Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cumi-kérdés. Miért baj, hogy...

Cumi-kérdés. Miért baj, hogy nem akarok neki adni?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a picink, a 4.hónapban vagyunk. Beszélgettünk a múltkor a barátnőimmel, akik teljesen hülyének néztek, hogy nem akarok majd a lányunknak cumit adni.

Ennek oka: Én 4 éves koromig cumiztam, szüleim mindent megpróbáltak, de szó szerint hisztériás rohamot kaptam, ha elvették a cumim. Ennek eredményeképpen a fogsorom borzalmas lett, 8 év fogszabályozás után lett csak normális. Nem szeretném, ha a lányom is így járna!!!

Tudom, hogy vannak már ilyen "fogszabályozós" cumik, de én azokban sem bízok. Továbbá ismerek olyanokat, akik szintén nem adtak cumit a gyermeküknek, mégsem dőlt össze a világ...


Ti hogy álltok ehez a cumi-kérdéshez?


2011. júl. 20. 12:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Még csak venned sem kell, mert valamelyik ajándék csomagban lesz. :)

A te döntésed. De hidd el, van, hogy megváltás lesz, mert semmi sem lesz jó neki, és csak a cumi segít.

Az én kisfiam cumizik, kizárólag elalváshoz kell, ha nagyon fáradt, de nem zűrös minden esténk, szerencsére. :)

2011. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy megszületik a babád, lesznek olyan helyzetek, amikor kénytelen leszel feladni az elveidet. Ezért hiába mondod most, hogy biztos nem adsz cumit, nem tudni mi lesz amikor már ott lesz a babád.
2011. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk testvérek, mind ujjszopósok voltunk és semmi baja az ujjunknak vagy a bőrünknek. A babámnak sem adtam cumit, nincs rá szüksége, az ujját szopizza ő is, de csak akkor ha fáradt vagy aludni akar. Ujjacska mindig kéznél van, sosem hagyjuk el..
2011. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is azt mondtam, hogy nem adok neki cumit.

Császárral született, péntek este. Hétfőn reggel durrant be a mellem, addig csak pár csepp előtej volt. A vasárnap éjszakát végigüvöltötte. Hétfőn szépen szopizott. Aztán kedd reggel jöttek vizitre, és mondta a nővérke, hogy mehetünk haza. Érezhetett valamit a fiam, hogy most valami változás lesz, mert reggel 8tól még 10 órakor sem tudtam levenni a ciciről. Ha elvettem tőle, üvöltött. A nővér már ott állt az ágyam felett, hogy jó lenne, ha mennénk, mert át kell húznia az ágyat, mert kell másnak. A párom sem ért még oda, kocsit kellett szereznie (nincs saját). Mondtam, ha más nem, akkor a folyosón ülve fog szopizni a fiam. A levegő kicsit elnyomta, míg hazaértünk. Délben jött a védőnő. A gyerek üvöltött, ha nem volt cicin. A védőnő sem tudott mit ajánlani, teljesen tanácstalanok voltunk. Délután megkapta a cumit, mikor már együtt bőgtem vele, és onnantól semmi baja nem volt. 17 hónapos korában ő dobta el, hogy nem kell neki. 1 éves korától csak alváshoz kapta meg.

2011. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Meggyőzőek az érveitek és én elég nyitott vagyok más megoldásokra is, nem csak a saját akaratom a szent. Igen, elhiszem, hogy lesznek helyzetek, mikor a cumi megváltás lesz. Szóval mindenféleképpen lesz cumi, és ha nagyon kell, hát meg is fogja kapni, de azért az aggodalom még bennem lesz, ebben biztos vagyok.

