Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cumi-kérdés. Miért baj, hogy...

Cumi-kérdés. Miért baj, hogy nem akarok neki adni?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a picink, a 4.hónapban vagyunk. Beszélgettünk a múltkor a barátnőimmel, akik teljesen hülyének néztek, hogy nem akarok majd a lányunknak cumit adni.

Ennek oka: Én 4 éves koromig cumiztam, szüleim mindent megpróbáltak, de szó szerint hisztériás rohamot kaptam, ha elvették a cumim. Ennek eredményeképpen a fogsorom borzalmas lett, 8 év fogszabályozás után lett csak normális. Nem szeretném, ha a lányom is így járna!!!

Tudom, hogy vannak már ilyen "fogszabályozós" cumik, de én azokban sem bízok. Továbbá ismerek olyanokat, akik szintén nem adtak cumit a gyermeküknek, mégsem dőlt össze a világ...


Ti hogy álltok ehez a cumi-kérdéshez?


2011. júl. 20. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Van itthon de nem adtam .

egyszer fogzás alatt iszonyat nyügös volt odaadtam arra a másfél két órára jól jött .se elötte se azóta.....

2011. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fogzáshoz én néztem a neten azt a kis "rágókát", amit az ujjamra kell majd húzni, és azzal tudom majd masszírozni az ínyét. Azt rágcsálhatja is közben.
2011. júl. 20. 12:44
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt dm-ben kapható babylove buzogány meg müanyag kefe de az is jó igen . amikor cumit adtam már napok óta fájt neki nyügös volt .

el tudott aludni cumizáskor.

2011. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Add neki oda, ha nem kell neki, úgyis kiköpi. Ha meg szopizni akar, megtalálja az ujjacskáját, azt meg még elvenni se tudod! Én már csak tudom, 12 évesen szoktam le az ujjszopásról :D (Bár a fogsorommal sose volt gond).
2011. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mivel első baba lesz, még nincs tapasztalat, de akkor a biztonság kedvéért veszek majd egy cumit nyűgösség esetére :)
2011. júl. 20. 12:52
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem igazán a kérdésedre válaszolok, de az csak téveszme, hogy a gyerek foga a cumitó/ujjszopástól lesz ferde/szabálytalan. Ez örökletes dolog, akinek rossz formájú a fogsora/állkapocscsontja, annak kell majd fogszabályzó, aki meg szabályosat örökölt, annak nem.


Rokon családban az elsö gyereknek kiálló fogai lettek, ráfogták a cumira. A másodikat nem engedték cumizni - a fogai ugyanolyanok lettek.

Nálunk az elsö és második gyerekem az ujját szopta 4 éves koráig - a fogaik szabályosak, nem kellett nekik fogszabályzó. A harmadik és negyedik gyerek cumizott, és a fogorvos "megdicsérte" öket az iskolában, hogy "látszik, hogy ök nem cumiztak, mert olyan szép a fogsoruk".

De ezen kivül még rengeteg példát lehetne felsorolni.


Viszont a gyereknek szüksége van a szopásra, megnyugtatja öket - és nem lehet öket állandóan és mindenhol ciciztetni. Ha csak az az indokod, hogy félted a fogait, akkor gondold át még egyszer, de végül is a te döntésed.

2011. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

12:51 logikus amit mondasz, csak a saját rossz tapasztalat miatt már majdhogynem "cumi-fóbiám" van :)

Az ujjszopás viszont valóban rosszabb, mint a cumizás.

2011. júl. 20. 12:54
 8/19 A kérdező kommentje:

12:53. Nem vitatkozni szeretnék veled.


Nálunk a családban mindenkinek szabályos volt a fogsora. Nekem bizonyítottan a cumitól lett, mert a szép, szabályos fogsorom a cumizás közben szinte hónapról-hónapra szemmel láthatóan torzult. Nem mondom, hogy mindenkinek a cumitól van, de nekem attól volt.

2011. júl. 20. 12:56
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha az ujját találja meg, akkor azt még elvenni sem tudod.


És tönkremegy az ujján a bőr (unokahúgomnak szegénynek ekcémás lett:(), és a fogainak ugyanúgy nem tesz jót.


Szerintem vegyél cumit, és figyeld a gyereket, ha látod, hogy az ujjacskája kell neki, akkor add inkább a cumit.

2011. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem adtam cumit a lányomnak! Én szoptatás párti vagyok,pedig szopitanácsadó nélkül nem ment! :(De most 19 hós és még szopizik!

Cumi nem is kell neki!Soha nem úgy szoptattam, hogy minden nyekkre cici!Mi evésre és fájdalomcsillapításra használtuk/használjuk a cicit!


Fogzásnál a mai napig kb két hétig csak ciczni hajlandó!Semmit nem eszik!Én áldom az eget, hogy már cska 4 fog hiányzik és még szopik! :)


Én mindig öleléssel összebújással vigasztaltam, nem cicivel!És most hogy van akarata, most sem követeli a cicit!Szóval nálunk jól alakult! :)


És cumi csak akkor kell neki (van itthon, de a babái szájába nyomkodja) mikor egyik barátnőmék jönnek, neki cumis a lánya és mivel az enyémtől kisebb folyamatosan el akarta venni tőle, de ha adok neki egyet a kezébe akkor nme veszi el!Szoktunk játszani cumisat, d eeszébe sincs sokáig a szájában tartani!


Mondjuk Ő cumisüvegből sem volt hajlandó soha enni!Csak cici!

2011. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!