Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sokat vaciláltak a...

Akik sokat vaciláltak a gyermek nevén! Nem érzitek úgy utólag, hogy rosszul is döntöttetek?

Figyelt kérdés
Kislányneveket torpedózunk egy ideje. Több is van, ami tetszene, de mégsem az igazi egyik sem. Félek, hogy rosszul döntök és megbánom...
2011. júl. 30. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ha azok közül választotok, melyek tetszenek, nem lehet rossz döntést hozni. Ti csak megajándékozzátok a névvel, eztán ő fogja hordani, ahhoz már nem lesz közötök. Értem én mit akarsz, de felesleges ezen aggódni. Egy idő után majd megszokjátok a nevet.
2011. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ebből elég sok vita volt, sokáig szórakoztunk vele, hogy mi legyen. Most, négy év után én már másik nevet választanék, de ettől még nem bántam meg, a fiamra tökéletesen illik a neve :) Majd ha esetleg lesz még tesó, akkor ő olyan nevet kap, ami most tetszik, de szerintem az ember ízlése azért egész életében változhat. Pl. régen szerettem a baracklekvárt, most meg már nem szeretem :) Régen nem szerettem a székelykáposztát, most meg már nagyon szeretem :)
2011. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sosem bántuk meg a neveket,most is ezeket választanám.De az is igaz,h amint rátaláltunk,rögtön éreztem,h ez az.:)
2011. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekünk nevén sokáig ment a vita. Kisfiunknak 38 hetesen lett neve, az egyetlen olyan nevet kapta amelyik mindkettőnknek tetszett. Tökéletesen illik rá.

Kislányunk nevén nem tudtunk megegyezni. Nekem nem tetszett a párom által favorizált név, Őneki tetszett az én kedvenc nevem, de nem akarta, hogy a kislányunkat így hívják. A szülőszobán azt a nevet diktáltam be amit én szerettem volna, mert már évekkel ezelőtt eldöntöttem, hogyha lesz kislányom ezt a nevet fogja viselni. Már tetszik páromnak is, és a család is megbékélt a döntésemmel.

2011. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már most tudom,hogy nem fogom/fogjuk megbánni...eddig 2 fiunk született,de a kislánynév(és még 1 fiúnév)nagyon régóta a tarsolyunkban van...nincs ami megváltoztassa!
2011. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:dolgozunk a babán,tehát nem is fikció a név!
2011. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem bántam meg, de azt beismerem, hogy nem ez az egyetlen név, ami illene rá. Nem mondom azt, hogy tökéletesen illik rá a neve, mert van még név, ami ugyanúgy megállja a helyét.


A kislányunk esetében csak 2 néven vacillálunk, de nem tudok dönteni: egy hagyományos, ámbár tucatnévvé lett, teljesen korrekt név, vagy egy meglehetősen különleges és ritka név. Most én is félek, hogy megbánjuk a választásunkat. A párom pedig nem segít, azt mondta, nem ő lesz az, aki kimondja az utolsó szót.

2011. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ha szabad kérdezni, melyik két név között vacillálsz?

2011. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!