Mindenesetre remélem, hogy minden jól alakul majd :)

2011. júl. 20. 14:22
 16/19 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyermekemnél próbáltam cumit adni, mert sokat "nyűgösködtek". De egyiknek sem kellett, ez gyerek függő. Mindkettő anyatejes baba, cumi, cumisüveg egyiknek sem kellett soha. Én nem féltettem volna a fogaikat, mert egy bizonyos idő múlva elvettem volna tőlük, ugyan úgy mint ahogy a szopizásról is leszoktattam a nagyobbikat 15 hónapos korában. El lehet cserélni a mikulással vagy a nyuszival, illetve egy kis hisztériás rohamot is túl lehet élni a cél érdekében. Tapasztalatból mondom, hiszen a szoptatásról való leszoktatásnál ugyan az a helyzet.
2011. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én sem akartam adni a fiamnak, tőlem nem is kapott. Aztán anyukám eljött hozzánk pár napra (ekkor már kb 1,5 hónapos volt a gyerek), és valamelyik nap ahogy elment a boltba, nagy örömmel jött haza, hogy vett a gyereknek egy cumit... Pedig tudta hogy én nem szeretnék neki cumit adni. Én inkább éjjel is megszoptattam, és elringattam, mint hogy cumit dugjak a szájába.

Beadtam a derekam, jött a cumi, és úgy voltam vele, ha anya hazamegy, majd elveszem a cumit.

Erre nem igazán volt szükség, mert a fiamnak nem kellett a cumi. Csak egyszer-kétszer kapott rá, és cuppogtatta a szájában, de nagyon rövid idő alatt rájött, hogy ez nem az igazi!

És nem lógott állandóan cicin, de még csak az ujját sem szopja!

Szóval nagyon babafüggő ez a kérdés...

2011. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is úgy álltam a dologhoz, mint te. Nem adok neki cumit... Persze azért volt/van itthon, mert sok mindenhez az járt ajándékba. Nagyon sokat sírt a babám és semmivel sem tudtam megvígasztalni, próbáltam nem mindig cicire tenni. Aztán kiborultam, már én is sokat sírtam a kimerültségtől és tanácstalanságtól, hát kifőztem neki egy cumit. De kiköpte! Szóval így jártam. Én feladtam az elveimet, de ő tartja magát :)
2011. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

En szemely szerint egyik gyermekemet sem tudtam szoptatni. Sajnos, tenyleg sajnaltam nagyon. A tapszeresuvegen nem loghattak egesz nap, az ujjszopas nekem nem volt vonzo dolog.

De ok is pont olyan csecsemok voltak, mint azok, akiknek jutott anyatej, ugyanugy megvolt a folyamatos szopasi ingeruk, igy en eme hianyossagomat a cumival potoltam mindkettonel.

En a vilag egyik legjobb talalmanyanak tartom a cumit. :)

Nem volt gond egyebkent sem az elvalasztassal, sem a fogsorral.

A cumirol valo leszoktatast akkor kezdtem, amikor mar ultek/alltak/jatszottak. Csak alvashoz kaptak meg, vagy akkor, ha valami bajuk volt es nyugosek voltak. Utana mar csak alvashoz. Utana mar csak az esti alvashoz. Utana mar ahhoz sem.


Amugy a gyerekek nagyon elelmesek. A baratnom nem adott cumit, a gyermeke pedig nem szokott ra az ujjszopasra. Helyette azt szopta, amit az agyban talalt: parna/takarocsucsok, volt, hogy a lepedot szedte fel maga alol.

A gond csak az, hogy ezeket nem tudta elvenni tole, megbeszeltek ezerszer, de almaban mindig keresett valami szopnivalot a gyerek. Ez a gyerek most 13 eves es csinalja. Most fognak menni onkentes alapon gyermekpszichologushoz, mert szeptemberben 3 napos osztalykirandulasra mennenek, de a fiu nem mer menni, fel attol, hogy ott is szopnivalot keres almaban es meglatjak a tobbiek. :(

Nem azt mondom, hogy minden gyerekkel ez tortenik, aki nem kap cumit, szo sincs rola.

Inkabb azt mondanam, hogy minden baba mas, vannak dolgok, amiben nem az sajat elveink a mervadoak, hanem a pici igenyeit kell figyelembe venni. Ha o annyira szopni akar valamit, mert egyszeruen eros a reflexe, akkor segiteni kell neki.

2011. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!