, de lábra mindig jó minőségű cipőt vettünk, mert az támasztja alá a gerincet, így nagyon fontos. Ritkán csábultunk el, főleg a lányoknál, a divatos papucsocskák, semmit nem tartó szandálkák felé. Remélem segítettem.

2011. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ortopédián dolgoztam asszisztensként, a doktornő 6 éves korig ajánlotta.

Konkrétan arra kérdeztem rá nála, hogy a lányomnak mikortól vehetek hátul nyitott szandált, és erre válaszolta, hogy 6 éves kora körül.

+ úgy tudom, hogy a gyerek serdülő koráig vigyázni kell a lába egészségére, azaz lehetőleg jó minőségű lábbelit javasolt venni számára.

2011. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na én leszek a másik oldal: én sose vettem bokát jól fogó cipőt. Nálunk a liliputi puhatalpú volt műsoron sokáig, illetve rengeteget voltak/vannak mezítláb. Ezen kívül mindig nagyon jó minőségű rendes cipőket kaptak (adidas edzőcipő, nike szandál, stb), de sose volt szempont a bokatámasztás. Épp nemrég mondta egy ortopédorvos ismerős, hogy ritka hogy ilyen tökéletes lába legyen egy gyereknek, mint az enyémeknek és azt mondta, kifejezetten azért van ez, mert nem megtámasztottam a gyerek lábát, hanem hagytam egészségesen kifejlődni a tartóizmokat, inakat.
2011. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké a mezítlábazás, persze, hogy jó, de nem ezen a hideg padlón :(
2011. aug. 2. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Hideg padlóra liliputi. :-)
2011. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyógytornászunk azt javasolja, hogy minimum 5 éves korig, vagy legalábbis addig, míg az adott méretben találunk bokatámasztós lábbelit.
2011. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!